Az Északi (2022)

Nicole Kidman
Ethan Hawke
Ethan Hawke
Nicole Kidman

MoviesChris   2022. 05. 18.

Csalódtam

Vártam ezt a filmet. Tetszett az alapötlet. Még jobban tetszettek az előzetes vélemények. Egy kemény hangulatú, véres, izgalmas és erős alkotásnak tűnt. Ehhez képest számomra csalódás volt, sokkal többet vártam. Nézzük először a pozitívumokat. Fényk... teljes kritika»

Tonyka   2022. 05. 16.

Tabuk nélküli hentelés

Az alapsztori nem túl bonyolult. Láttunk már hasonlót elég sokszor. Roppant egyszerű bosszúállós sztori. Kisebb csavar van, de nem egetverő, túl nagy meglepetés nem éri az embert. Valahol kicsit sejthető a dolog. Nem igazán ismerem a skandináv mitol... teljes kritika»

HE7EDIK   2022. 05. 16.

Nem rossz, de lehetett volna sokkal durvább is. A sztorit lenyúlták a Lion Kingből egy Nicole Kidman csavarral, a vége pedig eléggé kiszámítható. Több volt ebben a moziban, a vikingek mitológiájából viszont egész sokat kapunk.

A film 524 000 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 332 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ethan Hawke és Willem Dafoe második közös filmje a 2009-ben megjelenet Daybreakers - A vámpírok kora című film után.

(csd)

Az északi mitológiában a valkűrök képesek voltak hattyú alakját ölteni, ezt szimbolizálja a hattyú formájú sisak.

(csd)

Anya Taylor-Joy második viking tematikájú filmje a 2015-ben megjelent Vikingek csatája után.

(csd)

Nicole Kidman és Alexander Skarsgård második közös filmje a 2017-ben megjelent Hatalmas kis hazugságok után.

(csd)

Willem Dafoe és Robert Eggers második közös filmje.