Birkebeinerne
Kristofer Hivju
Kristofer Hivju

1206-ban Norvégiát polgárháború sújtja. A király törvénytelen fiát, Håkon Håkonssont, aki a fél királyság holtan akar látni, titokban két férfi segíti. A The Last King egy történet egy férfiről, aki örökre megváltoztatta nemzetének és országának sorsát.

(hp)

Rendező: Nils Gaup
Forgatókönyvíró: Ravn Lanesskog
Ország: Svédország, Írország, Dánia, Norvégia, Magyarország
Premier (HU): 2016.10.20.

KULCSSZAVAK

2019.10.21 petresku

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt zsniális a történet és igényes a megvalósítás is. Mind a csatajelenetek, mind pedig az apróbb részletek tekintetében. Igyekeztek tényleg visszatekerni az időt. Másfelől viszont nagy hullámzó szí... Több

2018.01.19 HercegPeter

Ismét egy nagyon jó skandináv film. Jó volt Kristofer Hivju-t új szerepben látni, még ha ez nagyon hasonlított is a Trónok Harca Tormundjához. A látványra nem lehet panasz. A jelmezek rendben vannak, a képek azonban csodásak. Viszont a csatajelenetek... Több

2017.02.28 Elkoo

Feleségemmel az elejétől untuk az egész filmet végig vontatott volt illetve eléggé amatőr módon voltak megcsinálva a jelenetek,amely teljesen élvezhetetlenné tette a filmet.Ami pozitívumként említést érdemel az a gyönyörű táj illetve,hogy igaz történeten alapszik.

2016.10.15 papaja

Festői tájakon játszódik a történet. Bár egy viszonylag alacsony költségvetésű film, ezt nem igazán lehetett érezni. A jelmezek, a kellékek mind hitelesek, akárcsak a színészek alakítása. Minden hibájával együtt is élvezhető ez a film.

2016.05.17 DarkLion

Nekem nagyon tetszett, mert izgalmas, érdekes, akciódús. Szeretem azokat a történelmi filmeket, melyeket nagy nevek nélkül is el lehet adni és színvonalasan meg lehet csinálni.

A film összbevétele 3 705 618 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 408 575 forintot termelt. A hazai mozik összesen 433 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gisle karakterét "Őrült Håkon" ihlette, Norvégia egykori rettegett dzsarl-ja. (A Dzsarlok nagyjából a bárók, illetve a grófok megfelelői a norvég feudalizmusban.) A filmesek a Gisle nevet választották, ugyanis a filmben már szerepel két Håkon, és ez csak zavart okozott volna. További érdekesség, hogy Őrült Håkon valójában soha nem fordul fivére, Inge ellen, noha viszonyuk nem volt rózsás.Szerző: ps

A filmben a következő Norvég királyok szerepelnek: Håkon III Sverresson, Inge II Bårdsson és Håkon IV Håkonsson.Szerző: ps