Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész (2011)

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész

petraszab   2019. 05. 20.

Ja Istenem kit szeretek a várpírt vagy a vérfarkast vagy mindkettőt? Ennél gyermetegebb története el se lehet képzelni. A párbeszédes is bénák.

Deku   2017. 11. 20.

Nagyon egyben van a film, stabil és erősen oda üt. Egyszerű dolga van az embernek vele, hogy megkedvelje a karakterek egyediségét és magát persze a történetet is. Szerintem remek történetet veszít az ki nem nézi meg.

MP170506   2016. 11. 23.

Szerintem jó lett. Izgalmas, fordulatos sorozat, romantikával és akcióval fűszerezve. Bár a színészek nekem nem nyerték el a tetszésemet. Ennek ellenére nézhető, jó film.

Szilonka   2016. 04. 15.

Az első rész még elmegy, azt is mondhatnám, hogy érdekes. Van valami története és eljutunk A pontból B-be. A többi résznél már megy le erősen a színvonal és az egyes részekben minimális tartalom van.

Norbi   2018. 07. 27.

Értem, hogy nagyon sikeres lett ez a vámpírosdi, de nem kéne elnyújtani az egész filmet, így is minimális tartalmi része van. De ami volt az kétségtelenül jó volt.

diumiu   2017. 06. 30.

Izgalmas és egyben vontatott részről van szó, de ennél a történetnél ezt már megszokhatta a néző. Kitartok a befejező részig, de csak azért mert kíváncsi vagyok a kivitelezésre.

VvV   2018. 12. 01.

Nem én vagyok a célközönség. Eléggé elhúzták, mint a rétestésztát. Egynek elment, láttam már rosszabbat is.

Coppola lánya is esélyes volt a rendezésre.

(HETEDIK )

A filmben látható szexjelenet meg lett vágva.

(HETEDIK )

A filmben CGI technológiát alkalmaztak.

(HETEDIK )

Bill Condon első Alkonyat mozija.

(HETEDIK )

Stewart a forgatás során parókát viselt.

(HETEDIK )

A két utolsó részben Bella összesen hatvan különböző ruhát viselt.

(lolita13)

2011-ben a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.

Bella és Edward szexjelenete miatt a film R korhatár besorolást kapott, azonban a készítők gondolva a fiatal korosztályra megvágták a jelenetet, hogy beleférjenek az alacsonyabb, PG-13 besorolásba.

Robert Pattinson elmondása szerint többször is erősen vissza kellett volna fognia magát a szülés forgatása alatt, mert annyira viccesnek találta a jelenetet.

A filmben több mint 1400 speciális effektet alkalmaztak, legtöbbjüket az állapotos Bella hiteles megjelenítéséhez használták.