Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2022.04.03 Ildikó Bacskai

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész (2011)

A Twilight Saga sorozat egyik nem kiemelkedő része, amelyben megfogan a főszereplő szerelmes pár kislánya. Bár maga a film rendezése nem rossz, ahogy a színészi játék, a zenék és a helyszínek sem, nem lehet elmenni amellett a végtelenül elbaltázott tény mellett, hogy a filmben végig várt kisbaba megjelenítése katasztrofális. Én nem tudom felfogni, mi szükség volt egy animált babára, egy aranyos élő baba helyett, épp elég fantasyelem van a filmben, erre már semmi szükség nem volt. Komolytalan.

2017.11.20 Deku

Nagyon egyben van a film, stabil és erősen oda üt. Egyszerű dolga van az embernek vele, hogy megkedvelje a karakterek egyediségét és magát persze a történetet is. Szerintem remek történetet veszít az ki nem nézi meg.

2016.04.15 Szilonka

Az első rész még elmegy, azt is mondhatnám, hogy érdekes. Van valami története és eljutunk A pontból B-be. A többi résznél már megy le erősen a színvonal és az egyes részekben minimális tartalom van.

2016.11.23 MP170506

Szerintem jó lett. Izgalmas, fordulatos sorozat, romantikával és akcióval fűszerezve. Bár a színészek nekem nem nyerték el a tetszésemet. Ennek ellenére nézhető, jó film.

2017.10.20 Bazzzsi

Az utolsó két részt nem is értem miért kellett kettébontani. A történet kényelmesen belefért volna egy részbe is. Kicsit már így is elhúzták a sztorit.

2018.12.01 VvV

Nem én vagyok a célközönség. Eléggé elhúzták, mint a rétestésztát. Egynek elment, láttam már rosszabbat is.

2021.10.30 Lonka

A korábbiak sem voltak a kedvenceim, de az Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész még inkább semmilyen volt.

2018.07.27 Norbi

Értem, hogy nagyon sikeres lett ez a vámpírosdi, de nem kéne elnyújtani az egész filmet, így is minimális tartalmi része van. De ami volt az kétségtelenül jó volt.

2017.06.30 diumiu

Izgalmas és egyben vontatott részről van szó, de ennél a történetnél ezt már megszokhatta a néző. Kitartok a befejező részig, de csak azért mert kíváncsi vagyok a kivitelezésre.

2019.05.20 petraszab

Ja Istenem kit szeretek a várpírt vagy a vérfarkast vagy mindkettőt? Ennél gyermetegebb története el se lehet képzelni. A párbeszédes is bénák.

2018.08.06 BaloghBogi42

Ez a rész valamivel silányabb lett az előző kettőnél, de a nyáladzós első résznél azért jobbra sikeredett. Túl hosszú ideig tartott Bella szenvedése, és Edward sem mutatott sok együttérzést iránta. Taylor Lautner pedig alakított már jobban. Nem volt nézhetetlen, de láttunk már jobb forgatókönyvet is a rendezőtől.

2017.12.30 authorgirlll

A filmhez nagy elvárásokat fűztem de egy picit csalódtam. A nászút lehetett volna hosszabb és a gyerek mizéria lehetett volna rövidebb. A könyv felépítése miatt rájöttem miért Jacob a központi szereplő a film második felében.

2015.07.26 szd91

Semmi extra. Adott egy könyv amit megfilmesítettek kihagyva a több tízoldalas nyafogásokat és agonizálásokat, de még így is sok maradt benne. Ez romantikus cucc és nem vámpíros.

2015.06.13 Brigusz724

Na ebben a részben aztán nem történt semmi. Úgy szenvedtem mire a végére ért a film. Szerintem nagyon eseménytelenre sikerült megcsinálni, de az gondolom nem a forgatókönyv, sokkal inkább a regény hibája.