A víz érintése (2017)

The Shape of Water

Érdekességek: A víz érintése (2017)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 195 243 464 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 604 287 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 805 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben látható mozi volt az első filmszínház, ahol a teljes filmet először levetítették.

(ArpiHajdu és Réci )

A víz alatti jeleneteket úgynevezett száraz-nedves technikával rögzítették, amelyhez különleges füstgépeket használtak, amelyek olyan hatást értek el, mintha a szereplők haja és ruhája a vízben lebegne.

(ArpiHajdu és Réci )

Guillermo del Toro még 2013-ban felhívta Sally Hawkinst, hogy lenne számára egy főszerepe. Ekkor a színésznő éppen egy novellát írt, amelyben egy nő hallá változik.

(ArpiHajdu és Réci )

A film ötlete 2011-ben merült fel Guillermo del Torro fejében, amikor az írótársa Daniel Kraus mesélt neki egy kamaszkori történetéről, amelyben egy takarító nő megszöktet egy kétéltűt egy katonai bázisról.

(ArpiHajdu és Réci )

Guillermo del Toro-nak különösen fontos volt, hogy a lény feneke formás legyen, állítólag már az őrületbe kergette a családját, mert mindig erről kérdezgette őket.

(ArpiHajdu és Réci )

A víz érintése volt Guillermo del Toro és Doug Jones hatodik közös filmje. A rendező elmondása szerint a vízi lény szerepét egy az egyben Jonesra írta.

(ArpiHajdu és Réci )

Guillermo del Toro eredetileg fekete-fehérben szerette volna leforgatni a filmet.

(ArpiHajdu és Réci )

Doug Jones naponta három órát töltött a lény jelmezben. A színész azt nyilatkozta, ez az "élmény" még a korábbi Guillermo del Toro filmbéli szerepeivel sem hasonlítható össze.

(ArpiHajdu és Réci )

Guillermo del Toro egy emailt írt a csatolt forgatókönyvvel együtt Richard Jenkins-nek, amelyben azt írta: "Remélem te is annyira szeretni fogod, mint én".

(ArpiHajdu és Réci )

A Faun labirintusához hasonlóan ez a film is egy valós, háborús környezetben játszódik, azonban a cselekménybe Guillermo del Toro ismét mágikus elemeket csempészett.

Guillermo del Toro hosszú éveken keresztül dolgozott a projekten. A fejlesztést már a Pacific Rim forgatása alatt megkezdte, és végül ezt a filmet választotta a Pacific Rim 2 rendezése helyett.

Az első előzetes megjelenése után Kevin Smith (Shop-stop)a Twitter-oldalán a következőket írta: "Ostobaságnak érzem, hogy valaha rendezőnek neveztem magam, amikor valami olyan gyönyörűt látok, mint ez."

Sally Hawkins pályafutása során első alkalommal fordult elő, hogy egy évben két filmben is főszerepet alakítson. A másik film a Maudie.

Octavia Spencernek elmondta, hogy nagyon tetszettek neki a forgatási kellékek és a díszlet, ezért több alkalommal is megkérte a rendezőt, hadd tartson meg párat emlékbe.

Octavia Spencer egy interjúban elmondta, hogy bármit megtett volna, hogy Guillermo del Toroval forgathasson.

A film poszterét kézzel rajzolta a thaiföldi művész, James Jean.

Ez Sally Hawkins és Michael Stuhlbarg második közös filmje a Blue Jasmine után.

Ez Guillermo del Toro első olyan filmje, melynek női társforgatókönyvírója volt.

A film főbb szerepeiben olyan Oscar- és Golden Globe-díjra jelölt színészeket láthatunk majd, mint Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins és Michael Stuhlbarg, de a szereplőgárdát erősíti az Oscar-díjas Octavia Spencer és Doug Jones is.

A film forgatása 2016. augusztus 15-én kezdődött meg, és november 6-án ért véget.