Szellemirtók: Az örökség (2021)

Ghostbusters: Afterlife

Carrie Coon
Celeste O'Connor
Finn Wolfhard

Gábor390920   2021. 11. 24.

Szórakoztató családi mozi

Úgy, hogy nem láttam még a Szellemirtók-filmeket, nem voltak elvárásaim a filmmel kapcsolatban. A sztorinak van eleje, közepe és vége, a poénok szerintem remekül működtek, és a karakterek is megfelelően ki voltak dolgozva. Kicsik és nagyok egyaránt derülnek majd rajta, hiszen nálunk az egész moziterem nevetett a poénokon. Aki látta a Szellemirtókat, annak pedig biztosan jó lesz egy méltó folytatást látni a 2016-os női Szellemirtók után.

stif   2021. 11. 23.

Kövezzetek meg, de én nem láttam a korábbi Szellemirtók filmeket. Egyiket sem, viszont ez a film most nagyon meghozta hozzá a kedvem. Tetszett, hogy az új rész úgy csatlakozott rá a korábbiakra, hogy minden könnyen értelmezhető volt. Nem egy "elitist... több»

Tomi   2021. 11. 22.

Én egyszerűen nem tudtam betelni ezzel a filmmel, annyira irtó jól meg "csinálva" az egész úgy, ahogy van. Reitman öröksége nagyon jó kezekben van, és szerintem érdemes lenne tovább bővíteni ezt a világot, bárki, bármit is mondjon!

Face   2021. 11. 21.

Mondjanak bármit a kritikusok (bár egész jókat mondtak), ez az a film, amit megérdemeltek a Szellemirtók rajongói, de nem csak ők, hanem egy az új generáció is, akiknek talán nem mond sokat a régi klasszikus. Szép főhajtás ez az eredeti filmek előtt,... több»

Holló   2021. 11. 19.

Elmondhatatlanul nagyon vártam az új Szellemirtókat, ugyanakkor tartottam is tőle, hogy nagyon elszrúják majd a folytatást. Szerencsére nem ez történt, Jason Reitman pedig méltó negyedik részt kanyarintott az egész franchise-hoz, ami méltósággal nyúl az alapanyaghoz. Én csakis ajánlani tudom, gyerekek. Üljetek be rá mielőbb!

Csillagpor   2021. 11. 18.

Hozza a várt deja vu hangulatot és a régi szép emlékeket. A régi színészek is megjelennek a végén, és egyfajta búcsú is ez a szériától. Átadták az újabb, fiatalabb generációnak a stafétabotot.

András   2021. 11. 20.

A mai filmiparpból továbbra is hiányolom az eredetisége, sajnos ezen az új Szellemirtók film sem segít, ettől függetlenül viszont nagyon is eredeti film önmagában. Kár, hogy nem ez készült el a 2016-os változat helyett...

A film 59 561 893 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 35 116 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ecto-1 lövészülését valójában a filmhez kapcsolódó rajzfilmsorozatban használták, de az eredeti filmek egyikében sem használták fel.

(Thibo84)

Ez a negyedik alkalom, amikor Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd) megjelenik egy filmben a Szellemirtók (1984), Szellemirtók II (1989) és Casper (1995) után.

(Thibo84)

A Phoebe-t játszó Mckenna Grace a filmben ugyanolyan szemüvegkeretet visel, mint Harold Ramis (Dr. Egon Spengler) viselt az eredeti Szellemirtókban (1984).

(Thibo84)

A 2016-os Szellemirtók kritikai és pénzügyi kudarca miatt a film további folytatásait berekesztették. Ez arra késztette a Sony-t, hogy helyette folytassa az eredeti két filmet.

(Thibo84)

Paul Rudd a közösségi médián keresztül jelentette be, hogy csatlakozik a szereplőgárdához, miközben a Hook and Ladder 8 (A Szellemirtók bázisa) előtt áll New York City-ben.

(Thibo84)

A Szellemirtók: Örökség egyszerre szól a régi rajongóknak, és próbál elérni egy új, meglehetősen fiatalabb célközönséget. Igen, megfeji a 37 éves, kultikus, gyermekkort formáló film hagyatékát, van benne fanservice dögivel, újrahasznosít, de rohadjak meg, jobban élveztem, mint az eredetit, mert no nem sokkal, de átgondoltabb, bár ebből a szempontból könnyebb a dolga. több»

Lusta, párszor, leginkább a valóban helyes kölyköknek köszönhetően cuki, de mégis kedvtelen film ez (ilyenformán inkább termék). Mintha maga Jason Reitman is azt gondolta volna közben, hogy bocs, emberek, ez inkább a faternak volt fontos, nekem nem annyira. És ettől lesz igazán szomorú – nem is csak attól, hogy az egyik szellemirtó a valóságban már nem élhette meg a visszatérést. több»

A gyerekek, akiknek lelkesen megmutatjuk, udvariasan hülyének néznek miatta, mi pedig magunk sem tudjuk eldönteni, hogy a látvány cuki vagy ijesztő. Egy pillanatra könnyeket csal a szemünkbe, másnapra már el is felejtjük. több»