Jumanji - A következő szint (2019)

Jumanji: The Next Level

Danny DeVito

n,n,n   2021. 05. 25.

Egyszerűen rossz és nézhetetlen. Az első rész se világmeghódító, de erre nem találok szavakat. Alig bukkan fel néhol egy-két jó poén, a film összességében 10/2. The Rock legrosszabb alakítása, alig mosolyodtam el. Lehet, hogy azért nem tetszik, mert az első se lett a kedvencem. A Robin Williamses mindent visz.

Periodista   2019. 12. 15.

A Jumanji következő szintje némi visszaesés

Óriási örömmel és jelentős várakozással ültem be a moziba megnézni a Jumanji legújabb, 2019-es részét, melynek eredeti címe: „Jumanji: The Next Level” (Jumanj: A következő szint). Az öröm és a várakozás is az előző, 2017-es epizód miatt alakult ki be... teljes kritika»

Artemisia   2020. 01. 04.

Jól sikerült folytatás

Jobban sikerült a Vár a Dzsungelnél. Valamivel jobban bántak az avatártestekben rejlő lehetőségekkel, a Danny DeVito és Danny Glover által alakított két öreg bevonásával több humort csempésztek a filmbe; megkavarták a Vár a Dzsungel által olyan s... teljes kritika»

indingo   2020. 08. 18.

A '95-ös a legjobb, nem kérdés. Az azt követő is jobb volt, mint vártam, de ez már elég unalmas volt. Hasonló poénok és valahogy a látvány sem kötött le.

7ETEDIK   2019. 12. 13.

Aki szerette a Vár a dzsungelt, ezt is szeretni fogja. A készítők semmit sem kockáztattak, ugyanazon panelek mentén forgatták le ezt a részt is és a szereplők sem változtak, csupán a karakterek. Glover és Vito behozatala jó ötlet volt, főleg utóbbi j... több»

Varga_Júlia   2020. 08. 15.

Amennyire cuki és szórakoztató volt az előző rész, annyira fogyott el a lendület a másodikból. Nehezen nézhető, döcög, nagyon rá akar pakolni az első felvonásra, csak épp nem tud, mert pont annak maradt a legkevesebb tér, amitől működött. Kár érte.

Sabnock Sanatory   2021. 01. 30.

A nem színész D. J. ismét bebizonyította, hogy semmit sem tud a színészetről, és szerencsére ezt mindig be is bizonyítja. A film unalmas és semmitmondó, úgy, mint a rossz filmek. Unalmas, CGI injekcióval felpumpált bélsár. Ha leveszem a hangot, és nem nézem a képet, akkor kifejezetten jó rá aludni.

A film összbevétele 800 059 707 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 673 669 905 forintot termelt. A hazai mozik összesen 431 265 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Denny DeVito és az avatárját alakító Dwayne Johnson között mintegy fél méternyi magasságkülönbség van. Devito 151 cm, Johnson 196 cm.

(Artemisia )

Denny DeVito helyett eredetileg Alan Arkin játszotta volna Eddie bácsi szerepét.

(Artemisia )

Néhány hónappal a film promóciós kampánya előtt a Jumanji - A következő szint sztárja, Kevin Hart súlyos autóbalesetet szenvedett, és hetekig kérdéses volt, fel tud-e épülni a bemutatóra. A színész állapota gyorsan javult, így gerincsérülése ellenére már a többiek oldalán tudott részt venni a filmmel kapcsolatos rendezvényeken.

A forgatás idején Jack Black számos kulisszák mögött videót megosztott a "Jablinski Games" nevű YouTube csatornáján.

Jack Black egy interjúban elmondta, hogy a Zathura - Az űrfogócska című filmet is a Jumanji franchise részének tekinti.

Két éve a Jumanji: Vár a dzsungel-t az év legpozitívabb csalódásának értékeltem: mivel nem lehetett tudni, meggyalázza-e a 20 évvel korábbi, azóta kultikussá vált elődöt, előzetesen rengeteg kérdés és kétely merült fel, de hálistennek a filmmel kapcsolatos félelmek nem igazolódtak be, sőt, okosan kezelték az alapanyagot, és még kalapot is emeltek az eredeti előtt. A Jumanji következő szintje pedig éppolyan jó folytatásfilm, mint két éve a Jumanji: Vár a dzsungel volt. több»

Az új Jumanji folytatása ismét viccesre sikerült, de most Kevin Hart humora és alakítása vitte el a filmet. Kritika. több»

Még mindig szerethető mindaz, ami a vásznon zajlik, de a nézők türelmével nem szabad sokáig visszaélni. több»