TIBOR   2020. 11. 10.

Vissza a játékba?!

Bármennyire is hasonlít az első részhez, nekem tetszett. Azért vannak itt olyan poénok, amik az első részben nem fordulnak elő. Még azért is tetszett, hogy csatlakozott négyükhöz az a 2 öregember. Ők olyan viccesek voltak, nem? Mikor megnyomták a mellüket, meg voltak olyan erősségek, illetve gyengeségek, amik az első részben nem voltak. Tök más, mint az első rész. Még alapból tetszett a cím, hogy Jumanji - A következő szint. Miután elolvastam a címet, erre gondoltam: Úristen, ez nem maradhat ki! Tök kreatív a sztori is, hogy Spencer véletlenül visszament a játékba, és a többiek utánamentek. Most nagyon nem tudom fokozni, hogy a másik jobb vagy az új. Jók a poénok, a struccok meg, mikor megtámadták őket... NAGYON, DE NAGYON KIRÁLY!!! Mikor mentek a Jeeppel (vagyis menekültek a struccok elől), és egy szakadék volt pár méterre tőlük, mindenki azt hajtogatta Spencer nagyapján kívül: "Nem fog sikerülni". Pedig a nagyapa azt mondta, hogy fog. De mikor majdnem lezuhantak, a nagypapa is azt mondta: "Nem fog sikerülni". Szóval reménykedem, hogy lesz következő rész.

Periodista   2019. 12. 15.

A Jumanji következő szintje némi visszaesés

Óriási örömmel és jelentős várakozással ültem be a moziba megnézni a Jumanji legújabb, 2019-es részét, melynek eredeti címe: „Jumanji: The Next Level” (Jumanj: A következő szint). Az öröm és a várakozás is az előző, 2017-es epizód miatt alakult ki be... teljes kritika»

Artemisia   2020. 01. 04.

Jól sikerült folytatás

Jobban sikerült a Vár a Dzsungelnél. Valamivel jobban bántak az avatártestekben rejlő lehetőségekkel, a Danny DeVito és Danny Glover által alakított két öreg bevonásával több humort csempésztek a filmbe; megkavarták a Vár a Dzsungel által olyan s... teljes kritika»

indingo   2020. 08. 18.

A '95-ös a legjobb, nem kérdés. Az azt követő is jobb volt, mint vártam, de ez már elég unalmas volt. Hasonló poénok és valahogy a látvány sem kötött le.

HETEDIK   2019. 12. 13.

Aki szerette a Vár a dzsungelt, ezt is szeretni fogja. A készítők semmit sem kockáztattak, ugyanazon panelek mentén forgatták le ezt a részt is és a szereplők sem változtak, csupán a karakterek. Glover és Vito behozatala jó ötlet volt, főleg utóbbi j... több»

Varga_Júlia   2020. 08. 15.

Amennyire cuki és szórakoztató volt az előző rész, annyira fogyott el a lendület a másodikból. Nehezen nézhető, döcög, nagyon rá akar pakolni az első felvonásra, csak épp nem tud, mert pont annak maradt a legkevesebb tér, amitől működött. Kár érte.

Szilonka   2020. 08. 26.

Nekem ez a rész is tetszett, a mai fiatalok valóban mások az eredeti történetben már lehet nem is értenék. Pörgős volt és a humora is a helyén volt.

Danny DeVito
Kevin Hart

A film összbevétele 226 179 341 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 673 669 905 forintot termelt. A hazai mozik összesen 431 265 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Denny DeVito és az avatárját alakító Dwayne Johnson között mintegy fél méternyi magasságkülönbség van. Devito 151 cm, Johnson 196 cm.

(Artemisia )

Denny DeVito helyett eredetileg Alan Arkin játszotta volna Eddie bácsi szerepét.

(Artemisia )

Néhány hónappal a film promóciós kampánya előtt a Jumanji - A következő szint sztárja, Kevin Hart súlyos autóbalesetet szenvedett, és hetekig kérdéses volt, fel tud-e épülni a bemutatóra. A színész állapota gyorsan javult, így gerincsérülése ellenére már a többiek oldalán tudott részt venni a filmmel kapcsolatos rendezvényeken.

A forgatás idején Jack Black számos kulisszák mögött videót megosztott a "Jablinski Games" nevű YouTube csatornáján.

Jack Black egy interjúban elmondta, hogy a Zathura - Az űrfogócska című filmet is a Jumanji franchise részének tekinti.

Akárcsak a Jumanji: Vár a dzsungel, A következő szint is egy héttel a Star Wars legújabb epizódja előtt kerül a mozikban. Míg a Vár a dzsungel Az utolsó Jedik, a Jumanji 3 a Skywalker kora alcímű kilencedik epizód előtt debütált.

Danny Glover és Danny DeVito a 2010-es I'm Still Here után ismét együtt állt a kamerák elé.

A következő szint a Jumanji-franchise harmadik egészestés filmje. A korábbi epizódok: Jumanji (1995), Jumanji: Vár a dzsungel (2017).

Dwayne Johnson 23,5 millió dollárt kaszált a filmmel.

A film forgatása 2019. január 21-én kezdődött meg. A forgatási helyszínek: Atlanta, Új-Mexikő, Calgary, Hawaii. A munkálatok május 11-én értek véget.

Két éve a Jumanji: Vár a dzsungel-t az év legpozitívabb csalódásának értékeltem: mivel nem lehetett tudni, meggyalázza-e a 20 évvel korábbi, azóta kultikussá vált elődöt, előzetesen rengeteg kérdés és kétely merült fel, de hálistennek a filmmel kapcsolatos félelmek nem igazolódtak be, sőt, okosan kezelték az alapanyagot, és még kalapot is emeltek az eredeti előtt. A Jumanji következő szintje pedig éppolyan jó folytatásfilm, mint két éve a Jumanji: Vár a dzsungel volt. több»

Még mindig szerethető mindaz, ami a vásznon zajlik, de a nézők türelmével nem szabad sokáig visszaélni. több»

A film nézése közben, amikor ránéztem a kisfiam arcára és megláttam benne az önfeledt boldogságot, miközben jóízűen nevetgélt, akkor jöttem rá, nála mennyire nem számít most az apja kielemző és tartalmas véleménye, hisz neki még minden vicc új és meg nem unt. több»