Shazam!

Billy Batson 14 éves. A gyerekotthonból került nevelőszüleihez, és az még csak hagyján, hogy a kamaszkor minden nyűgjével meg kell küzdenie, még az iskolában sem túl népszerű. Mégis ő lesz az, akit az ősöreg és hihetetlen képességeket birtokló Shazam, a varázsló kiválaszt.
Billy egy merőben… Több

Premier (HU): 2019.04.04.

2024.02.25 hátadlegyenelöl

Teljesen korrekt film. Kiszámítható történet, átlagos színészi játék. Vasárnap délután fogyasztható is.

2021.06.02 Artemisia

a nap véleménye

A DC szégyenfoltja

A szuperhősfilmek és képregény-adaptációk virágkorát éljük, ezen filmek renoméját pedig évtizedek óta a Marvel és DC párharca határozza meg. Az utóbbi években egyre inkább a Marvel győzelme felé billent a mérleg nyelve, jó példa erre a Bosszúállók, ... Teljes kritika

2019.04.07 Thibo84

A film számomra helyenként kapkodós, főleg, amikor az erejét tesztelik Shazamnak. A humorral nem volt gond, többször is jót derültem rajta. A játékidő pikk-pakk elment, észre sem vettem. Mark Strong mint gonosz zseniálisan hozza a karakterét. Jack Dy... Több

2019.04.22 ArpiHajdu és Réci

Szólíts a (szuperhős)nevemen!

Na, végre beindult a szekér a DC háza táján is. Az Aquamannel elkezdték kapizsgálni, mi is a jó irány, a Shazam!-mal pedig feltették az i-re a pontot. Billy Batson kalandjában az az igazán nagyszerű, hogy testközelből reflektál arra, honnan ered egy ... Teljes kritika

2019.05.04 indingo

a nap véleménye

Shazam tárulj!

Nem telik el úgy egy hónap, hogy egy szuperhős ne köszönne ránk a mozi filmvásznáról. Az utóbbi évek nézettségi adati egyértelműen azt bizonyítják, hogy a nézők szeretik a szuperhősöket igény van rá. A Shazam egy képregény adaptáció, de nem a Marvel... Teljes kritika

A film összbevétele 364 471 656 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 243 738 590 forintot termelt.

A SHAZAM eredetileg egy mozaikszó, ami a Salamon, Herkules, Atlasz, Zeusz, Achilles és Mercur szavak kezdőbetűiből áll össze.Szerző: stevepisti

Zachary Levi játssza Shazam karakterét. Sok kritikát kapott a testalkata miatt, a rajongók szerint nincs megfelelő alkata a szerephez, annak ellenére, hogy több mint 10 kiló izmot pakolt magára.Szerző: stevepisti

A film Az Igazság Ligája eseményei után játszódik.Szerző: stevepisti

1941-ben már készült egy 12 részes sorozat Shazam karakterével Marvel kapitány kalandjai néven.Szerző: stevepisti

(2019. 04. 07.)
Snyderi Batman és Superman ide, látványgangbangbe csomagolt Aquaman vízalatti eposza oda, a Shazam! a legjobb dolog, ami DC filmes univerzumával (ami most már nem is közös univerzum) történhetett. Ügyetlen, teszetosza, hézagos, de van egy szerethető szíve, igaz ez nem biztos, hogy mindenkinek elég lesz. Több

(2019. 04. 03.)
A Shazam! egy vicces, laza szuperhős történet egy jókora adag gyermeki bájjal megfűszerezve. Ennek a receptnek hála pedig olyan erővel robban be, hogy ki is röpíti trónjából a Wonder Womant és röhögve ül a helyére. Mindenképpen ajánlott családi szórakozás. Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 04. 04.)
A Shazam! olyan blockbuster, amely nem terméknek látszik, hanem, s hatalmas boldogság ezt leírnom: igazi mozinak! Több

Értékelés: 7.4/10
(2019. 04. 16.)
Minden hibája ellenére érdemes megnézni. De ne Screen-X verzióban, mert az égvilágon semmit sem ér oldalt az a néhány villogás. Nézd IMAX-ben és légy 2 órára kölyök. Több

(2019. 04. 17.)
Nem Amperman, hanem...
A film főként a poénokra próbálja helyezni a hangsúlyt, ám Billy személyes drámája is sokat nyom a latba, hiszen ezek a képsorok is hozzátesznek jelleme majdani fejlődéséhez, mindezt pedig úgy sikerült megvalósítani, hogy a két ellentétes műfaj nem nyomja agyon egymást a vásznon. Több
One Piece
Gen V