Vélemények: Shazam! (2019)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2019. 04. 16.
Shazam tárulj!

Nem telik el úgy egy hónap, hogy egy szuperhős ne köszönne ránk a mozi filmvásznáról. Az utóbbi évek nézettségi adati egyértelműen azt bizonyítják, hogy a nézők szeretik a szuperhősöket igény van rá. A Shazam egy képregény adaptáció, de nem a Marvel szüleménye. A történet alapja a lehető legegyszerűbb, összecsap benne a jó és a rossz. Azon kevés filmek egyik, ahol nem lövik le a legtöbb poént az előzetesben, a film is tartogat még bőven meglepetéseket. Ami nekem picit fura volt, hogy miért is kell egy szuperhősnek felnőttnek lennie, pontosabban csak egy felnőtt testbe ültetett gyereknek. Persze a film fő humorforrása ez volt. A gyermeki kíváncsiság és, hogy megtehet olyanokat amik eddig til... több»

ArpiHajdu és Réci   2019. 04. 22.
Szólíts a (szuperhős)nevemen!

Na, végre beindult a szekér a DC háza táján is. Az Aquamannel elkezdték kapizsgálni, mi is a jó irány, a Shazam!-mal pedig feltették az i-re a pontot. Billy Batson kalandjában az az igazán nagyszerű, hogy testközelből reflektál arra, honnan ered egy gyerek csodálata a szuperhősök iránt. Mert az tuti, hogy kevés olyan gyerek van a Földön, aki ne játszott volna el a gondolattal, milyen lenne akár csak egyetlen napra szuperhőssé válni. Erősen kétlem, hogy egy kisfiúnak az emberiség megmentése lenne az első gondolata, ha belebújik Superman jelmezébe. Sokkal inkább azok a tulajdonságok, amiket általa kap, hogy milyen jó lenne például átrepülni a tízemeletesek felett, lézersugarat lőni a szemével,... több»

Thibo84   2019. 04. 07.

A film számomra helyenként kapkodós, főleg, amikor az erejét tesztelik Shazamnak. A humorral nem volt gond, többször is jót derültem rajta. A játékidő pikk-pakk elment, észre sem vettem. Mark Strong mint gonosz zseniálisan hozza a karakterét. Jack Dylan Grazer viszont annyira ráfeszül és nyomja a szuperhős témát, meg humoros akar lenni, hogy helyenként én éreztem magam kínosan. De ugyanakkor van benne érzelem és meghittség, meg persze összetartás. Viszont a címszereplőt alakító Zachary Levi brutálisan gyerekesre vette a figurát, még Asher Angel is komolyabb volt nála. Egyszerűen nem tudtam komolyan venni Shazamot. Talán, ha majd többször megnézem, akkor tudok vele azonosulni, de egyelőre nem. Meg ami nagyon szemet szúrt nekem, hogy szinte minden képességét kamatoztatta, de érdekes módon Salamon király bölcsességét nem. 4 csillagot adok rá, reménykedve, hogy ha újranézem, vagy sokadjára, másképpen fogom látni a dolgokat.

MMcFly2015   2019. 04. 20.
A DC univerzum szembe megy a megszokott komor hangvétellel, és gyerekfilmmel bizonyít

Az előzetes alapján sokaknak felcsillant a szeme, hogy a DC is bepróbálkozik a Deadpool sikerével, és egy paródia jellegű, vígjátékosra vett figurát rak be a saját univerzumába. Kicsit döcögősen, de a terv sikerrel járt. A film nagyon nehezen indul be. Billy Batson karakterének bemutatása számomra izzadságszagú volt, és a kapott poénok is alulteljesítenek. Egy bő fél óra, majd megkapjuk Shazamot, mint szuperhőst. Innentől viszont nincs okunk panaszra. A Tom Hanks nevével jelzett Segítség, felnőttem! c. film sikerét meglovagolva a legjobb poénokat durrantják el (az előzetesbe is főként innen kerültek jelenetek). Itt éreztetik velünk a legjobban, hogy véletlenül sem kell komolyan gondolni ezt ... több»

petraszab   2019. 04. 14.

Jól eltalált szuper hősös történet. Kellően humoros és látványos, és pörgős.

iq.csabi   2019. 04. 07.

Sokkal többet vártam a filmtől. Volt 2-3 jó poén, a film 3/4-ig úgy ahogy jó volt, bár akkor sem tetszett annyira, aztán jött a vége, ami számomra már inkább kellemetlen volt, túl gyerekes. Billy gyerekként egy értelmes srác volt, aztán "felnőtt" és egy full kretén ember lett. Lehet, velem van a baj, de valahogy nem találták el az arányokat ennél a filmnél. Számomra kevés volt.

Ms. Akárki   2019. 04. 20.

Nagyon tetszett. Humoros, eredeti és végre jó látni egy olyan szuperhőst, mint pókember, aki emberközeli, az elején még bénázik, de jót akar; és a vásznon követni, ahogy a jellemfejlődés fokozatosan épül. Remélem, lesz folytatás, mert olykor sírtam a nevetéstől. Egyedül talán a végén a csata volt kicsit gagyi animáció, de mire való a fantázia.

imreacs82   2019. 04. 15.

Mesés, szerethető, fordulatos és izgalmas film. Tetszett benne, hogy látványosak a jelenetek és a kissrác karaktere a szívünkbe lopja magát. Érdemes megnézni.

Henk   2019. 04. 05.

Na ez a film egészen zseniális, minden értelemben. Nagyon-nagyon más, mint amit az elmúlt években a szuperhős mozik felhozatalában láthattunk, és szerintem már nagy szükség volt egy ilyen laza, bájos és végtelenül szórakoztató filmre. Zachary Levi talán ezzel a szereppel végre ki tud törni a skatulyából (bár gyakorlatilag most is azt a figurát kell hoznia, ami miatt megkedveltem), mindenesetre szorítok neki. És egy fontos dolog, mindenképp várjátok meg a stáblista utáni jelenetet!

Denisqoo   2019. 04. 04.

A DC egyre jobb irányban halad: a Wodner Woman már jó volt, jött az Aquaman, ami szintén előrelépésnek tűnt, a napokban jött a Joker-szólófilm első előzetese (nézzétek meg, ha eddig nem láttátok), most pedig a mozikban a Shazam! Négy eléggé különböző produkcióról beszélünk, és ez az az út, amin szerintem is haladnia kell a DC-nek. Nem kell a Marvellel konkurálni, hanem azt kell csinálni, amiben jók, és a Shazam! az egyik legjobb példa erre. Ha csak két órád van kikapcsolódni ezen a hétvégén, akkor ennél jobb programot nehezen fogsz taláni!