Érdekességek: Shazam! (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film 243 738 590 forintos bevételt termelt Magyarországon.

Az eredeti tervek szerint a film eredetileg Shazam és Black Adam közti ellentétről szólt volna, azonban az alkotók végül úgy döntöttek, hogy két külön eredettörténetben mutatják be a karaktereket.

Dwayne Johnsont az egyik rajongója egy alkalommal arról kérdezte, hogy kit játszana szívesebben, Shazamot vagy nemezisét, Black Adamet. A színész utóbbit választotta. A dolog relevanciáját az adja, hogy a Shazam! hosszú fejlesztési ideje alatt (a filmterv először a kétezres évek közepén merült fel) Johnson neve is felmerült Shazam ellensége kapcsán.

Az alkotók elmondása szerint a Segítség, felnőttem! és a Stranger Things nyújtott inspirációt a filmhez.

A Shazam! a DC moziverzumának hetedik egészestés filmje.

A filmben az eredeti tervek szerint egy cameo erejéig a Henry Cavill által játszott Superman is feltűnt volna, azonban egyéb munkái miatt a színész végül nem vállalta a szerepet.

A film forgatása 2018. január 29-én kezdődött meg Torontóban és Hamiltonban, Kanadában, Franklin munakcím alatt. A munkálatok május közepében értek véget.

A Shazam! Benjamin Wallfisch zeneszerző és a rendező, David F. Sandberg hamradik közös filmje az Amikor kialszik a fény és az Annabelle: Teremtés után.