Shazam!

Shazam!

A film összbevétele 364 471 656 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 243 738 590 forintot termelt.

A SHAZAM eredetileg egy mozaikszó, ami a Salamon, Herkules, Atlasz, Zeusz, Achilles és Mercur szavak kezdőbetűiből áll össze.Szerző: stevepisti

Zachary Levi játssza Shazam karakterét. Sok kritikát kapott a testalkata miatt, a rajongók szerint nincs megfelelő alkata a szerephez, annak ellenére, hogy több mint 10 kiló izmot pakolt magára.Szerző: stevepisti

A film Az Igazság Ligája eseményei után játszódik.Szerző: stevepisti

1941-ben már készült egy 12 részes sorozat Shazam karakterével Marvel kapitány kalandjai néven.Szerző: stevepisti

Az eredeti tervek szerint a film eredetileg Shazam és Black Adam közti ellentétről szólt volna, azonban az alkotók végül úgy döntöttek, hogy két külön eredettörténetben mutatják be a karaktereket. Szerző: hp

Dwayne Johnsont az egyik rajongója egy alkalommal arról kérdezte, hogy kit játszana szívesebben, Shazamot vagy nemezisét, Black Adamet. A színész utóbbit választotta. A dolog relevanciáját az adja, hogy a Shazam! hosszú fejlesztési ideje alatt (a filmterv először a kétezres évek közepén merült fel) Johnson neve is felmerült Shazam ellensége kapcsán. Szerző: hp

Az alkotók elmondása szerint a Segítség, felnőttem! és a Stranger Things nyújtott inspirációt a filmhez. Szerző: hp

A Shazam! a DC moziverzumának hetedik egészestés filmje. Szerző: hp

A filmben az eredeti tervek szerint egy cameo erejéig a Henry Cavill által játszott Superman is feltűnt volna, azonban egyéb munkái miatt a színész végül nem vállalta a szerepet. Szerző: hp

A film forgatása 2018. január 29-én kezdődött meg Torontóban és Hamiltonban, Kanadában, Franklin munakcím alatt. A munkálatok május közepében értek véget. Szerző: hp

A Shazam! Benjamin Wallfisch zeneszerző és a rendező, David F. Sandberg hamradik közös filmje az Amikor kialszik a fény és az Annabelle: Teremtés után.Szerző: hp