Segítség, felnőttem! (1988)

Big

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Tom Hanks ilyen fiatalon is nagyon jól,és életszerűen hozza a karakterét,Vicces,poénos,de egyben aranyos bájos kis családi mozi.Mindenkinek ajánlom legalább egyszeri megnézésre.

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Nem véletlen, hogy Tom Hanks mára ilyen magasra jutott a ranglétrán, hisz fiatalkorában is igazi őstehetségnek számított.

a-arnold   2016. 08. 24.

Nagyon kedves, és klasszikus film. Gyerekkorom egyik kedvence volt, mai napig megállja a helyét a film. Hát igen a 80-as években tudtak jó filmeket csinálni.

dailyfilmsan   2019. 03. 01.

Meglepően jó humora van a filmnek. Van már pár ilyen témjú film és lesz is úgyhiszem még is ez egy alap darab ami megmutatja hogyan kellene ezt az elépzelést megvalósítani. Ami egy kicsit zavart de nem annyira hogy ezt elsőre észrevegyem, hogy a fősz... több»

Kardos   2016. 08. 07.

Nagyon jó romantikus vonulatú vígjáték egy kis fantasztikus vonallal fűszerezve ahogy a gép teljesíti a fiú kívánságát és másnapra felnőtt lesz. Nagyon jó megoldották Tom Hanks-el a gyermeki vonulatot. Zseniális szerintem. Imádom minden filmben de ebben végképp.

Ms. Akárki   2019. 07. 27.

Az egyik legkedvencebb filmem Tom Hanks-el. Zseniális történet és kivitelezés. Azóta mindig eszembejut ez a film ha ilyesi jósolós kívánságos játékggépet látok. Pörgős, humoros és érzelmes film.

Bob   2017. 11. 29.

A 80-as évek egyik klasszikusa. Pont a minap néztem meg újra. Aki nem látta és szereti Tom Hanks filmjeit, mindenképpen pótolja.

Tom Hanks
Tom Hanks

Susan a filmben egy 1988-as Subaru XT6 -os autót vezet.

(dailyfilmsan)

Amikor Josh a filmben egyedül nézi a televíziót a szobájában, akkor az 1971-es Francia kapcsolat című filmet nézi.

(dailyfilmsan)

Debra Wingernek szánták eredetileg Susan Lawrence szerepét, de a színésznő a forgatás ideje alatt állapotos volt így beajánlotta maga helyett Elizabeth Perkins-t.

(dailyfilmsan)

Harrison Ford-ot is felkeresték az idős Josh szere miatt, de visszautasította az ajánlatot.

(dailyfilmsan)

David Moscow-nak (fiatal Josh) kontaklencséket kellett viselnie a forgatás ideje alatt, hogy ugyan olyan legyen a szeme színe mint Hanks-é.

(dailyfilmsan)

A számítógépes játék amivel Josh játszik a filmben nem létezik csak a film kedvéért készítették el.

(dailyfilmsan)

1988-ban a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

Először a 12 éves Josh jeleneteit forgatták le, majd az őt játszó David Moscow-val leforgatták az összes "felnőtt"-jelenetet is, hogy Tom Hanks könnyebben tudja felvenni gyerekkori önmaga gesztusait.

(SódóGA)

A film forgatókönyvét 1984-ben írták, mely ezt követően négy évig hevert a fiókban.

(SódóGA)

A filmből 1996-ban musical készült, amelyet nagy sikerrel játszottak a Broadwayen.