Shazam!

Shazam!

2019.04.14 petraszab

Jól eltalált szuper hősös történet. Kellően humoros és látványos, és pörgős.

2020.05.22 Norbert93

Low budget Superman

Úgy gondolom, hogy jól indult a film, hiszen a nép zabálja a szuperhős-vígjáték kombót, erre pedig a DC Univerzumban Shazam, a félisten testét irányító kamaszfiú legalkalmasabb. Ám poénok és cselekmény helyett leginkább idétlenkedést és kliséket kaptam eredettörténetbe csomagolva. Egy popcorn mellett elmegy elalvás előtt, de semmi több. Nagyon felejthető alkotás, nem igazán tudnék olyat mondani róla ami megfogott (maximum a Superman cameo) . Ha már szóba kerültek a jelenetek, nem tudok elmenni azt a fizikát kicsúfoló, nevetséges jelenetet mellett, amikor a zuhanó buszt a talaj felett egy méterrel megállítja, úgy, hogy közben a busz teljes tömege a szélvédőre nehezedik. Ez inkább rajzfilm kategória. A másik égbekiáltó klisé, amikor az összes gyermek Shazam-má változik át és együtt rúgják szét a gonosz varázsló és kompániája fenekét. Ha már gonosz varázsló, akkor megemlíteném, hogy kaptunk egy újabb, jelentéktelen gonoszt, aki sokkal érdekesebb volt addig, míg csak egy egyszerű halandó volt. Az egyetlen értékelhető karakter a filmben a mozgássérült, szociális problémákkal küszködő "hős-segéd.

2019.07.08 BoBamburg

Szegény ember Deadpoolja

Dc megpróbált kitörni a megszokott zord és sötét hangulatú filmekből, de sajnos elég bénán. Egy szuperhős vígjáték csak nem lehet rossz, gondoltam én, de sajnos a ugyanolyan gyenge mint az eddigi Dc alkotások. Az hagyján, hogy mivel a poénok nem működnek, egyszer sem nevettem a filmen, de az már kínos, hogy még csak meg se tudott mosolyogtatni. A karakterek semmilyenek, főgonosz annyira sablonos tucatkarakter, hogy az már fáj, történet és a forgatókönyv pedig egyszerű mint az egyszeregy, a CGI pedig néha meglepően rossz volt, mint valami kétezres évek eleje/közepe környékén kijött b kategóriás film. Egyszer elég is volt látni, ha valami tényleg szórakoztató szuperhős filmhez szottyan kedvem inkább nézem újra sokadszorra a Deadpoolt, a Kick-ass-t, de még a Mystery Man-t is.

2019.07.03 Artúr

Na ne már....

Megnyerő DC film. Pár apró színészi túlkapást, sztereotípiákkal telibehányt kosztümöt leszámítva egy frappáns és megható történetet kaptunk. Megtekintésre ajánlom!

2019.07.08 Bizsu82

Nekem nem jött át a film, de valószínűleg ez azért van, mert a kategóriáért nem vagyok oda. Műfajában pedig nem rossz. Látványosés érdeklődést felkeltő.

2020.11.06 Annuska

Kicsit valóban gyerekes, de volt benne akció és humor is szép számmal. A kemény szuperhősös filmekhez szokottaknak lagymatag lesz.

2019.06.25 ZozArt89

Egy Shazam és kész

Vasember óta számtalan új szuperhős történetét ismerhettünk meg, és ez a szuperhős lavina nem úgy fest, hogy a közeljövőben megállna. Persze ennek van jó és rossz oldala is. Legtöbbször már sok újdonságot nem képesek mutatni. A DC Univerzum filmjei t... Teljes kritika

2021.10.26 szoljhozzam

Nem egy tipikus szuperhősös film, de azért láttunk már hasonlót. Zachary Levi jól hozza a karaktert. A film humora a helyén volt.

2019.04.07 iq.csabi

Sokkal többet vártam a filmtől. Volt 2-3 jó poén, a film 3/4-ig úgy ahogy jó volt, bár akkor sem tetszett annyira, aztán jött a vége, ami számomra már inkább kellemetlen volt, túl gyerekes. Billy gyerekként egy értelmes srác volt, aztán "felnőtt" és ... Több

2022.01.23 HanGa

A filmben misztikus elemek keverednek a szuperhősös témával. Előtérbe helyeződik a család fontossága. A gyerekszínészek is jól hozzák a karaktereket. Izgalmas és látványos történet, kedvelhető humorral.

2023.02.21 trixxy

DC Kid's

Szerintem nem volt rossz. Jobbra számítottam, de csak azért, mert a DC-mozikat alapból szeretem, de ez inkább DC Kid's kategória. Kicsit bugyuta, nem véresen komoly a története, de azért szerethető. Nem az a tipikus szuperhősös film, de legalább a család minden tagjának tud egy kellemes két órát szerezni.

2020.11.29 Félix Nézhetetlen

Egyszerűen unalmas a színészen kívül

Jó volt a színész, de a film, nos, übergáz volt. A film annyira nem tetszett, hogy annak ellenére, hogy a színészért időtlen idők óta rajongok, még neki se adok pontot. Pedig én mindig is olvastam mindenféle DC-képregényt, és mindegyiket kifejezetten élveztem. Szinte alig vártam, hogy ez a film érjen véget. Nem ajánlom.

2019.07.07 dovetusfurdo

Gyerekes mesefilm

Sok pozitív vélemény hatására már alig vártam , hogy megtudjam nézni. Hát kár volt! Konkrétan ez a film gyerekeknek szól. Sehol egy jóízű poén . Oké maga a film se veszi komolyan magát , de ez nem jött át nekem , nagyon nem .Deadpool copy gyerek verzió ...

2019.04.15 imreacs82

Mesés, szerethető, fordulatos és izgalmas film. Tetszett benne, hogy látványosak a jelenetek és a kissrác karaktere a szívünkbe lopja magát. Érdemes megnézni.