Jumanji - A következő szint

Jumanji: The Next Level

A film összbevétele 800 059 707 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 673 669 905 forintot termelt. A hazai mozik összesen 431 265 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Denny DeVito és az avatárját alakító Dwayne Johnson között mintegy fél méternyi magasságkülönbség van. Devito 151 cm, Johnson 196 cm.Szerző: Artemisia

Denny DeVito helyett eredetileg Alan Arkin játszotta volna Eddie bácsi szerepét.Szerző: Artemisia

Néhány hónappal a film promóciós kampánya előtt a Jumanji - A következő szint sztárja, Kevin Hart súlyos autóbalesetet szenvedett, és hetekig kérdéses volt, fel tud-e épülni a bemutatóra. A színész állapota gyorsan javult, így gerincsérülése ellenére már a többiek oldalán tudott részt venni a filmmel kapcsolatos rendezvényeken. Szerző: hp

A forgatás idején Jack Black számos kulisszák mögött videót megosztott a "Jablinski Games" nevű YouTube csatornáján. Szerző: hp

Jack Black egy interjúban elmondta, hogy a Zathura - Az űrfogócska című filmet is a Jumanji franchise részének tekinti. Szerző: hp

Akárcsak a Jumanji: Vár a dzsungel, A következő szint is egy héttel a Star Wars legújabb epizódja előtt kerül a mozikban. Míg a Vár a dzsungel Az utolsó Jedik, a Jumanji 3 a Skywalker kora alcímű kilencedik epizód előtt debütált. Szerző: hp

Danny Glover és Danny DeVito a 2010-es I'm Still Here után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

A következő szint a Jumanji-franchise harmadik egészestés filmje. A korábbi epizódok: Jumanji (1995), Jumanji: Vár a dzsungel (2017).Szerző: hp

Dwayne Johnson 23,5 millió dollárt kaszált a filmmel. Szerző: hp

A film forgatása 2019. január 21-én kezdődött meg. A forgatási helyszínek: Atlanta, Új-Mexikő, Calgary, Hawaii. A munkálatok május 11-én értek véget. Szerző: hp