Laura Bell Bundy
Bonnie Hunt
Bradley Pierce
Bradley Pierce
Kirsten Dunst

Miután Alan rátalál a tiktokzatos Jumanji-táblára, leül játszani Sarah-val. Ekkor azonban a 12 éves fiú egy pillanat alatt eltűnik, és Jumanji dzsungelvilágában találja magát. Csak akkor kerülhetne ki a csapdából, ha valamelyik játékos egy meghatározott számot dobna. Alan 26 évre az… Több

Rendező: Joe Johnston
Premier (HU): 1996.03.07.

2023.02.05 Eszter 79

Kedvenceim egyike

Egy társasjáték, ami beszippantja a játékosait. A barátságról szól a film.

2021.08.04 Laca//Ho/rr/oR//

Robin Williams a társasjáték központjában

Az első Jumanji film és a 90-es évek egyik legaranyosabb kalandfilmje. Szegény Robin Williams a hátán vitte az egész filmet, de az akkor még csak 13 éves Kirsten Dunst is kiemelkedő szerepet alakított. Akkori szemmel nézve igencsak kiemelkedő effektek voltak, és tátott szájjal néztük vagy az állatcsordát vagy Bradley Pierce "Peter" majommá válását. Mára már eléggé elavultnak számítanak az akkoriban használt effektek, de még így is egy remek kis nosztalgikus filmnek számít. Egy igazán családbarát, egész estés kis kalandfilm, melyben Williams megmutatta nagyszerű tudását.

2017.04.14 indingo

Egy igazi kalandfilm. Végig nagy lendületes és izgalmas, néhol humoros, másutt szomorú. Robin Williams által megformált karakternek borzalmas gyeremkkora volt és még ráadásul tök egyedül kellett felnőnie egy idegen helyen.

2019.04.10 Thibo84

Mai szemmel az effektek elavultak, de a történet egyedi, Robin Williams mint mindig, most is nagyszerű. Hiába volt nagy színész – nyugodjon békében –, és vihette volna el a hátán az egész filmet, nekem úgy tűnt, hagyja a többieket is előtérbe kerülni. Egy nagyszerű kalandfilm az egész családnak.

Nem rossz film,de nekem nem adott annyit,hogy úgy álljak fel,na alig várom hogy megint megnézhessem. Williams és a gyerekszínészek nem voltak rosszak,de semmi extra.

Robin Williams 12 órányi forgatás után, amelyet végig vízben töltött, ingerülten azt mondta, hogy „úgy néznek ki a golyóim, mint két mazsola.”Szerző: ps

A krokodilt egy bábos, Tom Woodruff Jr alakította, aki krokodil jelmezt viselt. Vele birkózott Robin Williams a vízben. Woodruffot végül az utómunkálatok során digitális krokodilra cserélték.Szerző: ps

A forgatás során először az utolsó jelenetet forgatták le, amely karácsonykor játszódik, ehhez ugyanis rend és tisztaság kellett. Aztán jöhetett a többi jelenet szépen sorban.Szerző: ps

Robin Williams egyszer azt nyilatkozta, hogy a forgatás olyan volt, mint egy LSD trip, ugyanis mindent úgy kell odahallucinálni, az állatok ugyanis az utómunkálatok során kerültek a filmbe.Szerző: ps

(2016. 09. 18.)
És alapvetően a Jumanjit érdemes is egy erősen felső korhatáros produkcióként kezelni, amely ötleteivel, könnyű felfoghatóságával és bazári látványosságaival kiválóan kielégíti a fiatalabbakat, a komplexebb élményre vágyó felnőtt közönségnek viszont már nagyobb eséllyel okoz csalódást. 7/10 Több