Kincsvadászok (1985)

The Goonies

freeman   2021. 02. 04.

Király film.

a-arnold   2016. 09. 18.

Gyerekként nagyon szerettem ezt a filmet, de mai napig megállja a helyét. Izgalmas, végig leköti a nézőt, jók a szinkronhangok is, bátram ajánlom másoknak is!

varjú   2016. 04. 09.

A Kincsvadászok az egyik legcukibb családi kalandfilm, amit valaha láttam - izgalmas, kedves, néhol persze kellően ijesztő és nagyon-nagyon-nagyon rendben van. Mind a karakterek, mind a gyerekszereplők, de még a gonoszok is olyan arcukat hozzák, ami ... több»

Deku   2017. 08. 30.

Nagyon aranyos varázsa van a filmnek, ez nagyon tetszett és elkápráztatott engem. Ettől olyan kedvelhető lesz. Nem kellett sokat gondolkodjak mert azonnal el is bájolt engem.

Unique   2015. 03. 22.

Gyerekkorom kedvenc kalandfilmje, nagyon sokszor láttam már, de bármikor végig tudom nézni. Ideális családi film, ami ráadásul nagyon szórakoztató is.

ZozArt89   2019. 07. 17.

Gyermeki szemmel teljesen más volt, mint ma. Viszont sokszor idézik fel mai sorozatokban/filmekben egyaránt. Én mivel régebben már láttam, bármikor újranézném, annyira tetszett.

Fintil   2015. 12. 16.

A Richard Donner-Chris Colombus-Steven Spielberg trió egy igazán élvezetes gyerekfilmet hozott össze a Kincsvadászok esetében, mert van benne egy kis dráma és megfelelő motiváció, egy kis szerelem, egy kis kaland, egy kis horror és egy kis felnövési ... több»

1985-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.

21191# a filmben több operaáriát énekel. A színész valóban képzett operaénekes.

(SódóGA)

A filmben szereplő denevérek nem voltak igaziak, papírból készítették őket.

(SódóGA)

Astoriában, ahol a filmet forgatták, a polgármester a film bemutatójának napját, június 7-ét a Kincskeresők Napjának nyilvánította.

(SódóGA)

A gyerekeknek a forgatás előtt nem mutatták meg a kalózhajót, mert azt gondolták, így hitelesebb lesz a reakciójuk. Ám a felvételt meg kellett ismételni, mert valaki azt mondta a kamerába, hogy "szent szar".