indingo   2017. 04. 18.

Gyerekeknek szánt film, bár az őrnagy néha kicsit erőszakos volt. Felnőtteknek is remek kikapcsolódást tud hozni én meglepően sokat nevettem rajta.

ZsoltSon   2016. 11. 07.

meglepoen vicces, aranyos karakterekkel, ami a sracokat illeti. egyszeru tortenet, de nagyon kacagtato, es jo zenevel

Amikor Payne őrnagy találkozik a vak kadéttal, gúnyosan Ace Ventura-nak nevezi. Természetesen ez volt az áttörés Jim Carrey számára, aki együtt szerepelt Damon Wayansszal az In Living Color című filmben.

(Thibo84)

A film a The Private War of Major Benson (1955) laza átdolgozása.

(Thibo84)

A jelenetben, amikor Payne őrnagy (Wayans) először találkozik a kadétokkal, az egyiknek ordítva azt mondja, "én nem vagyok az átkozott testvéred". A kadét a valóságban a nagybátyja, a valódi neve Damien Dante Wayans.

(Thibo84)

A terror iskolája (1991) című filmmel azonos helyen forgatták.

(Thibo84)

Karakterének kutatása céljából Damon Wayans több hétig DI képzésen vett részt, megtanulva a Tengerészeti Testület követelményeit, valamint a képzés egyéb szempontjait.