Reszkessetek, betörők! 2.: Elveszve New Yorkban (1992)

Home Alone 2: Lost in New York

PadmeAmidala   2021. 05. 03.

A Home alone 1-2 a legtöbbször látott filmek nálam. Az utóbbi években már nem nézem, de idén majd lehet, nekiugrok megint. Ez is van olyan jó, mint az első része.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Bár az első rész jobban tetszett, de ez is rendkívül ötletesre sikerült, sok példát mutat az emberi méltóságról.

Deku   2017. 07. 18.

Az első és második rész között én különbséget nem tudok tenni, mindkettőnek meg van a maga varázsa és szórakoztató pillanatai. A három fő karakter rendíthetetlenül állati lett.

HETEDIK   2018. 11. 23.

Az első rész is alapfilm, nekem ez mégis jobban tetszik, mert több és nagyobb esések és szivatások vannak benne, plusz ott van New York, ami télen még csodálatosabb. Stern, Pesci és Culkin pedig örökre beírták magukat a filmtörténelembe, mert karácsony nem múlhat el Reszkessetek betörők nélkül.

Lamboh   2017. 10. 18.

Speciel sokkal jobbnak tartom ezt a részt az elsőnél. Sokkal tanulságosabb, és a komikus jelenetek is viccesebbek. Nem biztos, de úgy érzem ezt a részt jóval többször láttam. És ez nem véletlen.

ZeroHero   2015. 05. 14.

Nekem jobban tetszett,mint az első rész,bár lehet csak mert ezt láttam először. Hatalmasakat,szinte fulladásig röhögtem a poénjain gyerekkoromban,de most már csak nosztalgiából néztem bele. Ambivalens érzéseim támadnak, valahányszor megnézem a filmet... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Szinte ugyanolyan jó,mint az első rész...A történet adott,és a poénok is durrannak,pukkannak,és puffannak. Ha látom,egyből megszáll a karácsonyi nyugalom. Jó kis mozi.

Rob Schneider
Catherine O'Hara
Macaulay Culkin

A forgatáson több kamera is befagyott.

(HETEDIK )

Culkin a filmért majdnem 5 millió dollárt kapott.

(HETEDIK )

Donald Trump is felbukkan a filmben.

(HETEDIK )

A filmet a Plaza Hotelben vették fel.

(HETEDIK )

Több száz galambot hozattak a filmhez.

(HETEDIK )

Kevin családja átutazóban a Dolphin hotelben szállt meg.

Több száz galambot képeztek ki a híres parkban játszódó jelenethez. Az egyik galamb majdnem belerepült Daniel Stern szájába, amikor az üvöltözni kezdett.

A vadgalambos fenyőfadísz történetét és magát a díszt is kifejezetten a film kedvéért készítették és találták ki.

A telefonszám, amit Kevin felhív a filmben, a valóságban is a Plaza Hotel telefonszáma volt. A film megjelenése után ugrásszerűen megnőtt a szobafoglalások száma. A hotel vezetősége pedig egyedi Reszkessetek betörők 2. csomagot alakítottak ki, amelyben 1100 dollárért a 411-es Kevin lakosztályban tölthettek el a családok egy éjszakát.

Bár a filmet a Plaza Hotelben vették fel, a medence nem a hotel sajátja. A jelenet a Four Seasons Hotelben lett felvéve Chicagóban.