Asterix és Obelix: A Kleopátra küldetés (2002)

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Egész aranyos történet lett a végére, de ez a hirtelen helyszín, környezetváltás nem tett olyan jót a filmnek. Vicces és pörgős amit már megszokhattunk az első részben, de sok a fárasztó egyiptomos poén. Egyszernézős így sajnos.

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film nagyon rossz lett. Az első percekben csak pislogtam és nem értettem hova kerültem. Nagyon sok sebből vérzett a történet, emiatt pedig nagyon húztam a számat. Nem tetszett.

Thibo84   2019. 05. 18.

Tetszett a filmben, hogy a magyar szinkronban rímelve beszéltek, de az első részhez képest ez lassú folyású volt. Nem volt annyi akció és római katonáknak kiosztott pofon sem, pláne a film végén a nagy csata közben bevágtak egy rövidke dokumentum filmet, ami még inkább növelte a nem tetszésemet.

VFTS   2016. 08. 07.

Nem volt olyan jó, mint az első rész, de jó. Az, hogy rímekbe beszélnek szerintem remek ötlet volt.

Sem Rorrey   2017. 05. 27.

Nagyon sokszor láttam, s mindig tudtam élvezni, személyszerint nekem ez tetszett legjobban az Asterix filmek közül.

LionelMessi10   2018. 10. 12.

Szerintem remekül sikerült gall hőseink újabb izgalmas kalandja, A fáraók földjén játszódó történet a film alaphangját megadja, Építész barátjuk megsegítésére sietve utaznak a Nílus völgyébe, Hogy időben felépítsék palotáját Ceasar szíve hölgyének... több»

zselyke   2016. 07. 18.

Az egész film remek végig csak rímekben beszélnek ez Asterix legjobb filmje.

A film elején szereplő krokodilok polimer agyagból, kőből és fából készültek, majd növényekből és virágokból készült festékkel vonták be őket.

(Thibo84)

A kalózok pergamenjén Asterixet és Obelixet szándékosan rajzolták rosszul; valójában a sorozat alkotója/művésze, Albert Uderzo készítette.

(Thibo84)

111,1 millió dollár a film összbevétele.

(LionelMessi10)

58,5 millió dollár a film költségvetése.

(LionelMessi10)

A Miramax Family stúdió 20. forgalmazott filmje.

A film végén Otis létrehoz egy liftet a palotában. Otis valójában egy liftgyártó cég neve.

(VFTS)

A forgatás után a főszereplők által viselt ruhákat elárverezték, a bevételt egy gyermekvédelmi szervezet kapta.

(VFTS)

Néhány filmbeli hieroglifát így lehet magyarra fordítani: ha el tudod olvasni, egyiptológus vagy.

(VFTS)

Asterixék jöttek, láttuk őket és győztek, nem lehet mellélőni velük, ha fel szeretnénk dobni egy borongós nyári délutánt. több»