Asterix és Obelix: A Kleopátra küldetés

Asterix és Obelix: A Kleopátra küldetés

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
VFTS

A kicsi és a tömzsi, azaz a két gall ezúttal Egyiptomba nyargal druidájuk oldalán. Hogy miért mennek, nem talány: a fitos orrú Kleopátra azt tette fel fogadásra, hogy röpke három hónap alatt felhúzat egy csomó falat, rá a tetőt, s ebből végül gyönyörű palota épül. Így a babéros figura, rómaiak dölyfös ura kisebbre veszi a képét és Egyiptom dicső népét legnagyobbnak elismeri. Csakhogy a terv telis-teli ármányokkal, buktatókkal, víziókkal, légiókkal. Krokodilok foga csattog, kalózok a zsákmányt lesik, hajcsárok ostora pattog és a Szfinxnek orra esik. Korai az aggodalom, hisz itt van a csodafőzet, ami látszik a két gallon, mert kövön nem marad kőzet!

Rendező: Alain Chabat
Ország: Németország, Franciaország
Premier (HU): 2002.08.22.

2019.07.21 Ms. Akárki

Egész aranyos történet lett a végére, de ez a hirtelen helyszín, környezetváltás nem tett olyan jót a filmnek. Vicces és pörgős amit már megszokhattunk az első részben, de sok a fárasztó egyiptomos poén. Egyszernézős így sajnos.

2019.05.18 Thibo84

Tetszett a filmben, hogy a magyar szinkronban rímelve beszéltek, de az első részhez képest ez lassú folyású volt. Nem volt annyi akció és római katonáknak kiosztott pofon sem, pláne a film végén a nagy csata közben bevágtak egy rövidke dokumentum filmet, ami még inkább növelte a nem tetszésemet.

2017.05.27 Sem Rorrey

Nagyon sokszor láttam, s mindig tudtam élvezni, személyszerint nekem ez tetszett legjobban az Asterix filmek közül.

2018.10.12 LionelMessi10

Szerintem remekül sikerült gall hőseink újabb izgalmas kalandja, A fáraók földjén játszódó történet a film alaphangját megadja, Építész barátjuk megsegítésére sietve utaznak a Nílus völgyébe, Hogy időben felépítsék palotáját Ceasar szíve hölgyének... Több

2016.08.07 VFTS

Nem volt olyan jó, mint az első rész, de jó. Az, hogy rímekbe beszélnek szerintem remek ötlet volt.

A film elején szereplő krokodilok polimer agyagból, kőből és fából készültek, majd növényekből és virágokból készült festékkel vonták be őket.Szerző: Thibo84

A kalózok pergamenjén Asterixet és Obelixet szándékosan rajzolták rosszul; valójában a sorozat alkotója/művésze, Albert Uderzo készítette.Szerző: Thibo84

111,1 millió dollár a film összbevétele.Szerző: LionelMessi10

58,5 millió dollár a film költségvetése.Szerző: LionelMessi10

(2018. 07. 03.)
Asterixék jöttek, láttuk őket és győztek, nem lehet mellélőni velük, ha fel szeretnénk dobni egy borongós nyári délutánt. Több