Asterix és Obelix: A Kleopátra küldetés (2002)

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Egész aranyos történet lett a végére, de ez a hirtelen helyszín, környezetváltás nem tett olyan jót a filmnek. Vicces és pörgős amit már megszokhattunk az első részben, de sok a fárasztó egyiptomos poén. Egyszernézős így sajnos.

LionelMessi10   2018. 10. 12.

Szerintem remekül sikerült gall hőseink újabb izgalmas kalandja, A fáraók földjén játszódó történet a film alaphangját megadja, Építész barátjuk megsegítésére sietve utaznak a Nílus völgyébe, Hogy időben felépítsék palotáját Ceasar szíve hölgyének... több»

Sem Rorrey   2017. 05. 27.

Nagyon sokszor láttam, s mindig tudtam élvezni, személyszerint nekem ez tetszett legjobban az Asterix filmek közül.

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film nagyon rossz lett. Az első percekben csak pislogtam és nem értettem hova kerültem. Nagyon sok sebből vérzett a történet, emiatt pedig nagyon húztam a számat. Nem tetszett.

VFTS   2016. 08. 07.

Nem volt olyan jó, mint az első rész, de jó. Az, hogy rímekbe beszélnek szerintem remek ötlet volt.

Thibo84   2019. 05. 18.

Tetszett a filmben, hogy a magyar szinkronban rímelve beszéltek, de az első részhez képest ez lassú folyású volt. Nem volt annyi akció és római katonáknak kiosztott pofon sem, pláne a film végén a nagy csata közben bevágtak egy rövidke dokumentum filmet, ami még inkább növelte a nem tetszésemet.

zselyke   2016. 07. 18.

Az egész film remek végig csak rímekben beszélnek ez Asterix legjobb filmje.

A film elején szereplő krokodilok polimer agyagból, kőből és fából készültek, majd növényekből és virágokból készült festékkel vonták be őket.

(Thibo84)

A kalózok pergamenjén Asterixet és Obelixet szándékosan rajzolták rosszul; valójában a sorozat alkotója/művésze, Albert Uderzo készítette.

(Thibo84)

111,1 millió dollár a film összbevétele.

(LionelMessi10)

58,5 millió dollár a film költségvetése.

(LionelMessi10)

A Miramax Family stúdió 20. forgalmazott filmje.

A film végén Otis létrehoz egy liftet a palotában. Otis valójában egy liftgyártó cég neve.

(VFTS)

A forgatás után a főszereplők által viselt ruhákat elárverezték, a bevételt egy gyermekvédelmi szervezet kapta.

(VFTS)

Néhány filmbeli hieroglifát így lehet magyarra fordítani: ha el tudod olvasni, egyiptológus vagy.

(VFTS)

Asterixék jöttek, láttuk őket és győztek, nem lehet mellélőni velük, ha fel szeretnénk dobni egy borongós nyári délutánt. több»