Asterix és Obelix (1999)

Astérix & Obélix contre César

Deku   2017. 08. 31.

Elég furcsa hatása van a filmnek, de mindenképpen kedvelhető bár csak ilyen közepes átlagos szinten de ez nem rossz. Kedveltem. Na és persze ajánlom mindenkinek.

Thibo84   2019. 05. 09.

Asterix és Obelix filmadaptációi közül ezt szerettem a legjobban. A történet mozgalmas és szórakoztató, a látványvilágra nagyon odafigyeltek a készítők. Ebbe az egy filmbe több rajzfilmet gyúrtak össze és nagyon jól megoldották az átmeneteket, ráadásul azt a hangulatot is adják vissza amit megszokhattunk bennük, lásd a verekedéseket a hal téma miatt. A zenei aláfestés is nagyon el lett találva. A színészek kiválasztása is nagyszerű lett minden karakterre.

Norbi   2018. 07. 09.

Nem is kérdés, egyszerűen max. csillag. Imádom, humorban nincs hiány, sőt . Nagyon jók a szereplők, és hát vitathatatlan tény, hogy nincs nagyon párja hangulat témában ennek a filmnek.

Ms. Akárki   2019. 07. 19.

Gyerekkori emlékeimet nézve szerintem Gérard Depardieu egyik legjobb szerepe volt Obelix. Vicces és érdekes stílusa volt a gallok és a rómaiak cívódását nézve. Igazi remek kikapcsolódás még ma is.

Norbert93   2019. 05. 05.

Emlékezetes és jó értelemben véve bugyuta vígjáték, hamisithatatlan francia stílusban.

Gérard Depardieu az egyetlen színész, aki megjelent minden egyes Asterix filmben.

(Thibo84)

A filmben azt állították a varázsfőzetről, hogy csak "körülbelül tíz percig" működik. Ez azonban nagy ellentétben áll az eredeti képregényekkel, amelyekben a mágikus főzet valójában sok órán át – ha nem napokig – működött.

(Thibo84)

Az aligátoros jelenetnél hamis és valódi állatokat is használtak, megnyugtatásuk érdekében hideg vízbe helyezték őket. Az egyik jelenetben Gérard Depardieu kaszkadőrének kellett felugrani egy modell aligátorra, és szörföznie a tóban. Sajnos a kaszkadőr hibát követett el, és valódi aligátorra ugrott. Épp, hogy sikerült elmenekülnie, mielőtt az állat megsértette volna.