Vélemények: Reszkessetek, betörők! 2.: Elveszve New Yorkban (1992)

Félix   2020. 11. 14.

Régi, de megunhatatlan film

Kreatív volt ez is, úgy, mint az első rész. Hihetetlenül sokat lehet rajta nevetni, főleg a betörőkön. Harry (Joe Piesci) és Marv (Daniel Srern) bénázását már kívülről-belülről ismerem és imádom. Na meg persze Kevin cseles trükkjei is felejthetetlenek. Nagyon régi, majdnem 30 éves (azaz mindössze 28 éves), de még mindig szuper film. Az a néni, vagyis az öreg hölgy is szimpatikus volt nekem a madaraival együtt.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Bár az első rész jobban tetszett, de ez is rendkívül ötletesre sikerült, sok példát mutat az emberi méltóságról.

Deku   2017. 07. 18.

Az első és második rész között én különbséget nem tudok tenni, mindkettőnek meg van a maga varázsa és szórakoztató pillanatai. A három fő karakter rendíthetetlenül állati lett.

HETEDIK   2018. 11. 23.

Az első rész is alapfilm, nekem ez mégis jobban tetszik, mert több és nagyobb esések és szivatások vannak benne, plusz ott van New York, ami télen még csodálatosabb. Stern, Pesci és Culkin pedig örökre beírták magukat a filmtörténelembe, mert karácsony nem múlhat el Reszkessetek betörők nélkül.

NGN   2019. 12. 28.

Kevin újratöltve

Az első rész sikere egyértelművé tette, hogy jönnie kell a folytatásnak. És Chris Columbus nem akart változtatni a már jól bevált recepten, ezért a teljes szereplőgárdát megnyerte erre az epizódra is. Nyilvánvaló volt, hogy a szülői házban nem lehet ... teljes kritika»

Lamboh   2017. 10. 18.

Speciel sokkal jobbnak tartom ezt a részt az elsőnél. Sokkal tanulságosabb, és a komikus jelenetek is viccesebbek. Nem biztos, de úgy érzem ezt a részt jóval többször láttam. És ez nem véletlen.

ZeroHero   2015. 05. 14.

Nekem jobban tetszett,mint az első rész,bár lehet csak mert ezt láttam először. Hatalmasakat,szinte fulladásig röhögtem a poénjain gyerekkoromban,de most már csak nosztalgiából néztem bele. Ambivalens érzéseim támadnak, valahányszor megnézem a filmet... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Szinte ugyanolyan jó,mint az első rész...A történet adott,és a poénok is durrannak,pukkannak,és puffannak. Ha látom,egyből megszáll a karácsonyi nyugalom. Jó kis mozi.

Norbi   2018. 07. 25.

Kitűnő folytatása az első résznek. Az alapötleten nem változtattak sokat, sőt a csapdák változatosságán kívül más lényegi különbség nincs, de ez nem baj, kárpótol a humor.

diumiu   2018. 01. 31.

Az első részhez képest számomra ez egy kicsivel gyengébb, de ennek ellenére szeretem ezt is. Klasszikus filmről van szó, ha nem is minden évbe kerül elő nálam karácsony környékén, de mindig szívesen nézem meg.

VvV   2018. 12. 01.

Az elsőhöz hasonlóan egy igényes karácsonyi történet. Én nagyon kedvelem az alaptörténetét.

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Az első rész sokkal jobb volt. Ez már egy kicsit elcsépelt lett. Persze ettől még gyerekfilmhez képes elég szórakoztató, ha nem várunk tőle sokat. Karácsony körül tökéletes kikapcsolódás lehet Kevin újfenti kalandja.

harnas1207   2018. 12. 27.

Gyerekként tetszett mindkettő, itt talán jobban éreztem a Karácsonyi hangulatot. Felnőtt fejjel már mindkettő béna, de ez már más tészta.

hackerjulcsi   2018. 03. 18.

A galambos-díszes részen mindig elérzékenyülök. Nagyon szeretem, jó folytatása az első résznek. A madaras hölgy és a szállodai alak karaktere nagyon megmaradt és tetszett.

Timon   2019. 12. 06.

Szinte el voltam ájulva ettől a gigantikus folytatásról.Tulajdonképpen cselekményét tekintve olyan, mintha az elsőt fogták volna és kibővíttették volna, de ez mit sem számít, ha elég látványos és szórakoztató. Egyes részei pedig szinte még is haladtá... több»

kevelin   2018. 08. 23.

Mindenki problémázik hogy minden karácsonykor kevin van a tévében mégis mindenki imádja. immár majdnem 30 éve. Örökzöld történet amit mindenki szeret csak van, aki tagadja van aki nem

SzFa   2017. 10. 27.

Nincs olyan jó, mint az első része, de ez is fergeteges. Maccaulay Culkin remek választás volt a filmhez. Minden gyermeknek, felnőttnek csak ajánlani tudom.

Csillagpor   2018. 10. 21.

Nagyon jó kis karácsonyi film. Minden évben megnézzük a családdal odahaza. Vicces és klasszikus történet. Kevinnek jó kis karaktert kreáltak. Igazi talpraesett vicces kölyök.

belavagyok   2020. 10. 18.

Sok mindenben hasonlít az első részre, de mégis megannyi új ötlet van benne. Jót tett neki a helyszín váltás is.

Sem Rorrey   2017. 05. 27.

Amiért az első tetszett, ugyanazért tetszett ez is: humoros és izgalmas. Ez mondanivalóban ad még egy kis pluszt is.

sammy88   2020. 08. 30.

Jobb, mint az első

Szerencsére sikerült azt a színvonalat hozni, mint az előzőben, ami a folytatásos filmeknél elég ritka. Engem valahogy mégjoban elvarázsolt ez a történet. Tetszik, hogy sikerült, úgy folytatni az előző sztorit, hogy az utalások az első részre ugyanúgy működnek és hatással van ránk korábban és nem vált sablonossá.

adibandii   2015. 05. 12.

Macaluay Culkin még mindig nem fogyott ki az ötletekből a betörők elűzésére.Joe Pesci-nek nem ajánlom,hogy alábecsülje a 8 éves kisfiút.Szorakoztato és egy percig sem unalmas családi film.Nekem nagyon tetszett.

gerda   2017. 07. 04.

Karácsonykor kötelező megnéznie mindenkinek. Talán ebben a részben jobban érződik a szeretet hangulata. Az első rész valamivel jobbra sikerült de nekem ez is tetszik.

Zenta   2017. 03. 01.

Jómagam még annó gyerekként láttam ezt a filmet, most pedig a saját gyerekeimmel nézem, akik szintén hatalmasakat nevetnek rajta. Időtálló film, nagyon jó.

Mr. Z   2015. 06. 07.

A mai napig imádom ezt a részt is. Szerencsére nem ment az első rész rovására ez a film és tudtak még egy olyat létrehozni ami leszögezi a nézőt és végig tudja nevetni az egész filmet a jobbnál jobb vicceken. Előttem nincs akadály... :D

Enccso   2015. 06. 30.

Ugyanúgy szeretem, mint az első részt, nem tudnék döneti melyik a jobb, tele szállóigévé vált beszólásokkal, szó szerint ezen nőttem fel, bármikor meg tudom nézni újra.

Wolowitz   2017. 05. 02.

Az első részhez hasonlóan ez a film is nagyszerű lett és még mindig tudtak újat mutatni. Nekem ez és az első mindig karácsonyi listás és kihagyhatatlan az év azon szakaszában.

Bimbi   2015. 02. 12.

Elég gyenge. Az első rész még úgy ahogy elmegy. Sok újat nem mond, a sztori se nagy durranás, a poénok gyengék.

Kicc   2016. 02. 25.

Az alaptörténet ugyanaz, mint az első részben, csak a helyszín változott, ezzel pedig változnak a felhasználható eszközök, valamint a trükkök-tervek-csapdák is. Viszont ez nem von le az értékéből, ugyanúgy élvezhető, szórakoztató, és ugyanúgy karácsonyi klasszikus, mint az első része.

avocados   2015. 08. 27.

Nagyon jó lett a második rész, jobban is szeretem mint az elsőt, valószínűleg azért, mert gyerekkoromban én is szívesen vesztem volna el New Yorkban :D