A három testőr (1993)

The Three Musketeers

Sabnock Sanatory   2020. 06. 15.

A színészek jók, de ezt a századszor újraforgatott, erőltetett koncepciót nem értem. Semmi újat nem ad, sőt. Sajnálom, nekem ez egy költséges bohóckodás, kifejezetten kiváló színészekkel.

7ETEDIK   2019. 02. 28.

Szerintem a legjobb muskétás mozi a mai napig. Sheen, Sutherland, Platt remekek, de az igazi nagyágyú Tim Curry, aki zseniálisan alakította a bíborost. Stephen Herek valamikor ilyen mozikat rendezett.

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Imádtam. Az egyik legjobb muskétás korabeli történeti feldogozás. Akciódús, pörgős történet, és beszippantja a nézőt. A színészgárda tökéletes. Látszik, hogy élvezik. A történetvezetés is igazán egyenletes és cselekménydús.

Norbert93   2019. 01. 05.

Az egyik kedvencem a végeláthatatlan feldolgozások sorából, már-már klasszikusként tekintek rá. Színészek és történetvezetés szempontjából is az egyik legjobb feldolgozás, de a díszletek sem utolsók.

Sztyúi   2016. 11. 14.

Szerintem minden ilyen jellegű film századszori újraforgatása meddő pénz és időkidobás. Ebben az esetben sem lett jobb egy klisére hajazó produkciónál....

Domino   2015. 09. 13.

Klasszikus regényadaptáció leporolása, mondhatnám, hogy szürkeség és unalom, de a színészek sokat lendítettek rajta.

A film egyik gonoszát alakító Rochefort gróf több feldolgozásban is antagonistaként jelenik meg annak ellenére, hogy a regényben nem igazán negatív szereplő, mindösszesen a bíboros parancsainak tesz eleget, és a könyv végén D'artagnan legjobb barátja lesz.

(Norbert93)

Bevétele kis híján 54 millió dollár volt, 30 millió dollárból készült el.

A film All for Love c. betétdala első helyezett lett a slágerlistákon.

Amikor Aramis a Bibliából idéz, a szavai az Ószövetségből származnak, de a Biblia nem ott van kinyitva a kezében.

A '90-es évek elején tervben volt egy másik Három testőr c. film elkészítése, de abból végül nem lett semmi.