A három testõr, avagy a királyné gyémántjai

A három testõr, avagy a királyné gyémántjai

The Three Musketeers

D'Artagnan, a vakmerő gascogne-i ifjonc Párizsba tart, hogy hő vágyát valóra váltva a királyi testőrök, a muskétások közé kerüljön. Hamarosan pártfogókra is szert tesz: Athos, Porthos és Aramis, a testőrök csapatának három fenegyereke - egy-egy gyors párbajkihívás után - a védőszárnyai alá fogadja. Ám hasonló serénységgel szerzett ellenségei sem nyugszanak: a nagy hatalmú Richelieu bíboros gárdistái, az elvetemült Rochefort gróf és titokzatos Lady Winter egyaránt a bőrére pályázik. Ráadásul barátaink előtt áll egy szinte teljesíthetetlen feladat: négyesben útra kelnek a ködös Angliába, hogy visszaszerezzék Buckingham hercegtől a királyné nyakláncát, és megvédjék Franciaország becsületét.

Forgatókönyvíró: George MacDonald Fraser
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Spanyolország, Panama
Premier (HU): 1976.11.18.
Több

2020.12.06 Berci

A klasszikus történet egyik legjobb feldolgozása, igaz, nem éppen mai darab, de attól még nálam ez az örök befutó. Ha kimaradt volna, pótoljátok, megéri!

2016.08.27 stif

Piszkosul erős szereplőgárda, jóféle humor, sok-sok kaland és akciójelent, így kell kinéznie egy három muskétás-adaptációnak. Nem igazán tudom megszámolni, hányszor is láttam, de nem tudom megunni.

A 15. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban. Szerző: dulkap

(2015. 06. 15.)
A három testőr
Eltelt már jó néhány év a bemutató óta, mégsem unalmas ma sem ez a jó kis film, kötelező darab! Több