Zathura - Az űrfogócska (2005)

Zathura: A Space Adventure

Ms. Akárki   2019. 07. 26.

Kellemes gyerekfilm. Felnőtt fejjel is egész érdekes volt, bár tény, hogy elég erős Jumanji koppintás szaga van a dolognak. De egy kissé át is formálták az alapötletet. A világűrbe kerülnek a gyerekek és nekik is muszáj befejezniük a játékot. Josh Hutcherson már itt is nagyon tehetséges volt.

Thibo84   2019. 05. 23.

Elégé elszomorító, hogy az öccse csak akkor válik fontossá, amikor már elvesztette, vagy a nővérük, aki nem is foglalkozik a testvéreivel, de sajna elég jól tükrözi a mai fiatalság zömét. Azt is sajnáltam, hogy csak egy fajta űrlényekkel találkoznak ... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 06.

A kalsszikus Jumanji film továbbgondolása, számomra nem nyújtott olyan élményt. A film ugyan azon a sémán ment végig csak más atmoszférába helyezve a történéseket, amit meg kell jegyezni látványosan sikerült. Az űr béli képek, jelenetek szépek. Visz... több»

atombence   2019. 06. 30.

Jumanji az űrben...

Josh Hutcherson (az isten áldaná meg a drogos életét) egyik legjobb filmje lehetett volna. A színész simán hozza a főszereplőt, addig a pontig míg meg nem jelenik a filmben (angol fejezetcímként) a "Hero in time" aki a saját maga által alkotott szkafanderes önmaga, akitől nem képes megállni semmilyen módon. A történet jó, bár többet mondhatnék róla, de az alapsztorit 95 óta (Jumanji 1) ismerjük, csak kirakták az űrbe... Ez olyan mintha a doktor azt mondaná: "Bármi történjék, csak ne pislants."

Szandi   2018. 04. 14.

Nekem nagyon tetszett.

Tim Robbins

Az előzeteshez James Cameron A mélység titka (1989) című filmjének háttérzenéjét használták.

(Thibo84)

A film elején, mikor Tim Robbins bemegy Kristen Stewart szobájába, egy "Tenacious D" poszter látható mögötte a falon. Tim Robbins egy évvel később a Tenacious D, avagy a kerek rockerek (2006) című filmben szerepelt.

(Thibo84)

Josh Hutcherson, Jonah Bobo és Kristen Stewart végül olyan filmekben szerepelnek, amelyekben Julianne Moore az anyjukat játssza. Hutcherson A gyerekek jól vannakban (2010), Bobo az Őrült, dilis, szerelemben (2011), Stewart a Megmaradt Alice-nek (2014) című filmben.

(Thibo84)

Kristen Stewart csak két évvel idősebb Josh Hutchersonnál.

(Thibo84)

Eredetileg a Jumanji (1995) közvetlen folytatásaként fogant.

(Thibo84)

Kristen Stewart elismerte, hogy zavarta, amikor meglátta az életnagyságú mását, amelyet ahhoz a jelenethez készítettek, melyben Lisa megfagyott.

(Thibo84)

Először a film elejét és végét forgatták le, míg épségben volt a díszlet, mivel a film alatt a készlet megrongálódott vagy megsemmisült.

(Thibo84)

A forgatás helyszínéül használt ház ugyanaz, amelyiket a Disturbia(2007) című filmben is láthatunk.

(dailyfilmsan )

Jonah Bobo a forgatás idején váltotta fogait. 4 foga is kiesett, amit a sminkesek pótfogkkal pótoltak.

(dailyfilmsan )