Holnapolisz

Tomorrowland

Hugh Laurie
Hugh Laurie
George Clooney

A kiábrándult egykori csodagyerek, Frank (George Clooney) és egy optimista tinédzser Casey (Britt Robertson) veszélyes útra indulnak, hogy feltárják egy rejtélyes, a tér és az idő elől rejtett hely titkát, melyet csak Tomorrowlandként ismernek. Ahhoz, hogy eljussanak oda, olyan döntéseket… Több

Rendező: Brad Bird
Forgatókönyvíró: Damon Lindelof, Brad Bird, Jeff Jensen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2015.05.28. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.11.02 JRD

Nagyon átlagos, mégis egyik kedvenc (még ha Clooney is az egyik szereplő). Elgondolkodtató, kissé futurisztikus, de totál megvalósulható jövőképpel. Érdemes megnézni, hiszen valamilyen szinten van üzenete is a filmnek. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Megosztó, és mégis valami különleges.

Lehet okoskodni, és bölcselkedni. Azt a magyar ember aztán nagyon tud. Sőt, imád szapulni, és mocskolni. De ajánlom, utazz el Holnapoliszba, és minden rendben lesz. Brad Bird, aki ráérzett a lényegre! Az 1964-es New York-i világkiállítás logójával el... Teljes kritika

2015.10.17 rbernadett

Nem volt ez olyan rossz, mint amennyire lehúzták. Inkább látvány, mint történet, és Clooney nekem egy kicsit hiteltelen benne, félek az ő jelenléte miatt vártak sokan teljesen mást ettől a filmtől. A robot kislány viszont nagyot alakít.

2016.02.18 indingo

Picit unalmas volt, ez talán a hosszúságából is eredt. Én jobbra számítottam, végül nem moziban néztem meg. Az elején lévő találmányok vására vagy mi a fene, annak a hangulata maradt meg leginkább.

2016.04.28 ArpiHajdu és Réci

Jó alapgondolat, de sajnos gyenge kivitelezés. Terminátorszerű kislány, az emberiség gyarlósága, amelynek következtében megsemmisül a Föld. Ezek sajnos lerágott csontok, újdonságot nem hozott.

A film összbevétele 209 035 668 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 54 226 835 forintot termelt.

(2015. 05. 28.)
A jövő elkezdődött?
Pozitív életszemlélet, optimista hozzáállás, kreatív tenni akarás. Ez nem egy személyiségfejlesztő tréning címszavakban, hanem az új mozi, a Holnapolisz üzenete. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2015. 05. 30.)
A jelenből jövő jövő
E nyárváró kasszasikernek szánt, csilivili kalandfilm nagyon és nagyot szeretne gurítani – ám hiába indul neki varázsos gyermeki lendülettel, képtelen abbahagyni a nekifutást. Több

(2015. 06. 08.)
Mese a reményről és az unalomról
Két óra tömény ömlengés és szájbarágás, ennyit találunk a Holnapolisz csillogó felszíne alatt. Ez történik, ha Brad Bird a szintén Disney érdekeltségbe tartozó Pixar helyett közvetlenül az anyacégnek dolgozik… Több

(2015. 08. 04.)
A vég kezdete
Egy bűvös kitűző, amit ha megérintesz, a jövőben találod magad. Egy lehetséges jövőben, mert jelenleg úgy fest a dolog, hogy el sem jutunk odáig. Több

(2015. 05. 24.)
Számomra az év egyik legjobban sikerült alkotása az idei év eddigi legjobb (!) forgatókönyvével. Akármikor újra tudnám nézni. Több