A beavatott

indingo   2017. 04. 15.

Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen könyvben. Maga a történet jól van megírva, tetszett a felépítése, ahogy a néző előtt feltárul egy különös világ. Cselekményben is gazdag, nem úgy mint a többi része.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 14.
A posztapokaliptikus világfelfogás új elgondolása

Veronica Roth regény trilógiáját már-már együtt kezelem Az éhezők viadala sorozattal. Míg a regény szerintem egyenrangú Suzanne Collins művével, addig a filmbéli megvalósítást tekintve nálam Katniss története a nyerő. Ennek ellenére azonban a Beavatott sorozat is egy egészen különleges, új elgondolását veti fel a posztapokaliptikus világfelfogásnak, amelyeknek karaktereivel azért is tud a néző annyira azonosulni, mert bármikor megtörténhetne velünk is, hogy belecsöppenünk akár egy viadalba, akár egy génkísérletbe. Lassan már semmin nem lepődünk meg! A Beavatott széria első darabja még egy igazán jól sikerült alkotás. Shailene Woodley ebben a filmben még próbálgatja a szárnyait (bár már a sor... több»

dulkap   2015. 03. 03.

Igazából nem vártam tőle sokat, csak valami hirtelen felindulásból néztem meg, de kellemesen csalódtam. Ha nem lett volna a felvezetés olyan baromi hosszú még jó is lett volna, mert az utolsó háromnegyed óra kifejezetten tetszett. Kicsit féltem az elején, hogy megint egy beleerőltetett szerelmi szál van, de annyira még az sem volt vészes. Sokan hozzák fel, a mostanában zsinórban kihozott 'chosen one' filmeket és tényleg sok a hasonlóság pl Az éhezők viadalával, viszont nálam ez a film azért is működik jobban, mert Shailene Woodley szerethetőbb ebben a filmben, mint Jennifer Lawrence a Hunger Gamesben. Tekintve, hogy vélhetően a második részben már nem foglalkoznak ennyi felvezetéssel, így kíváncsi vagyok rá, mit hoznak ki abból. (Színészi játékot tekintve hihetetlen, hogy az itt látott Miles Teller, ugyanaz, mint aki a Whiplash-ben játszott.)

Orosz István   2017. 08. 05.

Kicsit Éhezők viadala másolat, de nekem mondjuk ez sokkal jobban tetszett. Érdekesebb maga a történet. Izgalmas, és érdees személyiségek vannak benne.

Diesel   2018. 02. 19.

A film hűen a regényhez egy szürreális világot (jövőképet) tár elénk. Rendkívül részletes, kiválóan mutatják be a különböző csoportokat. Mindenesetre érdekes volt nézni és belegondolni magunkat hogy milyen lenne ha ilyen helyzetbe kerülnénk. Az eleje kicsit lassabb volt bár részletesen felvázolták a történetet. A várost körülvevő fal, a romok, az épületek is szépek jól kidolgozottak. Nekem személy szerint a főszereplő hölgy Tris (Shailene Woodley) karakterfejlődése tetszett a legjobban. Az elején a kis esetlen gyenge lány kő kemény harci amazonná változik a végére. Számomra még egy pluszt jelentett az is, hogy a film egy "életszerűbb" megfoghatóbb látványt mutatott. Nincs túl hypeolva, nem csilli-villi "jövőbeli", erre ékes példa a teljesen egyszerű letisztult épületek, a vonat mondjuk, de a legjobb példa talán a szereplők ruházata. Érdemes volt megnézni rendkívül izgalmas, és látványos az egész. A szereplők teljesen jól játszanak. A szerelmi szál is szépen lassan bontakozott ki. Igazából negatív dolgot nem tudok mondani a filmről. Megéri megnézni.

Jai Courtney
Kate Winslet
Theo James

Theo James azt mondta a legnehezebb jelenete az volt, amikor csókolóznia kellett Shailene Woodley-val. A színész a lehető legtökéletesebbre szerette volna a jelenetet, így sokat stresszelt miatta.

(ArpiHajdu és Réci )

A sorozat Veronica Roth azonos című regénye alapján készült.

A film gyakorlatilag Chicagóban készült, csak pár jelenet újrafelvételét forgatták Los Angeles-ben.