A beavatott (2014)

Divergent

Jai Courtney
Kate Winslet
Theo James

Emmersson   2022. 05. 18.

Posztapokaliptikus YA

Jobb, mint Az éhezők viadala, Az útvesztőnél is jobban tetszett. Nem nagy sztori, így nem is lehet sokat írni róla. Egy dolog zavart. Picit ellentmondásos számomra, hogy hogyan lehet a tökéletesnek nevezett társadalomban az 5 csoporton kívül egy 6. is, amelynek tagjai rongyosak, éheznek?! Ha ezen átlépek, egy korrekten összerakott világ érdekes problémáját látom. Kíváncsian várom a folytatást. :)

indingo   2017. 04. 15.

Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen könyvben. Maga a történet jól van megírva, tetszett a felépítése, ahogy a néző előtt feltárul egy különös világ. Cselekményben is gazdag, nem úgy mint a többi része.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 14.

A posztapokaliptikus világfelfogás új elgondolása

Veronica Roth regény trilógiáját már-már együtt kezelem Az éhezők viadala sorozattal. Míg a regény szerintem egyenrangú Suzanne Collins művével, addig a filmbéli megvalósítást tekintve nálam Katniss története a nyerő. Ennek ellenére azonban a Beavato... teljes kritika»

dulkap   2015. 03. 03.

Igazából nem vártam tőle sokat, csak valami hirtelen felindulásból néztem meg, de kellemesen csalódtam. Ha nem lett volna a felvezetés olyan baromi hosszú még jó is lett volna, mert az utolsó háromnegyed óra kifejezetten tetszett. Kicsit féltem az el... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Kissé lagymatag,kissé vontatott,de végeredményben egy nézhető posztapokaliptikus sci-fi.Nem lesz kedvenc,és nem tervezem az újranézését,de nem is tagadom le,hogy láttam.

Yosihiro   2015. 04. 17.

Minden várakozás felülmúlt. Szerintem jól elkészített film amit érdemes megnézni. A karakterek nagyon jól tükrötzik az emberi mivoltunk sokféleségét. Abban biztosak lehetünk, hogy ez a megkülömböztetés a mai világunkban is talán a a "háttér hatalomn... több»

Orosz István   2017. 08. 05.

Kicsit Éhezők viadala másolat, de nekem mondjuk ez sokkal jobban tetszett. Érdekesebb maga a történet. Izgalmas, és érdees személyiségek vannak benne.

Theo James azt mondta a legnehezebb jelenete az volt, amikor csókolóznia kellett Shailene Woodley-val. A színész a lehető legtökéletesebbre szerette volna a jelenetet, így sokat stresszelt miatta.

A sorozat Veronica Roth azonos című regénye alapján készült.

A film gyakorlatilag Chicagóban készült, csak pár jelenet újrafelvételét forgatták Los Angeles-ben.

Készült egy szerelmi jelenet is, de végül kivágták a filmből, hogy belül tudjanak maradni a PG-13-as korhatárban.

Tris karaktere a könyvben 16 éves, Shailene Woodley 23 éves volt. Négyes karaktere a könyvben 18 éves, Theo James 30 volt a film készítésekor.