A beavatott

Jerico
Jai Courtney
Kate Winslet
Theo James

Beatrice Prior (Shailene Woodley) életének mindennapait a nem túl távoli jövő Chicagójában éli, ahol a társadalom öt csoportra tagolódik. Mindegyik csoport feladata, hogy egy-egy emberi erényt minél magasabb szinten műveljenek. Az emberek ugyanis azt gondolják, hogy a világ háborúskodásáért nem a… Több

Rendező: Neil Burger
Író: Veronica Roth
Forgatókönyvíró: Evan Daugherty, Vanessa Taylor
Zene: Junkie XL
Premier (HU): 2014.03.20.

2024.01.16 Tomipapi

Kimondottan csodálatos film. Minden benne van, ami egy jó mozihoz kel. Nem is csoda, hogy több részt is megért.

2023.06.30 Jerico

Társadalmi disztópia és izgalmas akciófilm egyszerre: A bevatott

Veronica Roth regényötlete egyszerűen zseniális, Neil Burger pedig tökéletesen megvalósítja az egészet. Az alapsztori egy kőkemény jövőbeni diktatúrát állít középpontba, ahol a lakosság öt csoportra oszlik, melyekbe kötelező beletartozni. Ezek: bátrak, őszinték, önfeláldozók, barátságosak, műveltek. Aki kilóg a sorból, azt üldözik. A főhősnő, Tris (Shailene Woodley) eleinte engedelmes része a rendszernek (az önfeláldozók között élve szüleivel), ám egy nap, mikor választania kell csoportot, szembeszáll a szülői akarattal, és a bátrakhoz kéri felvételét. Közben kiderül egy vizsgálaton, hogy nagy eséllyel elfajzott (sehová sem tartozik, vagyis mindegyikbe kicsit). Megismeri Négyest (Theo James), akivel egy felkelés közepébe kerül. A főgonoszt Kate Winslet alakítja (tőle szokatlan szerepkörben). Megjegyzés: nálam az öt csoport más lenne: a bátrak és műveltek mellett építők, kreatívak és szolgáltatók volnának, mert jellemzően az emberek vagy előállítanak valamit (munkások, szerelők, dolgozók), vagy szolgáltatnak (kozmetikusok, fodrászok, eladók), vagy művészlelkek (színészek, szellemi szabad-foglalkozásúak). De a regény és a film így is nagyon jó. Egy disztópikus jövőkép és egyben társadalomkritika a klisészerű gondolkodásról és mai berendezkedésről, melyből nem tanácsos kilógni. Egyértelműen 90%-os film.

2017.04.15 indingo

Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen könyvben. Maga a történet jól van megírva, tetszett a felépítése, ahogy a néző előtt feltárul egy különös világ. Cselekményben is gazdag, nem úgy mint a többi része.

Kissé lagymatag,kissé vontatott,de végeredményben egy nézhető posztapokaliptikus sci-fi.Nem lesz kedvenc,és nem tervezem az újranézését,de nem is tagadom le,hogy láttam.

2015.04.17 Yosihiro

Minden várakozás felülmúlt. Szerintem jól elkészített film amit érdemes megnézni. A karakterek nagyon jól tükrötzik az emberi mivoltunk sokféleségét. Abban biztosak lehetünk, hogy ez a megkülömböztetés a mai világunkban is talán a a "háttér hatalomn... Több

Theo James azt mondta a legnehezebb jelenete az volt, amikor csókolóznia kellett Shailene Woodley-val. A színész a lehető legtökéletesebbre szerette volna a jelenetet, így sokat stresszelt miatta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sorozat Veronica Roth azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

A film gyakorlatilag Chicagóban készült, csak pár jelenet újrafelvételét forgatták Los Angeles-ben. Szerző: dulkap

Készült egy szerelmi jelenet is, de végül kivágták a filmből, hogy belül tudjanak maradni a PG-13-as korhatárban. Szerző: dulkap