Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Remes982   2020. 02. 19.

Végre egy normális, szemtelenül jó videojáték karakter animáció. Igazi szuperszonikus kaland, már csak a nosztalgia miatt is megéri megnézni.

HETEDIK   2020. 02. 14.

Az elejétől a végéig lekötött, eszeveszett látványos, a poénok is jók és hát a hab a tortára Jim Carrey. A gumiarcú lassan már nagypapa korban is olyan mozgású és olyan pofákat vág, élmény nézni, a figurát pedig mint ha rászabták volna. Szerintem sokan miatta nézik meg a filmet és annyi biztos, hogy nem fognak csalódni. A Sonic az elmúlt évek legszórakoztatóbb élőszereplős videójáték adaptációja lett, amit kicsik és nagyok egyaránt élvezni fognak!

doktorfaust   2020. 02. 15.

Egy percig se fogom tagadni, hogy Jim Carrey nagy visszatéréseként tekintettem a filmre, és istenem...egy percig se csalódtam, ez a fickó még mindig egyszerűen zseniális. De ami ennél is felemelőbb, hogy szerencsére nem az ő vállára helyezték az egész film sikerét. Carrey pótolhatatlan ebből a filmből, de ettől függetlenül is jó film lett a Sonic. Fellélegezhetünk.

Spidey   2020. 02. 16.

Családi kikapcsolódásnak tökéletes főleg ha úgy ülünk be rá hogy nem várunk sokat. Aranyosra sikerült Sonic jellemét, karakterét megcsinálni. James Marden meglepően jól passzol a jófiú szerepébe. Jim carreynek nagyon örültem. Jó volt látni mennyire élvezte némely jelenetben hogy újra alkothat.

Ákos Varga   2020. 02. 14.

A kék sün magánya

Bár a kapkodva (vagy épp ellenkezőleg, egy nagyon tudatos médiahack keretében) kiadott, a rémes CGI miatt közröhej tárgyává vált előzetes, a további munkálatok és az ezekből fakadó jelentősebb csúszás alapján úgy tűnhetett, hogy a videojátékokból ismert Sonic mozifilmes kiruccanása a Macskákhoz hasonló monumentális katasztrófa lesz, a végeredmény alapvetően fájdalommentes, sőt a tizenkét-tizennégy év körüli közönség még akár remekül is szórakozhat rajta. A Csatahajó, a Pixel, a Pikachu-detektív, a Slender Man vagy Az Emoji-film után már felesleges fennakadni azon, hogy a lelketlen profitszerzésen túlmenően miért tartják a stúdiók jó ötletnek az olyan videojátékok, internetes mémek vagy mesék... több»

Sem a játékadaptációk, sem a kalandfilmek sorából nem emelkedik ki a Sonic, a sündisznó, viszont izgalmas családi szórakozás lett végül, amiért a kicsik odáig meg vissza lesznek, de a nagyokat sem hagyja faképnél. több»

A családi filmekkel szokás páriaként bánni, pedig nagyon is van létjogosultságuk, a Sonic pedig egy jól sikerült darabja a műfajnak, ami pont azt nyújtja, amiért készült: bő másfél óra, villámgyorsan elrepülő szórakozást. több»

Tipikusan olyan alkotás ez, ami nem lesz az embernek a kedvence, de annyira feel good szellemiséget hordoz magában és annyira vicces, hogy képtelenség rá haragudni. Kellemes meglepetés! több»

A film 65 070 925 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 42 982 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sonic a premierhétvégéjén 113 millió dollárt kaszált világszerte, ezzel minden idők legjobban nyitó videojáték adaptációja lett.

A Sonic a Sega népszerű, azonos című videojáték franchise-ának adaptációja.

A Sony Pictures már 2013-ban megszerezte a megfilmesítési jogokat, 2014. június 10-én pedig bejelentették, hogy élőszereplős animációs filmet készítenek Sonic karakteréből. A Sonic, a sündisznó végül a Paramount égisze alatt került bemutatásra hat évvel később.