Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Félix   2020. 11. 13.

Sonic megformázása jóra sikeredett. A film jelenetei is meggyőzőek voltak. A forgatókönyv, amit nehezen összedobtak, nem volt szerintem olyan erős (már ha egyáltalán a filmnek volt forgatókönyve). James Mardsen és Jim Carrey alakítása is nagyon tetsz... több»

HETEDIK   2020. 02. 14.

Az elejétől a végéig lekötött, eszeveszett látványos, a poénok is jók és hát a hab a tortára Jim Carrey. A gumiarcú lassan már nagypapa korban is olyan mozgású és olyan pofákat vág, élmény nézni, a figurát pedig mint ha rászabták volna. Szerintem sok... több»

qwer   2020. 07. 26.

Nem voltak túl nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, így nem is okozott csalódást annak ellenére sem, hogy nem voltam tőle elragadtatva. A történet gyermeteg, a kivitelezés – bár sokak szerint zseniális – nem fogott meg, a karaktereket sem találtam... több»

Artemisia   2020. 05. 20.

Annó nagy rajongója voltam a 2003-as Sonic X sorozatot, tehát konkrét elvárásokkal ültem be a filmre. De már kb. a 10.percnél nyugtáztam, hogy nem érdemes hozzá hasonlítani, mert ez a film egészen más perspektívából közelíti meg az egész Sonic jelens... több»

hp   2020. 07. 14.

Ha teljesen őszinte akarok lenni, egyáltalán nem vártam semmit a Sonictól, különösen a furcsa hájp (?) után. Eleve a videojáték adaptációkkal nincsenek jó tapasztalataim, de nem lövök mellé, ha azt mondom, keveseknek vannak, ehhez képest viszont absz... több»

BoBamburg   2020. 06. 28.

Élvezetes, szórakoztató, humoros és ötletes. Igazából mimden meg van benne, ami egy jó filmhez kell. Remélem folytatják még (a film vége alapján igen), sőt több hasonló retro alapanyagot is leporolhatna a gyártó.

stevepisti   2020. 06. 15.

Jó kis film!

Kisfiammal néztük, aranyos történettel, kis sünivel ,ügyes poénokkal tűzdelt mozi.

A film összbevétele 295 618 152 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 185 188 475 forintot termelt. A hazai mozik összesen 123 243 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sonic a premierhétvégéjén 113 millió dollárt kaszált világszerte, ezzel minden idők legjobban nyitó videojáték adaptációja lett.

A Sonic a Sega népszerű, azonos című videojáték franchise-ának adaptációja.

A Sony Pictures már 2013-ban megszerezte a megfilmesítési jogokat, 2014. június 10-én pedig bejelentették, hogy élőszereplős animációs filmet készítenek Sonic karakteréből. A Sonic, a sündisznó végül a Paramount égisze alatt került bemutatásra hat évvel később.

A film forgatása 2018. július 24. és október 16. között zajlott Vancouverben és Ladysmith-ben. Az utóforgatásra New Yorkban került sor októberben.

A Sonic, a sündisznó első előzetesét 2019. április 4-én mutatták be a Las Vegas-i CinemaConon, de a nagyközönségnek egészen április 30-ig kellett várnia, hogy online is elérhető legyen az ízelítő. Az előzetes Sonic külseje miatt óriási felháborodást váltott ki a rajongók körébe, míg végül akkora lett a nyomás a stúdión, hogy hivatalosan is bejelentették, hogy újratervezik a karaktert.

A filmet eredetileg már 2018-ban be akarta mutatni a Sony, azonban az év februárjában átkerültek a jogok a Paramounthoz, akik 2019. november 15-re halasztották a premiert, de végül a film csak 2020. február 14-én került a mozikba.

James Marsden és Jim Carrey legalább három képregény adaptációban szerepeltek. Marsden az X-Men trilógiában (2000, 2003, 2006) és az X-Men: Az eljövendő múlt napjaiban (2014), valamint a Superman visszatértben (2006). Carrey A maszkban (1994), Mindörökké Batmanben (1995) és Kick-Ass 2-ben (2013).

(Thibo84)

A film eredetileg 2016-ban jött volna ki, a játék 25. évfordulója alkalmából.

(Thibo84)

Sonic a filmben új cipőt és szőrös megjelenést, valamint egy futónak megfelelő sportolótestet kap. Tim Miller szerint, aki vezető producerként vett részt a munkában, "a szőr lényeges része a Sonicnak a való világban."

(Thibo84)

Eredetileg humorosabb film lett volna, de több szkriptet újraírtak, hogy akciódúsabb legyen.

(Thibo84)

Sem a játékadaptációk, sem a kalandfilmek sorából nem emelkedik ki a Sonic, a sündisznó, viszont izgalmas családi szórakozás lett végül, amiért a kicsik odáig meg vissza lesznek, de a nagyokat sem hagyja faképnél. több»

A családi filmekkel szokás páriaként bánni, pedig nagyon is van létjogosultságuk, a Sonic pedig egy jól sikerült darabja a műfajnak, ami pont azt nyújtja, amiért készült: bő másfél óra, villámgyorsan elrepülő szórakozást. több»

Tipikusan olyan alkotás ez, ami nem lesz az embernek a kedvence, de annyira feel good szellemiséget hordoz magában és annyira vicces, hogy képtelenség rá haragudni. Kellemes meglepetés! több»