Sonic, a sündisznó

Sonic the Hedgehog

A film összbevétele 295 618 152 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 185 188 475 forintot termelt. A hazai mozik összesen 123 243 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sonic a premierhétvégéjén 113 millió dollárt kaszált világszerte, ezzel minden idők legjobban nyitó videojáték adaptációja lett. Szerző: hp

A Sonic a Sega népszerű, azonos című videojáték franchise-ának adaptációja. Szerző: hp

A Sony Pictures már 2013-ban megszerezte a megfilmesítési jogokat, 2014. június 10-én pedig bejelentették, hogy élőszereplős animációs filmet készítenek Sonic karakteréből. A Sonic, a sündisznó végül a Paramount égisze alatt került bemutatásra hat évvel később. Szerző: hp

A film forgatása 2018. július 24. és október 16. között zajlott Vancouverben és Ladysmith-ben. Az utóforgatásra New Yorkban került sor októberben. Szerző: hp

A Sonic, a sündisznó első előzetesét 2019. április 4-én mutatták be a Las Vegas-i CinemaConon, de a nagyközönségnek egészen április 30-ig kellett várnia, hogy online is elérhető legyen az ízelítő. Az előzetes Sonic külseje miatt óriási felháborodást váltott ki a rajongók körébe, míg végül akkora lett a nyomás a stúdión, hogy hivatalosan is bejelentették, hogy újratervezik a karaktert. Szerző: hp

A filmet eredetileg már 2018-ban be akarta mutatni a Sony, azonban az év februárjában átkerültek a jogok a Paramounthoz, akik 2019. november 15-re halasztották a premiert, de végül a film csak 2020. február 14-én került a mozikba. Szerző: hp

James Marsden és Jim Carrey legalább három képregény adaptációban szerepeltek. Marsden az X-Men trilógiában (2000, 2003, 2006) és az X-Men: Az eljövendő múlt napjaiban (2014), valamint a Superman visszatértben (2006). Carrey A maszkban (1994), Mindörökké Batmanben (1995) és Kick-Ass 2-ben (2013).Szerző: Thibo84

A film eredetileg 2016-ban jött volna ki, a játék 25. évfordulója alkalmából.Szerző: Thibo84

Sonic a filmben új cipőt és szőrös megjelenést, valamint egy futónak megfelelő sportolótestet kap. Tim Miller szerint, aki vezető producerként vett részt a munkában, "a szőr lényeges része a Sonicnak a való világban."Szerző: Thibo84

Eredetileg humorosabb film lett volna, de több szkriptet újraírtak, hogy akciódúsabb legyen.Szerző: Thibo84

Sonic hangjának az alábbi színészek is a figyelem közép pontjába kerültek: Tom Holland, Josh Gad, Chris Pratt, Andy Samberg, Bill Hader, Will Forte, Jim Parsons, Charlie Day, Paul Rudd és Adam Devine.Szerző: Thibo84

Tom Wachowski szerepére esélyes volt Chris Evans, Jake Johnson, Michael B. Jordan, Bill Hader, Jason Segal, Justin Timberlake, Adam Pally, Ansel Elgort és Milo Ventimiglia is.Szerző: Thibo84