Mystery Men - Különleges hősök (1999)

Mystery Men

emiel   2018. 10. 15.

Bár nagyon magán viseli a kilencvenes évek stílusjegyeit, ennek ellenére szerintem egy korrekt film az egész. Igaz, hogy a története egy picit elrugaszkodott, de én élveztem.

ordas   2016. 01. 26.

Nem volt rossz végül is, inkább amolyan paródiának mondanám, amely a szuperhős filmeket állítja pellengére. Ráadásul ebben a korszakban még eléggé gagyi szuperhős filmeket készítettek, még ha nem is olyan sokat. Szerintem bőven szórakoztató, főként a karakterek.

Hank Azaria
Janeane Garofalo
Paul Reubens

Ricky Jay karaktere az egyik jelenetben azt mondta Captain Amazingnek, hogy "Publicista vagyok nem bűvész!". A valóságban Jay egy jól ismert bűvész.

Janeane Garofalo karakterbeli édesapjának neve Carmine, ami a valós édesapjának is a neve.

Luis Guzmán egy mexikói étterem tulajdonost alakított volna a filmben, de végül a leforgatott jelenetét kivágták a végső verzióból.

Danny DeVito egy időben szóba került rendezőként és Shoveller szerepére egyaránt.

Hank Azaria szerint a szereplők folyamatos vitáztak a film komikus tónusa miatt.

A filmben használt díszletek egy része ugyanaz, mint amit a Mindörökké Batman (1995) című filmben használtak.

Ben Stiller egy David Letterman-showban elmondta, hogy ő és Greg Kinnear egyszer olyan heves vitába keveredett a forgatás során, hogy Stiller megpróbált utána kiszállni a produkcióból.