Szellemirtók

Ghostbusters

2024.03.16 Gamehun638

Egyértelmű, hogy a második rész lett a slágeresebb, és érett be jobban. Ahogy írták, nagyon öregedik a film, és nem tud igazán élvezhető maradni mai szemmel.

Ivan Reitman jó kis színészgárdát trombitált össze a filmhez. Természetesen a 80-as évek szemszögéből nézve nem rossz, dehát azóta eltelt több mint 30 év, és nem akkora kultfilm, hogy nyomot hagyjon az emberben. Ma már inkább mosolyogtató.

2019.09.13 indingo

Nem mai darab a film, de egy igazi klasszikus. Kedvelhető darab, mert jók a karakterek, kerek a sztori. A zenéje pedig nagyon fülbemászó.

2019.03.27 Thibo84

Gyermekkorom egyik nagy kedvence, de akkor még igazából a látvány vonzott, csak idővel kezdtem értékelni a poénokat és a színészek játékát. Jó a sztori, nem igazán a látványra akartak építeni, hanem a humorra, de mégis mind a kettő sikerült. Az effek... Több

2023.02.13 JRD

Teljesen elfogult vagyok a filmmel kapcsolatban. Gyerekkorom egyik nagy kedvence ez. Kellően parás és kellően vicces, és pont ezért imádtam. Számtalanszor megnéztem és megnézem mind a mai napig. Egy valamire való Ghostbusters-rajongónak pedig kötele... Több

2017.07.18 Deku

Ma már látni a kissé bugyuta effekteket de akkor is klasszikus. Természetesen voltak kétségeim az elején. Nagyon jó hangvételű a film és a zenei világa eszméletlen elképesztő.

2019.03.04 dailyfilmsan

Nem a kedvenc részem de azért ugyan olyan jó mint a rajzfilm vagy a filmek. A kezdetek kezdetét mutatja be és ahhoz képest hogy 84-ben csinálták egész jól megragadták a szellemek megjelenítését. Nekem örök klasszikus és kedvenc a film így nem is tudom leértékelni.

2020.12.13 Robinson76

Szellemek és szellemes irtóik

Mind a filmet, mind a mesesorozatot láttam, emlékeim szerint mindkettőt valamelyik angol nyelvű csatornán, és nagyon szórakoztatónak találtam. Mai szemmel nézve már nem akkora durranás, de annak idején nagyon tetszett. A karakterek rendben vannak, a történet is egyben van, a zenéje pedig ikonikus darab. 25 éve még zseniálisra értékeltem volna, de mára inkább csak jó.

2019.09.11 Timon

Imádom ezt a vígjáték/sci-fi/misztikus filmet. Lényegében a szórakoztatás és a ,,szellemesség" miatt is. Dana jelenetei voltak talán a legérdekesebbek, egyben legdöbbenetesebbek.

2019.06.16 Ms. Akárki

Igazi klasszikus, 80-as évekbeli fantasy-scifi. Imádom. Bill Murray egyik legjobb filmje. Nagyon poén az egész film a szellemek hajkurászásával. De mégis szerethető minden karakter. Érdekes és izgalmas történet. Ahhoz képest még a speciális effektek is jól meg lettek oldva, hogyha azt nézzük, hogy milyen régen készült.

2018.12.28 harnas1207

Egy nagy klasszikus bepótlása ennyi idő után sokszor csalódás. Más szemmel kell nézni a filmet, és kisebb elvárásokat kell támasztani felé. Sajnos ezen mércéket sem érte el ez a film. De nem baj, ízlések és pofonok.

2023.07.25 Lipót Testvér

Maga a retró zseniség. A menőség és a humor szobra. Lehetne ennél is jobb?

A válasz, mint mindig: attól függ. Hogy mitől, az változik. A szellemirtókról már mindenki hallott, a történetük az egyik legjobb a régi szép idők alapművei közül, a személyes kedvenceim egyike. A szellemirtódal pedig ironikus remekmű. A karakterek klasszikus elemekkel rendelkeznek, mindegyik profin ki van találva. Nagy kedvence a legtöbb embernek, kiknek a gyerekkorában volt menő. (Nem mintha most nem lenne menő. ;~} ) Egy örökzöld klasszikus alapmű, mindenkinek ajánlom.

2021.08.25 Filmimado

Kevés olyan filmet találni, ami próbálja elérni az ijesztőség magasfokát, ugyanakkor vígjáték is egyben, tehát próbál vicces is lenni. Márpedig a Szellemirtók mind a kettőt eléri: a rémisztő jelenetek mellett humoros mondatokkal nevettetnek meg minket a szereplők. Nagyon jó film.

2021.04.26 stewie_griffin_2005

Klasszikus vígjáték

Ezt mindenkinek látnia kell, nagyon vicces és jó a sztori is. Bill Murray pedig jó színész. Ez az első rész az igazi.