Az utolsó mohikán

Az utolsó mohikán

The Last of the Mohicans
Daniel Day-Lewis

Brit és francia seregek csapnak össze a gyarmatosítás alatt álló Amerika területén. A két hadban álló nemzet csatáiba az amerikai őslakosok is beszállnak. Rajtuk kívül a gyarmatosító telepeseket is harcra kényszerítik. Cora (Madeleine Stowe) és Alice (Jodhi May), egy brit tiszt két lánya veszélybe… Több

Premier (HU): 1993.03.26.
Több

2023.12.24 Ursus Arctos

Léteznek szinte hibátlan filmek

Léteznek szinte hibátlan filmek, melyek hatalmukba kerítenek bennünket. Nálam ilyen Az utolsó mohikán is (még másik 10 film mellett), mert olyan képeket, jeleneteket és érzéseket ad, melyek kikapcsolnak és elvarázsolnak. A 1700-as évek Amerikájában játszódó sztori rengeteg harcot, háborút, konfliktust mutat meg egy teljes korszakot jellemezve. A helyszín: a brit és francia gyarmati háborút vívó Észak-Amerika, ahol a franciák a huronokkal összefogva ostromolják a fontosabb brit erődöket. Nathaniel (Daniel Day Lewis) az indiánok között élve két mohikán testvérével harcol az életbenmaradásért, majd önzetlen módon egy angol ezredes két lányáért is, akiket minden módon kimenekíteni próbál a háborús övezetekből. Nagyon jó történet, remek rendezés Michael Manntól és kiváló alakítások. Legalább fél tucatszor láttam, és az egyik legjobb történelmi filmnek tartom, ami egyértelműen megérdemli az öt csillagot. Nem lehet megunni. Aki még nem látta, annak feltétlenül ajánlom. Az ünnepek kiváló időszak arra, hogy megnézzük.

2018.06.18 Filmelemző

Egy nagyon jó film Michael Mann rendezésében, az Oscar-díjas Daniel Day-Lewis kimagasló alakitásával. A film cselekménye a XVIII. századi Amerikába repíti el a nézőt a francia -angol háborúk korába. Középpontban egy brit ezredes két lányának sorsa, i... Több

2023.11.03 Jocpappa

Film, amit 9 éves korom óta nézek. Rongyosra néztem videókazettán, majd amint megtanultam letölteni, úgy is. Annyiszor láttam, hogy a személyiségem részét képezi, eszembe jut a mindennapokban. A TOP 5 mindenkori kedvencem egyike, és a valaha írt kedvenc történetem. Ki sem fejezhető, mit jelent nekem ez a film.

Daniel-Day fantasztikusat alakít benne....Jó színészi alakítások,szép helyszínek,és történelmi hitelesség....imádom az ilyen filmeket....Akció,romantika....szuper kis film. Az indián karakterek is szuperek....

2017.07.10 Deku

Nem volt túl erős a színészi gárda én úgy érzem ez volt a buktatója a filmnek. Mert lett volna esélye de sajnos kevés volt. Gyenge sztorival rendelkezik és ezáltal gyenge lett a színészi játék is. Nem érzem benne azt a lehetőséget amivel szórakoztatni tudna.

A Maguát alakító színész elárulta , hogy ő és más igazi indián színészek a rendező kérésére a saját nyelvükön beszéltek a filmben. Szerző: Norbert93

A film forgatásán közel ezer amerikai őslakos vett részt. Szerző: Norbert93

A Williams Henry erődöt a rendező ragaszkodása miatt a valóságban is felépítették, ennek költségvetése több mint 6 millió dollár volt. Szerző: Norbert93

A rendező ellenezte, hogy a színészeket kaszkadőrök helyettesítsék az akciójelenetek felvételénél, a kiemelt statiszták közül pedig többen katonati alapkiképzésben részesültek.Szerző: Norbert93

(2018. 06. 20.)
Összességében Az utolsó mohikán egy izgalmas, fordulatos, gazdag látványvilággal, illetve történelmi hűséggel felruházott, könnyen átélhető kalandfilm, melyből tanulhatunk és amely igazi filmélménnyel ajándékoz meg bennünket. Több