Gary Oldman

Hannibal Lecter szökevényként éli életét Firenzében, miközben egyik korábbi áldozata, Mason Verger mindent megtesz azért, hogy bosszút álljon rajta. Azonban a kegyetlen doktort csak egy ember, az FBI-ügynök Clarice Starling tudja az Államokba csalogatni. Verger megpróbálja rábeszélni az… Több

Rendező: Ridley Scott
Író: Thomas Harris
Forgatókönyvíró: David Mamet, Steven Zaillian
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 2001.06.14.
Több

2024.02.18 Schumy1

Sokkolóbb volt, mint A bárányok hallgatnak szerintem. Hopkins itt is zseniális.

2019.07.13 Kóborló

a nap véleménye

Visszatér Hannibál, a kannibál

Az 1991-ben A bárányok hallgatnak című, Thomas Harris regényéből készített filmet a legjobb thrillerek közé sorolnám, amit ezidáig láttam, ezért finoman szólva jóval magasabbra tettem azt a bizonyos lécet a pont 10 évre rá következő folytatásával kap... Teljes kritika

2018.07.18 HE7EDIK

Ridley Scott bizonyította, a horror műfajában is otthonosan mozog, valamint megalkotta minden idők egyik leggroteszkebb jelenetét, nevezetesen mikor Lecter megkínálja saját kisütött agyvelejével Liotta urat....nem a legjobb Hannibal film, mert az egyértelműen a Bárányok hallgatnak, de az biztos hogy a legbrutálisabb.

2018.11.27 harnas1207

Hannibal egybeforrt Anthony Hopkins nevével. Félelmetes, izgalmas és maradandó alkotás. Egy kötelező darab.

2023.12.27 drg0602

Ritka gyöngyszem ebben a műfajban. Elképesztő nagyot alakított Anthony Hopkins és Julianne Moore és Ray Liotta. Nagyon érdekes, olykor brutális alkotás, amely nem mai darab, de azzal együtt tökéletes alkotásnak tartom! Értékelés: 10/10.

Thomas Harris-nek 9 millió dollárt fizetett a stúdió, hogy megfilmesíthessék a regényét.Szerző: Kóborló

Gary Oldman napi öt órát töltött a smink székben, hogy Mason Verger legyen.Szerző: Kóborló

A film költségvetése 87 millió dollár volt, ebből 20 millió dollár volt Anthony Hopkins fizetsége. Szerző: Kóborló

Egyes hírek szerint három fajta befejezés készült a filmhez. Egy a producernek, egy a regény írójának és egy, amit a rendező saját elképzelése szerint oldott meg. Szerző: Kóborló

Oz
1997