Pánikszoba

Pánikszoba

Panic Room
kabel

Az egyedülálló levált édesanya, Meg Altman és lánya, Sarah egy oriási New York-i lakásba költözik, mely rendkívül biztonságos pánikszobával is fel van szerelve, melyet még az előző tulajd épített. A szoba ajtaja páncélból, falai vasbetonból vannak, de Meg és Srah még nem is sejtik, milyen jó… Több

Rendező: David Fincher
Író: David Koepp
Premier (HU): 2002.05.02. | HBO Max (2024.02.09.)

2024.02.16 Tomipapi

Tetszett a film

Tetszett a film. Kihozták belőle a legtöbbet. El is csodálkoztam, hogy egy ilyen egy lakásban játszódó filmből milyen jó kis érdeklődést, figyelmet fenntartani képes mozit voltak képesek készíteni. Persze a történeten kívül a szereplők is hozzásegítettek a dologhoz. Olvasva a többiek hozzászólásait, sajnálom, hogy nekik nem igazán sikerült egy élményt nyújtania.

Valahogy sántít az egész.Lapos,és semmitmondó mozi,tele klisékkel,és ezerszer eljátszott jelenetekkel.Gyenge színészi teljesítmények rakják fel a filmre a kritikát.Felesleges időpocsékolás.

2018.02.11 indingo

Maga az ötlet tetszik, van egy hangulata a filmnek. DE sok dolog nem tetszett benne. Engedik be a gázt a szobába a nő meg berobbantja az egészet...A végén meg a jólelkű betörő visszajön és lelövi a társát...

2017.07.26 Deku

Tele lett a film pakolva tök jó színészekkel viszont apróbb hibák akadtak. Voltak gyengébb pontjai a filmnek talán csak emiatt nem mondhatom egyértelműen jónak.

2023.04.25 kabel

Közepes film vizuálisan megemelve

David Fincher egy nagyon tehetséges rendező, egy minden szinten középszerű történetből kovácsolt egy izgalmas és egyedien bemutatott thrillert. A film vizuális nyelve kimagasló, minden jelenet, minden mozdulat, minden closeup tudatos és kiszámított, nincs véletlenre bízott mondat vagy motiválatlan kameramozgás. Kicsit Spielberghez hasonlít ez a szintű narratív pontosság, csak nála még precízebb és analitikusabb. Mert a felszínen a sztori egyszerű, mégis szépen játszott és fordulatokkal teli.

A lakás feltárásához Fincher CGI technológiát használt.Szerző: HE7EDIK

Kristen Stewart filmes debütálása.Szerző: HE7EDIK

Mivel mindkét hősnő személyében csere történt, a direktor ki is akart szállni az egészből, és a stúdiónak is azt tanácsolta, hagyjanak fel a film forgatásával. Ám ők ebbe nem mentek bele, mivel a forgatókönyvért 4 millió dollárt fizettek ki Koeppnek. Szerző: Archívum

A film 48 millió dollárból készült el, és világszerte 196 milliót hozott vissza. Szerző: Archívum