Bíbor folyók

Bíbor folyók

Les Rivières pourpres
Jean Reno

A világtól távol, a hegyek között Kerkérian közrendőr (Vincent Cassel) sírrongálási ügyben nyomoz. Tőle csupán nyolc kilométerre, az elit egyetem zárt világában Niémans felügyelő (Jean Reno), a szuperzsaru egy különös gyilkosságot igyekszik megfejteni. Nem is sejtik, hogy a két eset összefügg. Hamarosan azonban újabb áldozatokra bukkannak és a nyomozás során a két detektív találkozik. Közösen rájönnek, hogy a sírfosztogató és a sorozatgyilkos ugyanaz a személy. Ám az ügy nem lesz egyszerűbb, csak veszélyesebb, amint közelebb kerülnek a misztikus eset megoldásához.

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2001.05.03.

2024.02.18 kaloz44

10/10, szerintem nincs miről beszélni.

Egy fantasztikus francia misztikus thriller, ami bőven hordoz horrorelemeket is. Reno és Cassel nagyon jól dolgoznak együtt. Gyönyörűek a helyszínek, és a története szinte tökéletes. Mindenképpen ajánlott mozi, aki szereti a misztikumot.

2019.01.31 Owotonor

Nagyon misztikus hangulata van ennek a filmnek, durva jelenetekkel, szép havas tájakon hegyen játszódik, a humor is megtalálható a filmben, Jean Reno jól alakit, a vége pedig csavaros.

2018.07.25 kisssjanka

Vincent Cassel és Jean Reno tökéletes párosa teszi egyedülállóvá és utánozhatatlanná a Bíbor folyók filmet. többször is láttam és érdemes is többször megnézni hogy összeálljon teljesen a több szálon futó cselekmény.

2015.08.04 Buffy

Szerintem nagyon egyedi ez a film a maga műfajában, egyrészt a sötét atmoszféra teremtő erejével, illetve magával a krimi szállal, ami végig egy nagyon feszült hangulatot képes fenntartani. Talán pont ezért az egyik kedvenc filmem ez.

60 millió dollár volt a film összbevétele.Szerző: LionelMessi10

A film operatőre Thierry Arbogast volt, aki Luc Besson stábjának a tagja.Szerző: mamiéstöti2

A film forgatása 95 millió francia frankba került.Szerző: mamiéstöti2

Némely jelenetet -15 Celsius-fokban vettek fel, mely közben néhány technikai felszerelés beadta a kulcsot.Szerző: mamiéstöti2