Mocsárvidék

Mocsárvidék

La isla mínima

Egy mocsaras vidéken egy sorozatgyilkos garázdálkodik. Két gyilkossági nyomozó ered a nyomába, akik szöges ellentétei egymásnak, de nézeteltéréseiket félre kell tenniük a közös cél érdekében: el kell kapni a bűnözőt, mielőtt még több fiatal nő esik áldozatául.

(erare)

Forgatókönyvíró: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2015.06.11.

2022.04.17 elekm90

Többen írták előttem, hogy a film kissé vontatott, az elején magam is így éreztem. A film a realitás talaján maradva mutatja be a nyomozást, nem kapkod, sok a gyanúsított, kusza az egész ügy. A második felére felpörögnek az események, sőt egy egészen... Több

2018.12.24 indingo

Nem tartozik a legjobb spanyol filmek közé. Lassú és vontatott és a története sem olyan kerek. Vártam a nagy csattanót, de elmaradt.

Egyedi hangulat,és a két nyomozó karaktere nagyon tetszett.A spanyol filmek is különleges atmoszférával rendelkeznek.Nagyon jó kis történet,és rendezett,kulturált rendezés.

2019.01.30 Berto49

Mocsárvidéki nyomozás

Ennek a spanyol thrillernek a stílusjegyei sokban emlékeztettek a „True detective” sorozat vonásaira. A nyolcvanas években játszódó bűnügyi filmben két nyomozó próbálja kideríteni fiatal lányok sorozatban történő meggyilkolásának körülményeit és a tettes személyét. A nyomozók között furcsa ellenszenv uralkodik, lehet, hogy a politikai hozzáállásuk miatt? Nem egy kimondott szájbarágós film, egy-egy párbeszéd nélküli jelenet próbálja leírni a fontos, vagy annak ítélt dolgokat, Számomra a gyilkos személye is meglehetős homályban maradt, bár van rá tippem. Erős hangulata miatt nem vész kárba a megnézésére fordított idő.

2016.11.07 hsanya182

Szép lassú kezdéssel csöpögteti az információt, egy gyilkosság rejtélyét kell megoldania a két nyomozónak. Nálunk nem ütött akkorát az élmény. Jóóó egyszernészős krimi, sok párbeszéd és van elég kideríteni való dolog. A Titokzatos Folyó c. szerintem jobbra sikerült.

A Mocsárvidék-et a kritikusok több alkalommal az HBO nagysikerű, A törvény nevében című sorozatához hasonlították.Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2015. 06. 12.)
Van, ami jobb a True Detective-nél?
A válasz persze nem, de talán majdnem! Nyilván nem fair sorozathoz hasonlítani filmet, főleg ha az utóbbi egyértelműen hajaz az előbbire, mégis ki lehet jelenteni, hogy senki ne akarjon egészestés filmet készíteni a True Detective alapján, mert az most készült el. Méghozzá tökéletesen! Több

(2015. 08. 04.)
Hamis ígéretek
A Mocsárvidék krimiként is megállja a helyét, ám ennél sokkal több, hiteles kor- és helyrajz is egyben. Lélektani dráma, thriller, de leginkább egy nyílt és őszinte társadalomkritika egy sokak által feledni, feledtetni kívánt időszakról. Több