Egy gyilkos agya

Egy gyilkos agya

Mindhunters

Harris, az FBI tisztje egy csapat ügynökjelöltet oktat a sorozatgyilkosok pszichológiai személyiségrajzának technikájáról. A profilkészítés meglehetősen elvont tudomány, ezért Harris úgy gondolja, egy kis gyakorlati tréning sokat segítene diákjain. Az ügynöktanoncokkal együtt felkerekedik hát, hogy az FBI egy külvilágtól elzárt szigetén egy szimulált gyilkossági ügy segítségével gyakorolhassák a tanulók a profilalkotás folyamatát. A gyakorlat azonban túl jól sikerül: valaki ugyanis sorra gyilkolja a diákokat. Az életben maradottak számára most valóban élet-halál kérdése, hogy megtanulták-e a leckét. Ki kell deríteniük, hogy melyik társuk a sorozatgyilkos, mielőtt maguk is áldozattá válnának.

Rendező: Renny Harlin
Forgatókönyvíró: Wayne Kramer, Kevin Brodbin
Ország: Finnország, Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Hollandia
Premier (HU): 2005.03.02.

2024.01.18 Tomipapi Nézhetetlen

Nagyon gyengére sikeredett. Próbálja elhitetni a nézővel, hogy egy képzett, gondolkodó ember az első akadály megjelenésekor azonnal összeomlik. Ez a film tele van rosszul felépített gondolkodásmóddal.

2015.06.05 hsanya182

Elég bizarr agyjátékos nyomozós FBI kiképzőfilm. Csak akkor vagy képes a túlélésre, ha úgy tudsz gonolkozni, mint az a gyilkos aki után nyomozol. A film végén hatalmas döbbenetes a csavar, nemhiszem hogy valaki a film közbe rájön a megoldásra :) Aki ... Több

2021.08.27 Györgyné390028

Egyik kedvencem

Szuper jó film. A másik kedvencem az Egy tisztességes polgár. Ajánlom mindenkinek.

2019.06.21 Kóborló

Járj egy lépéssel előtte!

Renny Harlin finn filmrendező 2004-ben készített, csavarokkal átitatott filmje egy kimondottan igényes és szórakoztató színfoltja volt az adott év thriller felhozatalának. Jómagam nagyon kedvelem az efféle thrillereket, ahol sikerül elérniük a készít... Teljes kritika

2015.06.10 macskulare

Nagyon jó gondolkozós krimi, szerintem az imdb-n nagyon le van pontozva, akár egy 8ast is megér. Egyik kedvenc filmem volt!! Nagyon bírom benne, hogy csak max eltalálni tudod ki a gyilkos, de az utolsó percekig bizonyitani nem tudod!! :) Hatalmas csavar van a végén...

A filmet azért forgatták Hollandiában, hogy minél alacsonyabban tudják tartani a költségvetést. Az országban igen kedvezőek voltak a forgatási adók, amit a kormány biztosított számukra. Az utómunkálatokat végül Angliában fejezték be.Szerző: Kóborló

A film kezdeti állapotában esélyes volt az alábbi színészek szerződtetése a produkcióhoz: Ryan Phillippe, Reese Witherspoon, Christopher Walken, Martin Sheen és Gary Busey.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Renny Harlin rengetegszer találkozott és tanácskozott igazi FBI ügynökökkel, hogy a cselekmények még hitelesebbek legyenek a filmben.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Renny Harlin korlátozni akarta a digitális effektek számát, mert úgy gondolta, ha túl sok lesz az effekt, a film sokat veszíthet hitelességéből. Szerző: Kóborló