Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ghotik  2017. 10. 31.

Nem véletlenül az egyik leghíresebb horror sorozat a fűrész. A műfajban kiemelkedő, színvonalasabb az átlaghoz képest. Karakteres, izgalmas a 8.rész is, és annak ellenére hogy az előző részekre hajaz, mégis igazi élmény volt!

ArpiHajdu és Réci  2017. 11. 01.

Megmondom őszintén, nem sok értelmét láttam annak, hogy egy újabb Fűrész film kerüljön a mozikba, s ezen a véleményemen az aktuális epizód megnézése sem hozott változást. Jigsaw (magyar fordításban: Kirakós) a harmadik részben – elméletileg – meghalt, ám azóta négy rész is ékesen bizonyította, hogy egy nem mindennapi sorozatgyilkosról van szó, hiszen így vagy úgy, de mindig sikerül neki újabb áldozatokat találni trancsírozós játékaihoz. A bajba jutott szereplők élet-halál játszmája mellett pedig párhuzamosan fut egy nyomozós vonal, amelynek végén mindig Kirakós, vagy az ő hű követői/segítői állnak (plusz csavarként pedig azt is be lehetett vetni, hogy ez a követő a rendőrséggel is kapcsolatban áll). Ez a nyomozós szál azonban sok esetben csak nyugalmi pontot adott a történetnek, vagy másként fogalmazva, elterelte a figyelmet a mindenkit érdeklő szálról, térjünk már vissza a „pajtába”, lássuk már, hogy mi történik ezzel a pár szerencsétlen emberrel. Mindezek mellett pedig azzal sem árult a franchise zsákbamacskát, hogy az élet-halál harc és a nyomozás a film végén összeér, s akkor és ott valami nagyon durva dolog fog történni. Ezekkel a sorokkal nem szándékozom spoilerezni, de azért figyeljük meg, hogy a Fűrész-széria végig ezen a narratíva mentén mozgott az évek során. Ezt pedig egyszer (rendben, talán kétszer is) el is lehet nézni, még szórakoztató is lehet, no de hétszer meg nyolcszor? Valljuk be, ennél azért egy szimpla horror-rajongó is többet akar látni, nemhogy az átlag mozinéző. Persze az ebből a részből is kitűnik, hogy Jigsaw egy nem mindennapi sorozatgyilkos, ő ugyanis nem spontán emel ki a tömegből ártatlan embereket, hanem tudatosan választ áldozatot magának, méghozzá olyan emberek közül, akik saját maguknak sem vallják be azt, hogy vaj van a fülük mögött. Aztán jön ő és igazságot szolgáltat. S hogy közben lehullik pár emberi fej, sebaj… Túl azon tehát, hogy a történetvezetésben semmi újdonságot nem hordoz a nyolcadik Fűrész film, valahogy az az érzésem, hogy a védjegynek számító „csapdák” is visszafele fejlődnének, arról már nem is beszélve, hogy egy-két durvábbnak induló jelenetnél a kamera szolidan elfordult, mintha egy light version lenne… Talán egyetlen szegmense lett (volna) a filmnek, amely érdemben javított volna a helyzeten, ezt pedig a „Kirakós mégis élne” szál töltötte volna be, amely azonban szerintem elég bugyuta módon lett kivitelezve, emiatt pedig súlytalanná vált nemcsak ez a rész, hanem gyakorlatilag az egész második fele a filmnek. Hiába, úgy tűnik, hogy ez a széria már nagyon a végét járja, s ha a bevételi adatok is elmaradnak az elvárttól, akkor talán a Lionsgate is belátja, hogy ezzel már nem érdemes kísérletezni.

alexxx  2017. 10. 26.

Az első részhez képest ez egy szimpla tinihorror színvonalán van. Lehet, hogy ezért nem kellett volna elkészíteni a nyolcadik részt. A trailer alapján már sejtettem, hogy nem ez hozza vissza a franchise-t, és sajnos igazam lett.

Zsceeeka  2017. 10. 30.

Az első 3 rész után sajnos már nem tudnak igazán újat mutatni (az 1. volt a legjobb). Egyszer ezt is meg lehet nézni, de semmi maradandó nem maradt utána (valószínűleg többször nem is nézem meg).

Bizsu82  2017. 10. 31.

Egy percig sem unatkoztam a filmen. Teljes hossza alatt lekötött és végig izgalmas volt. Kiváltotta azt a hatást amit egy jó horror filmtől elvártam. Kategóriájában átlag feletti film. Műfaj kedvelőinek nyugodt szívvel ajánlom!

Callum Keith Rennie
Mandela Van Peebles
Callum Keith Rennie
Hannah Anderson
VOX.hu - Fűrész: Újra játékban
Ehhez aztán tényleg nem kellettek volna rendezőnek a Spierig-tesók (Daybreakers – A vámpírok kora, Időhurok), akik ennek megfelelően szinte háttal a stábnak forgathatták le a filmet. Ők se mertek odanézni talán. 30/100
VOX.hu - Fűrész: Újra játékban
Filmsomnia.hu - Fűrész: Újra játékban
A Fűrész – Újra játékban bizonyára tetszik majd a sorozat – és a műfaj – szerelmeseinek, de fájdalmasan hiányoznak belőle az egyedi elképzelések, ami felnagyítja a képletszerű megvalósítást. A hosszú időkihagyás ellenére minden maradt a régi: brutális halálok, butácska moralizálás, kreatív csapdák és az – esetünkben gyengécske – utolsó csavar. Nem rossz, de nem is jó – és ami a legszomorúbb, meg sem kísérelt az lenni. 45/100

Az eredeti tervel szerint a Fûrész 7. - Az utolsó fejezet lett volna a franchise utolsó filmje, de a Lionsgate-nél felmerült a teljes reboot ötlete is. A rajongóknak végül hat évet kellett várniuk, hogy hivatalosan is bejelentsék a Jigsaw címre keresztelt részt.

A film forgatása 2016. szeptember 26-án kezdődött meg Torontóban, Kanadában.

Az első Fűrész-film óta ez az első epizód, amely több mint egy évvel a korábbi epizód után került a mozikba.