Král   2019. 02. 06.

legújabb vélemény a nap véleménye

Arthorror az

2014-ben hatalmas sikerrel robbant be a köztudatba Dan Gilroy, az eszméletlen jó "Éjjeli Féreggel". Majd megrendezte második nagyjátékfilmjét, a Jogdoktort, Denzel Washingtonnal a főszerepben, két éve, ami már egy lényegesen gyengébb eresztésnek bizonyult mint a rendező első mozijához képest.. Most pedig jött a Netflix megbízás, a már nevében is érdekes Velvet Buzzsaw-val. De sajnos a visszatérés a "remek film útra" elmaradt. És ez legfőképp annak tudható be, hogy egyszerűen szétszórt a film. Elkezdődik, haladunk és haladunk a történetben, de a fenéért sem akar összeállni egy egésszé. Mindezek ellenére élvezhető és lendületes a maga módján, csak határozatlan. Egy horrorfilmről beszélünk ami nem mer vagy csak nem akar 100%-ban az lenni. És persze vannak hátborzongató és ugyanakkor rendkívül ötletesen kitalált halálok, ijesztő pillanatok de a suspense nem találja meg a közös hangot a szatirikus humorral. Hiszen igen. A Velvet Buzzsaw egy komédia is akar lenni, csak az arányokat a két műfaj között nem sikerült igazán megtalálni. Így ezek ahelyett, hogy bizarr módon de működőképesen összeiljenek, kioltják egymást és azon versenyeznek, hogy ki fog nyerni. Pedig az alapkoncepció zseniálisnak is mondható. Híres művészeti galériák harcolnak egymással egy ismeretlen alkotó ijesztő képeiért amik a szakértők szerint rendkívüliek. Csak az a helyzet, hogy nem elég egymással viaskodniuk a k... több»

Daveed Diggs
Daveed Diggs
Zawe Ashton

Mivel, mint már említettem a film elég skizofrén módon nem akar tudomást venni műfajáról, így a játékidő nagyobb részében hőseink csetlés botlását figyelhetjük, amelynek köszönhetően nem egy szórakoztató pillanat is akad Velvet Buzzsaw nézése során, ugyanakkor mégsem bírtam szabadulni attól az érzéstől, hogy: jó jó, de mikor történik valami? Sajnos minden, a történet kerekét előrelendítő jelenettel rácáfoltak a várakozásaimra. több»

A menthető mentését leginkább az isteni Gyllenhaal végzi, aki lubickol a szexualitásában bizonytalan ítész szerepében, csak hát ez kevés az üdvösséghez. A Velvet Buzzsaw olyan, mint egy menőnek beállított kiállítás: megnézzük, mert hangzatos volt a reklámja, és mert valami nagy ember áll mögötte, de később rá kell jönnünk, hogy csak az időnket pazaroltuk vele. több»