A boncolás (2016)

The Autopsy of Jane Doe

Di Canio   2020. 05. 08.

Elég kemény horror a misztikus vonalról, nem könnyű megemészteni, az ilyen boncolós filmek ezért tudnak hatásosabbak lenni a kaszabolósoktól, alapból nehezebb befogadni.

indingo   2018. 11. 18.

Felzaklat és elgondolkodtat A boncolás

A történet középpontjában egy boncmesterként dolgozó édesapa és annak fia áll, akik egy ismeretlen női holttesten kezdenek el dolgozni. Akik nem bírják a véres jelenetek, belekkel meg agyvelővel az ne ezt a filmet válassza. Mindent kőkeményen megmuta... teljes kritika»

HercegPeter   2018. 02. 19.

Végre egy jó misztikus horror, ami inkább elgondolkodtatja a nézőt, mintsem megrémíti. Végig várjuk a ijesztést és ez a várakozás olyan hangulatot ébreszt, ami már nagyon hiányzott az utóbbi idők horrorjaiból. Rengeteg alkalma lett volna a frászt hoz... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Misztikus horror a javából. Jók a színészek, és a történet sem kivetnivaló. A zárt tér miatt a feszültség tapintható, és a zsigerekig hat. Aki teheti nézze meg.

Szilonka   2020. 01. 27.

Elég zavaros a film története. Sok pozitív nincs benne.

VvV   2018. 12. 28.

Valami izgalmas filmre számítottam, hol kap az ember valami értelmes magyarázatot. A története jól indult, de vett egy irányt ami nekem nem jött be.

Bazzzsi   2019. 01. 05.

Elég béna az egész története. Én még megijedni sem tudtam rajta.

Jane Perry
Jane Perry
Olwen Catherine Kelly

André Øvredal rendező elmondása szerint a 2013-as Démonok között inspirálta a filmjét. Miután látta a horrort, azonnal felhívta az ügynökét, hogy találjon neki egy jó horror forgatókönyvet. Az ügynök egy hónap múlva jelentkezett A boncolás szkriptjével, mely azonnal elnyerte Øvredal tetszését.

A boncolás főszerepét eredetileg Martin Sheen játszotta volna, de másik filmje forgatása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést. A neki szánt karaktert végül Brian Cox vette át.

Stephen King nagyon elismerően nyilatkozott a filmről, David Cronenberg korai filmjeihez hasonlította. King szerint A boncolás méltó helyet foglal el az olyan horrorok mellett, mint az Alien franchise filmjei.

A Pebbles 'Let the Sunshine in' című dala is felcsendül a filmben. A dalt a Flinstones című mozifilmben is hallhattuk.

A boncolás 2016. szeptember 9-én debütált a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A filmet igen pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő oldalon 58 szemlézett írást követően 84 százalékon áll (2017. március).

Mindent összevetve, az Autopsy of Jane Doe 2016 egyik legütősebb horrorja lett, kötelezően ajánlott mindenkinek.
Értékelés: 9/10 több»