A boncolás (2016)

The Autopsy of Jane Doe

A boncolás

indingo   2018. 11. 18.
Felzaklat és elgondolkodtat A boncolás

A történet középpontjában egy boncmesterként dolgozó édesapa és annak fia áll, akik egy ismeretlen női holttesten kezdenek el dolgozni. Akik nem bírják a véres jelenetek, belekkel meg agyvelővel az ne ezt a filmet válassza. Mindent kőkeményen megmutatnak nekünk, mintha csak egy valódi boncolást néznék a szobából. Műfaját tekintve talán misztikus horror, ahol sokáig reménykedhetünk benne, hogy valami kereket kapunk és mindent megmagyaráznak nekünk, hogy mi miért is történt. Nem egy tipikus apa fiú kapcsolatot bemutató film, de a Brian Cox - Emile Hirsch páros izgalmas volt együtt. A történet különlegessége, hogy mindvégig zárt térben, egy házban játszódik a story, illetve mindössze négy szere... több»

HercegPeter   2018. 02. 19.

Végre egy jó misztikus horror, ami inkább elgondolkodtatja a nézőt, mintsem megrémíti. Végig várjuk a ijesztést és ez a várakozás olyan hangulatot ébreszt, ami már nagyon hiányzott az utóbbi idők horrorjaiból. Rengeteg alkalma lett volna a frászt hoznia ránk, de a készítők tudták, hogy mi már ezekre számítunk és hagyták, hogy féljünk a semmitől. Én mondjuk személy szerint elég hamar rájöttem a lényegre és azt vártam, hogy igazam van-e. Volt benne néhány dolog, amit nem igazán értettem. Például, hogy jutott le a csaj, ha a fickók nem tudtak kijutni, vagy ha lifttel ment le, hogy nem mentek egymással szembe? Ezen kicsit fennakadtam, de rájöttem, hogy felesleges ezen gondolkodni, csak félve kell várnunk a nem érkező ijesztést. Reméltem, hogy kicsit jobban elszabadul a pokol a végére, például felkel a csaj vagy ilyesmi, de így sem volt rossz.

Bazzzsi   2019. 01. 05.

Elég béna az egész története. Én még megijedni sem tudtam rajta.

VvV   2018. 12. 28.

Valami izgalmas filmre számítottam, hol kap az ember valami értelmes magyarázatot. A története jól indult, de vett egy irányt ami nekem nem jött be.

Cptn Jinbe   2017. 06. 20.

Meglepődtem mert a cím alapján nem vártam, hogy ez ennyire tetszeni fog. Remek horrorisztikus hangulatot teremtett. Kezdve a helyszínnel és folytatván a nem kicsit durva történettel. Ki ne játszott volna már el a gondolattal, egy boncteremben, hogy egyszer csak megnyikordul az egyik szekrény ajtaja. Szuper volt.

Jane Perry
Jane Perry
Olwen Catherine Kelly

A The Autopsy of Jane Doe tehát csak (minden pejoratív felhangtól mentesen) egy stílusgyakorlat, azonban annak tanítani való és kiváló. 8/10 több»

A Fűrész sokadik részében láthattunk először olyan hiteles boncolást, amitől végleg elment a sorozattól a kedvem. Az öncélúnak tűnt, rémségesen realista képsorok valóban gyomorforgató élménye számomra a kultikus széria végét jelentette. Most azonban egy hasonlóan komponált horror visszahozott valamit a boncasztalok hideg kék világából a vászonra, mert Jane Doe boncolása kiverte a biztosítékot. (4/5)

Mindent összevetve, az Autopsy of Jane Doe 2016 egyik legütősebb horrorja lett, kötelezően ajánlott mindenkinek.
Értékelés: 9/10 több»

André Øvredal rendező elmondása szerint a 2013-as Démonok között inspirálta a filmjét. Miután látta a horrort, azonnal felhívta az ügynökét, hogy találjon neki egy jó horror forgatókönyvet. Az ügynök egy hónap múlva jelentkezett A boncolás szkriptjével, mely azonnal elnyerte Øvredal tetszését.

A boncolás főszerepét eredetileg Martin Sheen játszotta volna, de másik filmje forgatása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést. A neki szánt karaktert végül Brian Cox vette át.

Stephen King nagyon elismerően nyilatkozott a filmről, David Cronenberg korai filmjeihez hasonlította. King szerint A boncolás méltó helyet foglal el az olyan horrorok mellett, mint az Alien franchise filmjei.