A boncolás

The Autopsy of Jane Doe

A filmet a Tilden hullaházban és krematóriumban forgatták. Az ingatlant több film elkészítése során is használták.Szerző: Caravaggio1978

André Øvredal rendező elmondása szerint a 2013-as Démonok között inspirálta a filmjét. Miután látta a horrort, azonnal felhívta az ügynökét, hogy találjon neki egy jó horror forgatókönyvet. Az ügynök egy hónap múlva jelentkezett A boncolás szkriptjével, mely azonnal elnyerte Øvredal tetszését.Szerző: hp

A boncolás főszerepét eredetileg Martin Sheen játszotta volna, de másik filmje forgatása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést. A neki szánt karaktert végül Brian Cox vette át. Szerző: hp

Stephen King nagyon elismerően nyilatkozott a filmről, David Cronenberg korai filmjeihez hasonlította. King szerint A boncolás méltó helyet foglal el az olyan horrorok mellett, mint az Alien franchise filmjei.Szerző: hp

A Pebbles 'Let the Sunshine in' című dala is felcsendül a filmben. A dalt a Flinstones című mozifilmben is hallhattuk. Szerző: hp

A boncolás 2016. szeptember 9-én debütált a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A filmet igen pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő oldalon 58 szemlézett írást követően 84 százalékon áll (2017. március).Szerző: hp