Démonok között (2013)

The Conjuring

Crystaldeer   2022. 11. 05.

A legjobb!

Azt a mindenit! Kerestem valami jó horrort, de mondjuk igazából egy lightosabb thriller fajtát, és így találtam erre a filmre rá a legjobb értékelésű horror filmek között, bár mikor megtudtam, hogy Netflix gyártotta, akkor kicsit kezdtem kételkedni, hogy biztos olyan jó lesz ez? És basszus igen! Bár a Netflix talán kicsit elvitte az elejét egy családi kalandfilm irányába, de aztán jött a bizonyos váltás - az a bizonyos "na most kezdődik feeling"-, és akkor bamm, nagyon betalált nálam ez a film. Egyszerűen szuper jó volt! Nekem mondjuk személyes tapasztalatom is van a szellemekkel, szóval eléggé megfognak az ilyen jellegű filmek, de azt hiszem ebben a témában kevés ilyen jó film van. Nagyon tetszett a film végén bejátszott valós dokumentumok. Nem is tudok többet mondani, csak nézzétek meg, mert imádni fogjátok!

Márton   2019. 02. 11.

Követendő példa lett mára a Démonok között

Kimondottan jó filmnek tartom a 2013-ban napvilágot látott Démonok között című filmet, amire úgy is gondolhatnak a mai horrorfilmek gyártásánál, mint egyfajta követendő példaként! Hisz azon kívül hogy a film rendezője James Wan elég nagy odafigyeléss... teljes kritika»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Mindenki várta már ezt a filmet, de számomra nagy csalódás volt. Egyszer meg lehet nézni, de aki a stílus kedvelője és van benne egy kis spiritualitás az nem sorolja a legnagyobbak közé semmiképp.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 01. 30.

A mi generációnk egyik legjobbja!

Iszonyatosan jól megrendezett és legtöbbször ijesztőre sikerült horror. A saját műfajában a legjobbak között van, pláne, hogy a 2000-es években nem igazán sikerült kiemelkedő horror filmet rendezni és írni, de őt eltalálták. A kedvenc horror színészem Patrick Wilson is nagyon jól játszotta a karakterét, valamint maga a story és a cselekmények is nagyon jók voltak. Volt egy két úgy mond váratlan jelenet, amikor a néző már az várja és tudja is mi fog történni, ahogy a legtöbb horror filmben alakul, de itt sikerült változtatni a felálláson. A legjobb az egészben, hogy egy olyan karaktert alkottak a rendőr személyében aki szkeptikusként állt az egész történet mellett, de később természetesen változott a véleménye. Sok apró dolog miatt tudok és tudnék még pozitívumot írni. Nekem a kedvenceim között van ez az alkotás.

Deku   2017. 07. 17.

Végre egy igazán patent kis horror film amin tényleg lehet félni is. Ezt már igazán kellett. A legjobbak között tartom számon ebben a kategóriában. Ajánlom a horror kedvelőinek.

dailyfilmsan   2021. 07. 01.

Bármikor meg tudom nézni, és minden egyes láttamozás után van valami amivel rám tudja hozni a frászt. Még akkor is, ha tudom mi, mi után következik. Nagyon jól megcsinált film, ami jól játszik a hangokkal, és a szereplői is átélik szintén azt a frászt, amit előadnak. A horror kategória itt kezdődik.

indingo   2017. 10. 25.

A sorozat legjobban sikerült része. A történet előrehaladtával egyre kíváncsibb lesz a néző. Ízlésesre csinálták meg a filmet, nem éreztem erőltetettnek a dolgokat.

A film igaz történeten alapul. Nézzük meg érdekességként, hogy mi volt a valódi történet, elég ijesztő lesz ez is. ;) 1971 januárjában a Perron család beköltözött egy 14 szobás farmházba a Rhode Island-i Harrisville-ben, ahol Carolyn, Roger és öt lányuk szinte azonnal a beköltözésük után furcsa dolgokat kezdtek észrevenni. Ez kis dolgokkal kezdődött. Carolyn észrevette, hogy a seprű eltűnt, vagy mintha magától mozogna egyik helyről a másikra. Hallotta, ahogy valami a konyhában a vízforralóval babrál, amikor senki sem volt bent, vagy máskor kis koszkupacokat talált a frissen kitakarított konyhapadló közepén. Aztán a lányok szellemeket kezdtek észrevenni a ház körül, bár ezek többnyire ártalmatlanok voltak. Volt azonban néhány, amelyik dühös volt. Carolyn, az anya ekkor állítólag utánanézett a ház történetének, és kiderítette, hogy nyolc generáción keresztül ugyanaz a család birtokolta, és sokan közülük rejtélyes vagy szörnyű körülmények között haltak meg. Több gyerek belefulladt egy közeli patakba, egyet meggyilkoltak, néhányan pedig felakasztották magukat a padláson. A filmben ábrázolt szellem, Bathsheba volt a legrosszabb mind közül. "Bárki is volt a szellem, úgy érezte, hogy ő a ház úrnője, és nehezményezte, hogy anyám konkurenciát jelentett ezért a pozícióért" - mondta az öt lány közül a legidősebb, Andrea Perron. Kiderült, hogy valóban létezett egy Bathsheba Sherman nevű személy, aki az 1800-as évek közepén a Perronok birtokán élt. A pletykák szerint sátánista volt, és bizonyíték volt arra, hogy köze volt egy szomszéd gyermekének halálához, bár soha nem került sor bírósági tárgyalásra. A Harrisville belvárosában lévő közeli baptista temetőben temették el. Perronék úgy vélik, hogy Bathsheba szelleme gyötörte őket. Andrea szerint a család más szellemeket is tapasztalt, amelyeknek rothadó hús szaga volt, és amelyek miatt az ágyak felemelkedtek a padlóról. Azt állítja, hogy az apja belépett a pincébe, és egy "hideg, bűzös jelenlétet érzett maga mögött". Gyakran távol maradtak a földpadlós pincétől, de a fűtőberendezés gyakran rejtélyes módon meghibásodott, ami miatt Roger lemerészkedett. Az alatt a tíz év alatt, amíg a család a házban élt, Warrenék többször is elmentek hozzájuk nyomozni. Egy alkalommal Lorraine szeánszot tartott, hogy megpróbáljon kapcsolatba lépni a családot megszálló szellemekkel. A szeánsz során Carolyn Perron megszállottá vált, idegeken nyelveken beszélt és felemelkedett a földről a székestül. Andrea azt állítja, hogy titokban tanúja volt a szeánsznak. "Azt hittem, hogy elájulok" - mondta Andrea. "Anyám egy nem evilági nyelven kezdett beszélni, olyan hangon, ami nem a sajátja volt. A széke lebegett, és átrepült a szobán." Bár az események filmváltozata azzal ér véget, hogy Ed ördögűzést végez, nem pedig szeánszot, Lorraine ragaszkodik hozzá, hogy ő és férje soha nem próbálkoznának ilyennel, mivel azt katolikus papoknak kell elvégezniük. A szeánsz után Roger kirúgta Warrenéket, mert aggódott felesége mentális stabilitása miatt. Andrea szerint a család az anyagi bizonytalanság miatt továbbra is a házban élt, amíg 1980-ban el nem tudtak költözni, ekkor a szellemek elhallgattak, és a kísértések megszűntek.

(Crystaldeer )

A 20 milliós költségvetéssel készült film hatalmas bevételt hozott. Kb. 318 millió dollárt.

(JRD )

A film nehezen született meg. Vagy 15 évig csak "házaltak" az ötlettel, míg végül film lett az ötletből.

(JRD )

Az eredeti Annabelle baba egy Raggedy Ann rongybaba volt, amit azért cseréltek le porcelán babára, mert a rendező ezt félelmetesebbnek találta.

(stevepisti)

A film úgy kapta meg Amerikában az R besorolást (ami nálunk a 16 éven felettieknek ajánlottat jelenti), hogy nem tartalmazott véres jelenetet, trágár beszédet, szexualitást, kábítószer, vagy alkohol fogyasztást, ellenben a félelemkeltése túlságosan intenzív.

(Márton)

James Wan ismét nagyot alkotott és sikerült egy mind anyagilag, mind szakmailag jövedelmező franchise-t felépítenie, aminek a többség nagyon örül és tűkön ülve várja, hogy milyen förtelmes lényt húz elő legközelebb a Warren házaspár esetei közül. több»