Démonok között (2013)

The Conjuring

Dinácska   2022. 03. 10.

Itt minden működik, nagyon jó volt az összhang, mindenki odatette magát rendesen és a rendező is ért hozzá, hogyan kell feszültséget teremteni. Maga a sztori lerágott csont, viszont a rendezőnek sikerült megmutatnia, hogy egy jól ismert, unalomig ism... több»

Márton   2019. 02. 11.

Követendő példa lett mára a Démonok között

Kimondottan jó filmnek tartom a 2013-ban napvilágot látott Démonok között című filmet, amire úgy is gondolhatnak a mai horrorfilmek gyártásánál, mint egyfajta követendő példaként! Hisz azon kívül hogy a film rendezője James Wan elég nagy odafigyeléss... teljes kritika»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Mindenki várta már ezt a filmet, de számomra nagy csalódás volt. Egyszer meg lehet nézni, de aki a stílus kedvelője és van benne egy kis spiritualitás az nem sorolja a legnagyobbak közé semmiképp.

indingo   2017. 10. 25.

A sorozat legjobban sikerült része. A történet előrehaladtával egyre kíváncsibb lesz a néző. Ízlésesre csinálták meg a filmet, nem éreztem erőltetettnek a dolgokat.

hsanya182   2015. 09. 29.

Nem sok horrorfilmet szoktam nézni, voltak benne elég PARÁZÓS részek, de a végefele már szinte horrorkomédia lett belőle, de megérte látni! Teccett, hogy a történet le tudta kötni a figyelmemet. Este sötétben érdemes nézni. Valós történetet dolgoz fel. :)

TomÁcs   2018. 04. 20.

Kicsit volt egy dokumentum film beütése, ami igazából nem zavart. Szerencsére nem akart nagyon elvont és túlzó lenni, csak apró történések voltak benne.

VvV   2018. 12. 01.

tetszett a film, bár a valóságalapját megkérdőjelezem. A főszereplők hitelesek voltak, Vera amúgy is az egyik kedvencem.

A 20 milliós költségvetéssel készült film hatalmas bevételt hozott. Kb. 318 millió dollárt.

(JRD )

A film nehezen született meg. Vagy 15 évig csak "házaltak" az ötlettel, míg végül film lett az ötletből.

(JRD )

Az eredeti Annabelle baba egy Raggedy Ann rongybaba volt, amit azért cseréltek le porcelán babára, mert a rendező ezt félelmetesebbnek találta.

(stevepisti)

A film úgy kapta meg Amerikában az R besorolást (ami nálunk a 16 éven felettieknek ajánlottat jelenti), hogy nem tartalmazott véres jelenetet, trágár beszédet, szexualitást, kábítószer, vagy alkohol fogyasztást, ellenben a félelemkeltése túlságosan intenzív.

(Márton)

Amikor a Fülöp-szigeteken levetítették a filmet, néhány moziban katolikus papokat kellett felbérelni, hogy áldják meg a nézőket vetítés előtt. Erre azért volt szükség, mert több néző „rosszindulatú jelenlétet” érzett a film megnézése után. A papok spirituális és pszichológiai segítséget is nyújtottak a nézőknek.

(SódóGA)

James Wan ismét nagyot alkotott és sikerült egy mind anyagilag, mind szakmailag jövedelmező franchise-t felépítenie, aminek a többség nagyon örül és tűkön ülve várja, hogy milyen förtelmes lényt húz elő legközelebb a Warren házaspár esetei közül. több»