86% 2082 szavazat
Démonok között

Démonok között

The Conjuring

Ed és Lorraine Warren feljegyzéseiből ismert annak a családnak a története, akik egy világtól elzárt, tanyasi házban éltek, és egyre félelmetesebb paranormális eseményeknek voltak az elszenvedői. Amikor öt gyermekükkel beköltöznek a házba, még nem tudják, hogy ott él egy másik entitás is,… Több

Premier (HU): 2013.09.19. | HBO Max (2022.03.08.)

2024.03.05 SzimikeésBéci

Zseniális horror! Libabőr felsőfokon a képi világa, illetve az effektek zseniálisan illeszkednek egymáshoz, ami miatt garantált a rettegés. Több ilyen filmet el bírnánk viselni.

2019.02.11 Márton

a nap véleménye

Követendő példa lett mára a Démonok között

Kimondottan jó filmnek tartom a 2013-ban napvilágot látott Démonok között című filmet, amire úgy is gondolhatnak a mai horrorfilmek gyártásánál, mint egyfajta követendő példaként! Hisz azon kívül hogy a film rendezője James Wan elég nagy odafigyeléss... Teljes kritika

2015.01.23 mamiéstöti2

Mindenki várta már ezt a filmet, de számomra nagy csalódás volt. Egyszer meg lehet nézni, de aki a stílus kedvelője és van benne egy kis spiritualitás az nem sorolja a legnagyobbak közé semmiképp.

Végre megérkezett...hiányzott már egy ilyen jól összerakott, szépen felépített kis film...amin persze ha kell megijedünk, ha kell csodálkozunk, de mindenesetre figyelünk. Élveztem minden percét, jó kis mozi!!! A színészek is fantasztikusak, és a rendezés is kiváló.Kötelező darab.

2017.07.17 Deku

Végre egy igazán patent kis horror film amin tényleg lehet félni is. Ezt már igazán kellett. A legjobbak között tartom számon ebben a kategóriában. Ajánlom a horror kedvelőinek.

Érdekes, hogy Lorraine-nel kapcsolatban nincsenek említés arról, hogy már fiatalon látnoki képességekkel rendelkezett volna. Ellenben Ed saját bevallása szerint már gyermekként is észlelt fura dolgokat szülői házukban. Azonban Warren papa eléggé maradi ember volt, és mindenre volt egy-egy magyarázata. Huzat, öreg ház stb.Szerző: JRD

A film egyértelműen sokat merít a valóságból, hiszen megtörtént eseményeken alapul, igaz, Warrenék szemszögéből ábrázolják azt.Szerző: JRD

A készülés alatt több címen is futott a projekt, míg végül Conjuring lett.Szerző: JRD

Mikor belemerültek a film előkészületeibe, szinte azonnal megjelentek a nagyobb stúdiók, hogy akarják a filmet. Egészen addig hiába házaltak vele, csak egy stúdió mutatott érdeklődést a történet iránt, majd a végén még az is elállt a szándékától. Szerző: JRD

(2018. 08. 30.)
James Wan ismét nagyot alkotott és sikerült egy mind anyagilag, mind szakmailag jövedelmező franchise-t felépítenie, aminek a többség nagyon örül és tűkön ülve várja, hogy milyen förtelmes lényt húz elő legközelebb a Warren házaspár esetei közül. Több

(2016. 06. 20.)
“valami van az ajtó mögött….”
A démonok között jól mozgatja a szereplőit, a sztori nem csak azért folydogál szépen, mert a filmet időrendben vették fel a készítőik (drámai film esetében ez egy baromi klassz fogás, Carpenterék a Halloweent is igy vették fel anno), hanem azért is mert James Wan rendező olyan szinten fent tudja tartani így a Suspenst, hogy nincs néző, aki nem a fo... Több