Démonok között 2. (2016)

The Conjuring 2

Démonok között 2.

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Igényes horror 2

A Démonok között 2. méltó folytatása az első résznek, mindenféle túlzás nélkül ijesztő és elgondolkodtató egyben. Én nagyon kedvelem a médium oknyomozó párt, remek karakterek és jó a színészválasztás is. Tetszik.

mamiéstöti2   2018. 01. 20.

Sokkal jobbra sikerült, mint az első rész. Remek helyszínek, izgalmas történet és a szereplők is sokkal valósághűbbek.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 12.

Az első film nagyon nagyon tetszett....Tökéletesen eltalálták a szereplőket, és a történet is fantasztikus volt!Ijesztett, és elgondolkoztatott egyszerre....A második epizód egyenlőre csak kapaszkodik....A maga nemében fantasztikus, de sokat vesztett az újdonság érzéséből!!!

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

Nem állítom, hogy jobb, mint az első, de ettől függetlenül ugyanannyira nézhető. Számomra ijesztő volt, végig feszültséggel teli, sokat izgultam rajta. Vera Farmiga-t jó volt nézni benne, nagyon jól áll neki ez a szerep. Ha lesz 3. rész, én megnézném ha ugyanígy ezekkel a szereplőkkel lene.

MMcFly2015   2016. 06. 10.

Szerintem ennek a filmnek nagyobb a füstje mint a lángja. Egy tökéletes előzetessel és látványos reklámokkal-képekkel promozták, az ,,év horrorját". Az tény, hogy igényesen van felépítve a bő két óra hossza, ugyan olyan stílusban bontakozik ki a tör... több»

TomÁcs   2018. 04. 20.

Furcsa, hogy egy horror filmet igényesre csinálnak meg, de itt ez a helyzet. Tetszett az alap története, sokat adtak a látványra is. Talán még jobb, mint az elődje.

elekm90   2020. 10. 27.

Szerintem nem üti meg az első rész szintjét, bár kétségkívül vannak benne iszonyat jól megcsinált jelenetek, például a "fotelos". Azt éreztem, hogy nem tett jót neki, hogy a készítők sokszorosan emelni akarták a tétet, egyszerre annyi démont zsúfoltak bele, hogy már vártam, mikor tűnik fel Matt Damon vagy Damon Wayans :)

James Wan
James Wan
Frances O'Connor
Patrick Wilson

A film összbevétele 320 392 818 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 195 678 687 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 818 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Warrenék a British Rail járatán készülnek haza, amikor rájönnek, hogy mi az igazság.

Warrenék és Hodgsonék Elvis Presley Blue Hawaii című bakelit lemezét akarják meghallgatni.

A filmben Patrick Wilson Elvis Presley Can't Help Fallin In Love című számát énekli.

A filmben Warrenék raktárában és a film vége főcíme előtti részben egy pillanat erejéig felvillan Annabelle baba képe.

Warrenék a Marylebone Station-ra érkeznek, amikor a Hodgson családhoz utaznak.

A film karácsonykor játszódik.

Az Enfieldi Általános Iskolába jártak a Hodgson gyerekek.

A filmben egy pillanatkép erejéig feltűnik II. Erzsébet királynő és Fülöp herceg.

A gyerekek szobájának falán több Elvis Presley poszter is látható.

A szomszéd rottweilerét Bárónak hívják.

A film kerülendő, mint a pestis. Unalmas, feleslegesen hosszú és semmi újat, vagy tényleg hátborzongatót nem tud felmutatni. 3/10 több»

Mindent egybevetve, leginkább a kiegyensúlyozottsága miatt én egy fokkal erősebbnek érzem az elődöt, de ha Wan alul is múlta kicsit magát, annyira semmiképpen, hogy ezen bánkódni lehessen. 7,5/10 több»

Újabb fejezet a Warren házaspár életéből, avagy James Wan még mindig tud ijesztgetni. S ez még úgy is igaz, hogy a nem minden ok nélkül sztárolt rendező beleesett a kortárs hollywoodi folytatások népszerű csapdájába: kényelmesen túlnyújtózott az ideális játékidőn. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»