Annabelle 2: A teremtés

(Annabelle: Creation)

Deku  2017. 08. 16.

Ez a film kifejezetten átlagos horror kategóriába esett nálam. Újdonság nem volt benne, csupán a megszokott ijesztgetés ment. Ami szimpatikus volt benne, az ahogy összecsatolta az előző résszel. Ezen kívül viszont nagyon átlagos.

indingo  2017. 10. 03.

Igazából az első rész sem tetszett, ez sem. A története logikai bukfencekkel teli, nem volt félelmetes sem vagy legalább izgalmas. Amikor még nem zárták be Annabellt akkor is lett volna esélye megölni az édesapát miért nem tette meg akkor???

Szilonka  2017. 10. 17.

Sokkal gyengébb lett, mint az első rész. Valahogy logikailag nem tudtam összetenni a történéseket. Nem lett a kedvencem, pedig nagy reményeket fűztem hozzá.

Lamboh  2017. 09. 28.

Az első résznél sokkal de jobb, viszont sajnos még így is elég gyenge eresztés lett. Minden téren átlagosnak mondanám.

MMcFly2015  2017. 08. 16.

Meg kell hagyni hatalmas a minőségi ugrás az Annabelle első része után, kifejezetten stílusos horror filmet kapunk, még is úgy érzem nem tudja meglépni a ,,tucathorror" besorolást. Ha csak azt nézzük, hogy a Démonok között világában már ez a negyedik film (és készül még legalább 2), akkor mondhatni semmi újat nem mutat a feszültség fokozásban. Ugyan azok az elemek hozzák ránk a frászt, kisebb - nagyobb változtatásokkal. Ha ritkán nézünk démonos horror filmet, akkor biztos, hogy ez megfelelő választás, viszont aki kifejezetten szereti, annak egy film a sok közül. Nagyon egy kaptafára épül az összes, mégis Annabelle körül forog a legnagyobb hírnév.

David F. Sandberg
David F. Sandberg
Tayler Buck
Anthony LaPaglia
Miranda Otto
Tayler Buck
Filmsomnia.hu - Annabelle 2: A teremtés
Az Annabelle 2. - A teremtés egy újabb megszállt babás/házas horror film, ami ugyan remekül használja a zsáner eszközeit mégsem tud olyan maradandó élményt nyújtani, mint a Démonok között első és második része. Megnyugtatás képpen viszont az Annabelle első részénél határozottan jobban sikerült.
60/100
VOX.hu - Annabelle 2: A teremtés
Az első rész pocsék volt, de hozta a számokat. A második epizód az első előzményfilmje, pedig már az is a Démonok között prequelje volt. A rendezői székbe azt a David F. Sandberget ültették, aki már az Amikor kialszik a fényben bemutathatta, hogy az ijesztgetéshez nagyon ért. A 109 perces Annabelle 2 – A teremtés első fele csupán lassú alapozás. 70/100
Movieaddicts: Annabelle 2: A teremtés
Tény, hogy az első részhez képest az Annabelle 2 egy hatalmas minőségi ugrást jelent, noha a léc meglehetősen alacsonyan volt… 5/10

A film az Annabelle előzményeit dolgozza fel.

Alicia Vela-Bailey a rendező, David F. Sandberg előző filmjében (Amikor kialszik a fény) is játszott.

Az Annabelle 2 a Démonok között franchise negyedik filmje.