Annabelle 3 (2019)

Samara Lee
Michael Cimino

Félix   2020. 11. 11.

Ez már jobban tetszik!

Ezt már jobbam tudom értékelni, mint az előző kettőt. Habár több para jelenetet kellett volna beletegyenek, de így is jó. Misztéria sem hiányzik belőle, elfogadható. Én nem bírom a horrorfilmeket, de ez valahogy bejött.

ArpiHajdu és Réci   2019. 12. 18.

Démoni házibuli

A Conjuring-franchise 2019-ben két filmmel is megörvendeztette a horrorrajongókat: először áprilisban ismerhette meg a nagyérdemű a mexikói folklórból átemelt La Llorana, vagyis a gyászoló asszony ijesztgetését, ezt követően pedig már a jól ismert ba... teljes kritika»

HE7EDIK   2019. 06. 28.

Jól mutatja Hollywood működését, hogy egy ekkora szarról le lehet húzni egy harmadik bőrt is. Természetesen szinte semmi sem történik, kliséhegyek a köbön, meg itt van a misztikus baba, aki annyira rémisztő mint egy tál zabpehely. Őszintén szólva oly... több»

Ms. Akárki   2019. 12. 02.

Még az első rész úgyahogy értelmes volt és tudott újat mutatni, de ez... Unalomig ismételt séma ijesztgetős semmitmondó elemekkel. Legalább az eredettörténetbe rakhatta volna egy normális, izgalmas csavart.

harnas1207   2019. 08. 05.

A Démonok közt univerzum filmjei kezdenek egyre szánalmasabbak lenni. Amivel kitűntek és másabbak voltak mint a mai tucat horrorok, azt már teljesen levedlették. Klisés és unalmas filmek követik egymást. Annabelle eleve egy gyenge ág, amit felesleges... több»

Sabnock Sanatory   2020. 09. 02.

Drága Gary Dauberman és még drágább James Wan,kérlek benneteket ne csináljatok több Annabelle filmet,mert a lufi kipukkadt,a rétes már nagyon megnyúlt,és a padlás is tele van már.Elég!Ez sem sikerült,nincs már hitelesség,elfogyott a lendület.És ennyi.Kérünk új témát,új filmet,és sokkal jobbat,frissebbet.

Hámori Balázs   2020. 09. 27.

Elég félelmetes... hogy hova süllyedt a Warren univerzum

Őszintén szólva nem csalódtam, mivel nem is vártam ettől a filmtől semmit, tudtam, hogy nem lesz nagy durranás, de még így is rossz volt. Nem a látványra vagy a színészekre gondolok, meg egyébként, ha ez egy önálló film lenne, akkor egy tök átlag ho... teljes kritika»

A film összbevétele 208 230 410 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 187 138 258 forintot termelt. A hazai mozik összesen 125 619 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A készítők a filmet Lorraine Warrennek ajánlották, aki a film debütálása előtt 2 hónappal elhunyt. (Hámori Balázs)

(qwer)

A filmben látható Annabelle baba eredetileg egy közönséges rongybaba volt, amit azért cseréltek le, mert nem volt elég félelmetes. A film egyik jelenetében Judy egy tévéműsört néz, ahol egy kislány nyer egy rongybabát, ami pontosan olyan, mint ami ma is ott van a Warren házaspár tulajdonában a filmben látható üveg kalitkában.

(Hámori Balázs)

A film körülbelül 30 millió dollárba került, és világszerte 231 252 591 dollárt bevételt termelt.

(Hámori Balázs)

Az igazi Annabelle babát jelenleg a Warren házaspár monroe-i okkult múzeumában tárolják, Connecticutban egy üvegtokban. A filmbeli Annabelle-lel szemben a valódi egy rongybaba.

Ez a film Gary Dauberman rendezői debütálása.

Még így sem rosszabb, mint az első rész, de ahhoz túl gagyi, hogy jobb legyen a másodiknál, így minőségben valahol a két rész között helyezkedik el, de még így is inkább az első rész irányába dől a mérleg. több»

Ahhoz azonban az Annabelle 3 nem elég tökös, hogy egy az egyben felvállalja, hogy horrorkomédia, így aztán valamiféle fura kísérletnek mondanánk, amelyben elég nehéz tetten érni a koncepciózus rendezői szándékot. több»

Mindent összevetve, az Annabelle Comes Home jóval az elvárt szint alatt teljesít, és tovább asszisztál az egykor szebb napokat is látott Conjuring-univerzum színvonal-csökkenéséhez. több»