Lidérces mesék éjszakája

Lidérces mesék éjszakája

Scary Stories to Tell in the Dark
JRD

A 60-es évek végi Amerika nagy változás előtt áll, ebből azonban nem sokat tapasztalnak Mill Valley városának lakói, akik életére hosszú évtizedek óta súlyként nehezedik a Bellows család múltja. Sok évvel korábban a család kúriájában nevelkedett Sarah, aki papírra vetette hátborzongató titkait és… Több

Rendező: André Øvredal
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.11.28. | Telekom TVGO (2020.03.29.)

2023.02.21 JRD

Nekem tetszett. Nem vágtam bele elvárásokkal, csak némi parára vágytam, és azt bizonyos tekintetben meg is kaptam. A kölykök aranyosak voltak a sztoriban. A történet meg viszonylag érdekesnek mondható. Egyszer tutira végig lehet nézni. De ne hallgass... Több

2019.11.28 Lubi

a nap véleménye

Rossz álmok jönnek

A horrorfilmek gyakran váltanak ki végletes reakciókat a közönségből. Vannak mondhatni kevésbé szofisztikált darabok, melyek rendszeres időközönként érkeznek, és egyetlen céljuk megrémiszteni a közönséget. Ennek eléréséhez pedig gyakran egyetlen eszk... Teljes kritika

2019.11.30 indingo

Nekem olyan érzésem volt, mintha már láttam volna. Talán ez annak tudható be hogy több filmből lett összegyúrva a története. Sok izgalom nincs benne, helyenként zavaróan hangos.

Átlagos. Mindenben. Ez nem dicséret, inkább ekézésnek szánom. Horrornak gyenge, fantasynak kissé véres. A CGI által megformált szörnyek egyik fele nevetséges, a másik fele nagyon jó. Amikor kezd beindulni a sztori, ellaposodik és leül. Sajnálom, mert többet is ki lehetett volna ebből a történetből hozni, ha odafigyelnek.

2020.01.02 Kóborló

Lidérces mesék, melyek nem hoznak rossz álmokat

Bevallom őszintén, a 2019-es horrorfilmes felhozatal egyik zászlóshajójaként tekintettem a Lidérces mesék éjszakája című horrorfilmre, de az előzetese megtekintése után volt némi ellenérzésem a produkcióval szemben, amit akkor még nem tudtam volna me... Teljes kritika

A film összbevétele 105 647 580 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 979 720 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 095 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezőjét maga Guillermo del Toro választotta ki André Øvredal személyében. Elsősorban a 2010-es, A trollvadász című filmben nyújtott rendezői rátermettsége győzte meg.Szerző: Kóborló

A film kezdeti fázisaiban még arról szóltak a hírek, hogy Guillermo del Toro fogja rendezni. Végül ezt maga del Toro utasította el, mert jobban szerette volna inkább a produceri feladatokat, illetve a forgatókönyv megírásában szeretett volna résztvenni.Szerző: Kóborló

A film hivatalos poszterét Harold karaktere inspirálta, aki az azonos című könyvsorozat harmadik kötetében tűnt fel. Szerző: hp

A film Alvin Schwartz azonos című gyerekkönyv sorozatának adaptációja, melynek produceri teendőit az Oscar-díjas Guillermo del Toro látta el. Szerző: hp

(2019. 12. 03.)
Nagyon szerettem elmerülni ebben és csak bátorítani tudok mindenkit, hogy adja át magát ennek az atmoszférának és engedje meg a film készítőinek, hogy újra gyermekké tegyék. Több

(2019. 12. 18.)
A látvány, a nem is tudjuk hová tegyük tényező, valamint az, hogy egy egészen eredeti történetet úgy valósítottak meg, hogy már több létező alkotás egybegyúrásának tűnik, sokat rontott az élményen. Több

(2019. 12. 02.)
A Lidérces mesék éjszakája nem különösebben ijesztő, amolyan jól fésült horror lett, vagyis nem több egy ártalmatlan ifjúsági mozinál. De nagy valószínűséggel éppen ez is volt vele a cél. Több

Értékelés: 7.3/10
(2019. 12. 02.)
Összefoglalva tehát, az idei mozifilmeket nézve a Lidérces mesék éjszakája a jobb féle horror alkotások táborát fogja erősíteni. Több

(2019. 12. 03.)
Szép álmokat!
Végeredményben a film suta marad, mivel nem tudták belőni a célközönséget, néhol unalmas, horrorként meg végképp nem funkcionál. Több