Lidérces mesék éjszakája (2019)

Scary Stories to Tell in the Dark

Bazzzsi   2020. 09. 06.

Nekem kellően félelmetes volt a története. Egy öreg, romos ház tele titkokkal. A fiatalok is jól alakítottak. Engem lekötött a film.

Lubi   2019. 11. 28.

Rossz álmok jönnek

A horrorfilmek gyakran váltanak ki végletes reakciókat a közönségből. Vannak mondhatni kevésbé szofisztikált darabok, melyek rendszeres időközönként érkeznek, és egyetlen céljuk megrémiszteni a közönséget. Ennek eléréséhez pedig gyakran egyetlen eszk... teljes kritika»

indingo   2019. 11. 30.

Nekem olyan érzésem volt, mintha már láttam volna. Talán ez annak tudható be hogy több filmből lett összegyúrva a története. Sok izgalom nincs benne, helyenként zavaróan hangos.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 16.

Átlagos.Mindenben.Ez nem dícséret,inkább ekézésnek szánom.Horrornak gyenge,fantasynak kissé véres.A CGI által megformált szörnyek egyik fele nevetséges,másik fele nagyon jó.Amikor kezd beindulni a sztori,ellaposodik,és leül.Sajnálom,mert többet is ki lehetett volna ebből a történetből hozni,ha odafigyelnek.

Szilonka   2020. 01. 31.

Nem lett egy nagy durranás a film. A története nem valami érdekfeszítő. A látvány elment.

Kóborló   2020. 01. 02.

Lidérces mesék, melyek nem hoznak rossz álmokat

Bevallom őszintén, a 2019-es horrorfilmes felhozatal egyik zászlóshajójaként tekintettem a Lidérces mesék éjszakája című horrorfilmre, de az előzetese megtekintése után volt némi ellenérzésem a produkcióval szemben, amit akkor még nem tudtam volna me... teljes kritika»

TomÁcs   2019. 12. 02.

Sok eredeti ötlet nem volt a filmbe, kicsit nyitva hagyták a végét egy esetleges folytatásra, de nem hinném hogy lenne rá igény.

A film összbevétele 105 647 580 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 979 720 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 095 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezőjét maga Guillermo del Toro választotta ki André Øvredal személyében. Elsősorban a 2010-es, A trollvadász című filmben nyújtott rendezői rátermettsége győzte meg.

(Kóborló )

A film kezdeti fázisaiban még arról szóltak a hírek, hogy Guillermo del Toro fogja rendezni. Végül ezt maga del Toro utasította el, mert jobban szerette volna inkább a produceri feladatokat, illetve a forgatókönyv megírásában szeretett volna résztvállalni.

(Kóborló )

A film hivatalos poszterét Harold karaktere inspirálta, aki az azonos című könyvsorozat harmadik kötetében tűnt fel.

A film Alvin Schwartz azonos című gyerekkönyv sorozatának adaptációja, melynek produceri teendőit az Oscar-díjas Guillermo del Toro látta el.

A film forgatása 2018. augusztus 27-én kezdődött meg és november 1-én ért véget St. Thomasban, Ontario államban.

A Lidérces mesék éjszakája összbevételei meghaladták a 95 millió dollárt.

A Lionsgate összesen 20 millió dollárt költött a film promóciójára.

A film "Season of the Witch" című betétdalát Lana Del Rey énekli.

A film első előzetesét a Super Bowl elődöntőjének szünetében mutatta be a Lionsgate.

A filmet pozitívan fogadták a kritikusok. A Lidérces mesék éjszakája 163 szemlézett cikket követően jelenleg is 79 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

A Lidérces mesék éjszakája nem különösebben ijesztő, amolyan jól fésült horror lett, vagyis nem több egy ártalmatlan ifjúsági mozinál. De nagy valószínűséggel éppen ez is volt vele a cél. több»

Lidérces mesék éjszakája kritika több»

Összefoglalva tehát, az idei mozifilmeket nézve a Lidérces mesék éjszakája a jobb féle horror alkotások táborát fogja erősíteni. több»