Lidérces mesék éjszakája

Scary Stories to Tell in the Dark

A film összbevétele 105 647 580 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 979 720 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 095 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezőjét maga Guillermo del Toro választotta ki André Øvredal személyében. Elsősorban a 2010-es, A trollvadász című filmben nyújtott rendezői rátermettsége győzte meg.Szerző: Kóborló

A film kezdeti fázisaiban még arról szóltak a hírek, hogy Guillermo del Toro fogja rendezni. Végül ezt maga del Toro utasította el, mert jobban szerette volna inkább a produceri feladatokat, illetve a forgatókönyv megírásában szeretett volna résztvenni.Szerző: Kóborló

A film hivatalos poszterét Harold karaktere inspirálta, aki az azonos című könyvsorozat harmadik kötetében tűnt fel. Szerző: hp

A film Alvin Schwartz azonos című gyerekkönyv sorozatának adaptációja, melynek produceri teendőit az Oscar-díjas Guillermo del Toro látta el. Szerző: hp

A film forgatása 2018. augusztus 27-én kezdődött meg és november 1-én ért véget St. Thomasban, Ontario államban. Szerző: hp

A Lidérces mesék éjszakája összbevételei meghaladták a 95 millió dollárt. Szerző: hp

A Lionsgate összesen 20 millió dollárt költött a film promóciójára. Szerző: hp

A film "Season of the Witch" című betétdalát Lana Del Rey énekli. Szerző: hp

A film első előzetesét a Super Bowl elődöntőjének szünetében mutatta be a Lionsgate. Szerző: hp

A filmet pozitívan fogadták a kritikusok. A Lidérces mesék éjszakája 163 szemlézett cikket követően jelenleg is 79 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp