MMcFly2015   2018. 09. 10.

Rendkívűl megosztó film lett, ahogy olvasgatom a véleményeket, és a kritikusok többségét. Nekem őszintén megmondva csalódás, mert a Démonok között 2 apácája egy félelmetes, érdekes horror-karaktert dobott a piacra, és persze, hogy érdekel egy külön álló film róla. De nem lettem okosabb a karaktert illetően, sőt még csak központi szerepet se kapott a róla szóló filmben. Így azt kell mondjam, hogy sztorilag egy nulla. Az összefüggéstelen paráztatásra épül, de azt is olyan klisékkel megtöltve, hogy csak egy átlagos horror film lett a többi száz mellett. Igen keményen meglovagolta a Démonok között sikerét, de úgy érzem erre már sok erőfeszítést nem fordítottak. Az én elveim szerint, egy jó horror akkor sikeres, ha az ijesztgetés mellett a történet is halad előre (ez idő alatt lehiggad a néző), de ennél a filmnél erről nem beszélhetünk. A legnagyobb ostobaság pedig ott rajzolódott ki, mikor a távol lévő mellékszereplő (Franci), a főhősöket a szorult helyzetből kétszer is megmentette ,,gondoltam elkél a segítség" szlogennel. Ez inkább röhejessé tette az adott jelenetet, mint komorrá. Nem volt ide való. A film végi csavar viszont tetszett, ahogy összekötötték az alap Démonok között-el, viszont kezdem azt érezni, hogy ebből a "szériából" kezd kifogyni a szufla.

ArpiHajdu és Réci   2018. 09. 21.

Melyik az a film, amely 2018-ban egy óriási marketinget épített maga köré (azzal a kicsit sem nagyképű szlogennel, hogy az év horrorja), majd a moziban ülve szinte mindenki csak röhögött a látottakon. Nos, Az apáca (és nem, ez nem egy paródiafilm). Persze az is lehet, hogy magunkat nevettük ki. Annyi volt a kiszámítható ijesztgetés…tökéletesen tudod, hogy majd most vetnek be valami rémisztő dolgot és igen, olykor mégis megugrik egy kicsit a széken a néző Ennek ellenére nem nagyon lehet mit szépíteni a Démonok között-univerzum új darabján: az ijesztgetései kimerülnek a jump scare-ek non-stop használatában, a karakterei kidolgozatlanok, a főgonosz abszolút érdektelen, s akad pár logikai bukfenc is, amely talán kevésbé fájó, ha az ember ismeri a The Conjuring sorozat összes darabját, de a filmeknek önmagukban is meg kellene tudniuk állni a helyüket. Egyetlen pozitívuma valóban az lehetne, hogy néha (mit néha, a kelleténél talán túl gyakran) még vicces is. Erre a célra fel is építenek egy egész karaktert Frenchie személyében, akinek már a temetős jelenetben drukkolunk, hogy egy ici-picit még hagyják meg nekünk életben, ne veszítsük már el az elején a humorzsákunkat. Nem is lenne gond némi humorral, de ha egy ennyire sötét tónusú horrorfilmről beszélünk, s többször nevetünk, mint ahányszor megijedünk, az nem sok jót sejtet a műfaj szerelmeseinek. A történet szerint egy romániai kolostorban egy apáca (rejtélyes körülmények között) öngyilkosságot követ el, a Vatikán pedig egy novíciánust, s egy apácanövendéket küld oda, hogy járjanak az ügy végére, hiszen minden bizonnyal valami turpisság van abban az épületben. A két főszereplő el is megy, s hát mire lehet számítani? A kolostorban furábbnál furább jelenségek történnek. Ennek ellenére elég vicces, hogy miután szinte az összes rossz megtörténhet a „hőseinkkel” a film vége felé benyögik (a kamerába), hogy ez bizony szentségtelen hely (elsőre ez nem volt feltűnő számukra?). Emellett a forgatókönyv nem nagyon foglalkozik karakterépítéssel, bizonyos dolgokat túlhangsúlyoz (lásd: Taissa Farmiga karaktere még nem tette le a fogadalmát, úgy tízpercenként elhangzik, na meg Burke atya emléke a démon által megszállt kisfiúval is kicsit túl lett tolva), más dolgok felett pedig elsiklik (az még mindig nem egyértelmű számomra, hogy miért olyan embert küldenek egy romániai kolostorba, aki még az ország közelében sem járt, s ezt maga az illető mondja). Igaz, logikai bukfencekkel ellátott horrorfilmeket láttunk már, nem is keveset, de a helyzetet még menthetné az a bizonyos démon, a Démonok között 2-ben feltűnt Valak (s hogy álljon itt egy kis pozitívum is, a film végén ügyesen csatol vissza a korábbi filmre). De a végső fojtogatós jelenet mégsem tud olyan erővel bírni, mint kellene. Még csak véráldozatot sem hoz a film a végén: három szereplő érkezik meg egy démonszállta kolostorba és lám-lám, mindhárom túléli. Leszámítva a csavart a film végén: jöttek, láttak, győztek! És ennyi! Talán ez a baj azzal, ha túlzottan hype-olnak egy filmet. Túl sokat várunk tőle, s túl nagyot csalódunk, ha a végeredmény nem más, mint egy teljesen átlagos film (Az Apáca esetében horrorfilm), s jó-jó, csak éppen nem üt akkorát, amekkorát szerettük volna, hogy üssön.

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 10. 08.

Moziba néztem a barátaimmal és bár úgy szoktam ilyesféle filmekre beülni, ha pénzt szoktam kiadni értük, hogy legbelül nagyon reménykedem benne, hogy megérte a pénzét. Hát ez után kettős érzelmekkel jöttem ki és nem igen tudtam eldönteni, hogy ijesztő volt e, jó volt e, vagy éppen csak egy újabb film amit agyon hypoltak. Voltak benne tényleg igazán jól összerakott ijesztő jelenetek, de sajnos a nagy része olyan volt, amire lehetett számítani. Elődjei sokkal jobban sikerültek, de persze senkinek a munkáját nem szeretném csupa negatív szavakkal illetni, maga a helyszín az elképzelés és az apáca nagyon félelmetesek voltak, csak még is valami hiányzott ebből a részből.

MKristijan   2018. 09. 12.

Volt egy erős elvárásom a filmmel szemben, az első trailer önmagában nem sokat sejtetett, de az a zárójelenet szerintem sokunk elméjét kitágította. Ami a Démonok Között 2-ben működött, gondolok itt a rejtélyességre, az utalásokra (az eldugott Valak feliratok), az ebben a filmben egyáltalán nem. Azt ígérte hogy megtudjuk az egész történetét az "Apácának"... Erre mit kaptunk? Lett egy történet az apácával és ismételt újragondolt jelenetekkel. Már ott lerombolta bennem az elképzelt illúziót a mozi, hogy kiírták a film elején hogy 16 éven aluliaknak nem ajánlott...Ez adja magát hogy nem lesz annyi ijjesztés mint ezidáig. Nem is volt. Azt nem mondom hogy nem volt benne jó jelenet, vagy egyedi dolog amire ne mondanám hogy hm valaki gondolkodott is. De maga Franci jelenléte többet rontott mint javított. Csak amiatt hogy később utalni tudjanak az első részre? Az poénokról ne is beszéljünk, viccesek sem voltak, de legalább indokolatlanok. Egy nagyon fontos dolog, VALAMITŐL ADDIG FÉLSZ, AMÍG NEM ISMERED MEG IGAZÁN. Remélem nem tér vissza többé, vagy csak utalnak rá...

thedarkman99   2018. 09. 13.

Az év horrorja címet nálam megnyerte. Végig leköti az embert, a helyszín, a színészek, a történet, minden passzol ami a tökéletes horror filmhez kell. Egy percre sem lehet nyugodt az ember ha ezt nézi. Moziban, 4D-ben meg pláne. Csak erős idegzetűeknek ajánlom!:D

Corin Hardy
Demián Bichir

Mindenki jobban járt volna egy Marilyn Manson koncertfilmmel. több»

Az apáca történetét szépen összekapcsolták a Démonok között első részével, ezt nem is vitatom, de mindazon eseményeket, amik ezen az öt percen kívül történnek, inkább fedje jótékony homály. több»

Számomra az eredeti Démonok között film után, az Apáca nyújtott igazán kiemelkedő élményt ezen az univerzumon belül. Bízok benne, hogy megtartják ezt az irányvonalat a következő felvonások során is. több»

A filmben feltűnik az erdélyi Vajdahunyad vára is.

(indingo )

A film több jelenetét Erdélyben forgatták.

(indingo )

A film cselekménye az Annabelle: Teremtés előtt játszódik, vagyis kronológiailag Az apáca a Démonok között franchise legkorábbi epizódja.