60% 752 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Fogarasföldön egy kolostor szörnyű titkokat őriz, melyek felderítésére Róma kirendel egy apácából, egy szerzetesből és egy újoncból álló csoportot. Valamennyien sejtik, hogy valami borzongató dolog vár rájuk, amit azonban a falak közt találnak, felülmúlja minden képzeletüket. Valak, az apácaként… Több

Rendező: Corin Hardy
Forgatókönyvíró: Gary Dauberman, James Wan
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2018.09.06.

Az apáca 2  (2023)

2023.10.23 drg0602

Második rész megnézése előtt néztem meg újból eme nagyon átlagos horror filmet. Újból megnéztem, dehogy miért azt nem tudom. Most se nyügözött le sajnos. Anno moziba akartam megnézni de nem sikerült, amit úgye nem is bántam meg. Sajnos ez a film nem ... Több

2022.09.07 Artemisia

A gonosz nővér

A démoni apáca, Valak belépője olyan hatásosra és félelmetesre sikeredett a Démonok között 2-ben, hogy 2 évvel később saját spin-off filmet kapott. Bár nyilvánvalóan a rajongói igények kielégítése volt a fő cél, és a lény értelmi szerzője, James Wan ... Teljes kritika

2018.09.21 ArpiHajdu és Réci

Csakugyan az év horrorja lenne Az apáca?

Melyik az a film, amely 2018-ban egy óriási marketinget épített maga köré (azzal a kicsit sem nagyképű szlogennel, hogy az év horrorja), majd a moziban ülve szinte mindenki csak röhögött a látottakon. Nos, Az apáca (és nem, ez nem egy paródiafilm). P... Teljes kritika

2019.02.04 mamiéstöti2

A hely horrorba illő volt, de nekem nem tetszett inkább unalmas volt az egész. Megnéztem, mert az előzetes tetszett, de csalódás volt.

2019.02.03 indingo

Kifejezetten unalmas és elcsépelt történet. Maga a téma és a hangulat adva lett volna egy izgalmas horrorra.

A film összbevétele 360 045 963 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 275 045 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 201 408 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A film forgatása 2017. május 3-án kezdődött, Romániában.Szerző: Artemisia

#2

Corin Hardyt az Indiana Jones és a végzet temploma című film egyes jelenetei inspirálták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

#3

A női főszerepet Tessa Farmiga, vagyis a Démonok között főszereplőjének húga alakítja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

#4

Valakot a démonológiában szárnyas gyermekként ábrázolják, aki egy kétfejű sárkányon ül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

#5

(2018. 11. 06.)
Újra a démonok között
Összegzésül: milyen film is Az apáca? Mint horrorfilm elég gyorsan megteremti az atmoszférát: távoli (falusi) vidék, elzárt kolostor, ködös erdő és temető, amellyel mintha a korai (Universal és Hammer) horrorok helyszínét kívánták volna megidézni, és ez remekül működik. Több

Értékelés: 7/10
(2018. 11. 12.)
Az Apáca (The Nun, 2018) – Fityulás rémmese
Ha nem a Conjuring-univerzum spin-offjaként tekintünk rá vagy el tudunk vonatkoztatni a mozit körülvevő hype-tól, egy tisztességes misztikus horrorként könnyedén megállja a helyét. Több

Értékelés: 4/10
(2018. 09. 07.)
Mindenki jobban járt volna egy Marilyn Manson koncertfilmmel. Több

(2018. 09. 25.)
Számomra az eredeti Démonok között film után, az Apáca nyújtott igazán kiemelkedő élményt ezen az univerzumon belül. Bízok benne, hogy megtartják ezt az irányvonalat a következő felvonások során is. Több

Értékelés: 6/10
(2018. 11. 12.)
Annak ellenére, hogy a The Nun nem a várt színvonalat hozza, James Wan univerzuma tovább fog gyarapodni, hiszen máris újabb híreket olvashatunk az újabb Annabelle-film sztorijáról, a Conjuring harmadik epizódjáról, és, ha minden igaz, előbb-utóbb egy Crooked Man-filmmel is gazdagabbak leszünk. Több