Az apáca

The Nun

A film összbevétele 360 045 963 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 275 045 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 201 408 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgalmazói, a Warner Bros. és a New Line Cinema egyes becslések szerint 90 millió dollárt költöttek a film reklámozására.Szerző: Kóborló

A film gyártási költségvetése 22 millió dollár volt.Szerző: Kóborló

A film a portugáliai MOTELX nemzetközi horrorfilmes filmfesztiválon debütált, 2018. 09. 04-én. Szerző: Kóborló

A film forgatása 2017. május 3-án kezdődött, Romániában.Szerző: Artemisia

Corin Hardyt az Indiana Jones és a végzet temploma című film egyes jelenetei inspirálták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A női főszerepet Tessa Farmiga, vagyis a Démonok között főszereplőjének húga alakítja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Valakot a démonológiában szárnyas gyermekként ábrázolják, aki egy kétfejű sárkányon ül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet A rózsa neve című könyv és a belőle készült film inspirálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben feltűnik az erdélyi Vajdahunyad vára is. Szerző: indingo

A film több jelenetét Erdélyben forgatták. Szerző: indingo

A film cselekménye az Annabelle: Teremtés előtt játszódik, vagyis kronológiailag Az apáca a Démonok között franchise legkorábbi epizódja. Szerző: hp

Valak karaktere a Démonok között 2-n kívül az Annabelle: Teremtésben is feltűnt. Szerző: hp

Az apáca című horrort, mely egyszersmind a Démonok között 2 spin-offja, 2016. június 15-én jelentette be a Warner és a New Line Cinema. Szerző: hp