Aki bújt (2019)

Ready or Not

Aki bújt

ArpiHajdu és Réci   2019. 09. 03.
Vérgőzös nászéjszaka

Mikor legelőször láttuk a film előzetesét, azt kérdeztük: mi ez a borzalom? Aztán, amikor időről-időre újra belefutottunk a trailerbe egy-egy filmvetítés előtt, azt vettük észre magunkon, hogy egyre jobban felkelti az érdeklődésünket ez a már-már Tarantinós vérengzéshez hasonlítható, paródiába hajló, a különböző műfajok határán remekül lavírozó horror. Mert azt azért meg kell hagyni, hogy az előzetes nem árult zsákbamacskát, sőt! A klasszikus „társas” játékok sorra visszatérnek témaként manapság a horrorfilmekben. A Bújócska is abszolút adott volt az ijesztgetéshez. De önmagában ez nem lett volna elég. A sztori az Aki bújt esetében a kerettörténet miatt üt akkorát. Hiszen adva van egy menyas... több»

HETEDIK   2019. 09. 05.

Még hogy nem készülnek mostanság egyedi horrorok...igazi bűnös élvezet, rengeteg fekete humor és beteg jelenet, egy igazán különc családdal megspékelve. Ez a rituális bújócska nagy ötlet volt, rengeteg jó jelenetet szül, mint ha egy korhatáros Adams Family-t nézne az ember. A főszereplő kiscsaj pedig jól hozta a pórul járt arát, a végső mondat pedig felteszi az i-re a pontot...

TomÁcs   2019. 09. 18.

Elég középszerű filmecske lett, sok meglepetés nem volt benne. Én nem éreztem annyira viccesnek, ahogy egyezek hahotáztak a mozi teremben.

Annuska   2019. 09. 08.
Éljen az ifjú pár!

Az Aki bújt (Ready or Not) egy ígéretes horror látszatát kelti. Minden adva van egy jó történethez. A főszerepben egy igazi bombázó, a természetes szépségű Samara Weaving, akinek ez az első komolyabb szerepe. Sok mindenben nem is láthattuk korábban. A Három óriásplakát Ebbing határában volt például egy kis szerepe, de szerintem senki sem emlékszik rá. Igazi holliwoody sztárok, húzónevek nincsenek a filmben. Ami nem feltétlenül baj. Az ismertebb nevek Adam Brody, Henry Czerny és az alaposan megöregedő, és mostanában csak kozmetikai cégek reklámjában feltűnő, egykoron szebb napokat is látott Andie MacDowell. A látvány a komor színekkel, a gyönyörű bútorokkal és különleges csillárokkal remek ös... több»

petraszab   2019. 08. 31.

A vége hatalmas nagy baromság volt. Kár érte a mozijegy. Nekem nem tetszett a története.

Mark O'Brien
Mark O'Brien
Samara Weaving

Nem túl friss, de egy egész szórakoztató egynyári horror-vígjáték a mozikban. több»

Egy unalmas estét el lehet tölteni az Aki bújt c. filmmel, mert valahol mégse nevezhető tucatdarabnak, sem unalmasnak, csak hát az összes jó poént már lelőtték az előzetesekben, szóval csak nagyon alacsony elvárásokkal érdemes rá jegyet váltani. több»

Remélem a rendezők a későbbiekben hanyagolni fogják az ördöggel kötött alku mindennemű bemutatását, mert ahhoz, hogy ilyen megvalósítás mellett sikeres legyen a művük a saját lelküket is áruba kell majd bocsátaniuk, de nem hiszem, hogy ezek után bárki is megvenné… több»

A film összbevétele 41 057 749 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 94 326 913 forintot termelt. A hazai mozik összesen 65 866 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti a FoxSearchlight égisze alatt készült, azonban azzal, hogy a Disney felvásárolta a médiapiaci óriást, ez lesz az Mickey egeres stúdió első R-korhatáros horrorja.

Az Aki bújt rendezőpárosa, Matt Bettinelli-Olpin és Tyler Gillett olyan horrorokon dolgozott együtt korábban, mit a V/H/S, a Southbound című antológia vagy Az ördög ivadéka.

A film döntő részét Torontóban forgatták, de a stáb dolgozott a Sunnybrook Parkban található Casa Lomában valamint Oshawában, Ontario államban.