Aki bújt (2019)

Ready or Not

Aki bújt

ArpiHajdu és Réci   2019. 09. 03.
Vérgőzös nászéjszaka

Mikor legelőször láttuk a film előzetesét, azt kérdeztük: mi ez a borzalom? Aztán, amikor időről-időre újra belefutottunk a trailerbe egy-egy filmvetítés előtt, azt vettük észre magunkon, hogy egyre jobban felkelti az érdeklődésünket ez a már-már Tarantinós vérengzéshez hasonlítható, paródiába hajló, a különböző műfajok határán remekül lavírozó horror. Mert azt azért meg kell hagyni, hogy az előzetes nem árult zsákbamacskát, sőt! A klasszikus „társas” játékok sorra visszatérnek témaként manapság a horrorfilmekben. A Bújócska is abszolút adott volt az ijesztgetéshez. De önmagában ez nem lett volna elég. A sztori az Aki bújt esetében a kerettörténet miatt üt akkorát. Hiszen adva van egy menyas... több»

Puncs   2019. 10. 03.
Vérgőzös bújócska

Ha röviden akarnám összefoglalni a filmet, akkor csak annyit írnék, hogy a mocskosul gazdag, pszichopata família mepróbálja kinyírni a család legújabb tagját, Grace-t, a menyasszonyt. Az alapötlet remek, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Sokkal több fekete humort elbírt volna, vannak benne ugyan megmosolyogtató marhaságok, de kevés. A karakterek is lehettek volna kidolgozottabbak, viccesebbek, úgy sokkal nagyobbat üthetett volna. Próbálták szellemesen szerencsétlennek ábrázolni őket, de csak mérsékelten viccesek. A filmben brutálisnak jutott nagyobb szerep, tele van véresebbnél, véresebb kaszabolásokkal, de az amolyan igazi popcorn felborítós ijesztő hiányzik belőle. A másfél órás játékidő viszont pörgős, nincs benne üresjárat. Számomra a mozi legnagyobb pozitívuma a mennyasszonyt megformáló Samara Weaving volt, ő vitte a hátán az egész filmet. Most hallottam róla először, de a filmnek hála megjegyeztem a nevét. Összességében szórakoztató volt, a vége kellően beteg és agyamentre sikeredett. Az alkotók próbálták összemixelni a humort, a borzongással, ami néhol sikerült nekik, néhol pedig nem. Személy szerint sokkal több kretén poént el tudtam volna viselni, nekem ez hiányzott belőle a legjobban.

HETEDIK   2019. 09. 05.

Még hogy nem készülnek mostanság egyedi horrorok...igazi bűnös élvezet, rengeteg fekete humor és beteg jelenet, egy igazán különc családdal megspékelve. Ez a rituális bújócska nagy ötlet volt, rengeteg jó jelenetet szül, mint ha egy korhatáros Adams Family-t nézne az ember. A főszereplő kiscsaj pedig jól hozta a pórul járt arát, a végső mondat pedig felteszi az i-re a pontot...

TomÁcs   2019. 09. 18.

Elég középszerű filmecske lett, sok meglepetés nem volt benne. Én nem éreztem annyira viccesnek, ahogy egyezek hahotáztak a mozi teremben.

VvV   2019. 10. 27.

Nálam a gagyi kategóriáz súrolta, legfőképpen a befejezés miatt. Ha legalább lett volna valami értelme a dolgoknak, hogy mi miért történik.

Mark O'Brien
Mark O'Brien
Samara Weaving

Nem túl friss, de egy egész szórakoztató egynyári horror-vígjáték a mozikban. több»

Egy unalmas estét el lehet tölteni az Aki bújt c. filmmel, mert valahol mégse nevezhető tucatdarabnak, sem unalmasnak, csak hát az összes jó poént már lelőtték az előzetesekben, szóval csak nagyon alacsony elvárásokkal érdemes rá jegyet váltani. több»

Remélem a rendezők a későbbiekben hanyagolni fogják az ördöggel kötött alku mindennemű bemutatását, mert ahhoz, hogy ilyen megvalósítás mellett sikeres legyen a művük a saját lelküket is áruba kell majd bocsátaniuk, de nem hiszem, hogy ezek után bárki is megvenné… több»

A film összbevétele 41 057 749 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 104 442 098 forintot termelt. A hazai mozik összesen 72 832 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti a FoxSearchlight égisze alatt készült, azonban azzal, hogy a Disney felvásárolta a médiapiaci óriást, ez lesz az Mickey egeres stúdió első R-korhatáros horrorja.

Az Aki bújt rendezőpárosa, Matt Bettinelli-Olpin és Tyler Gillett olyan horrorokon dolgozott együtt korábban, mit a V/H/S, a Southbound című antológia vagy Az ördög ivadéka.

A film döntő részét Torontóban forgatták, de a stáb dolgozott a Sunnybrook Parkban található Casa Lomában valamint Oshawában, Ontario államban.