Aki bújt

Puncs

Mark O'Brien
Mark O'Brien
Samara Weaving

A film egy fiatal menyasszonyról (Samara Weaving) szól, aki miután feleségül megy vőlegényéhez (Mark O'Brien), egy gazdag, különc család (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell) tagjává válik. A család által követett hagyományok halálos játékká fajulnak, mely során mindenki az életbenmaradásért… Több

Forgatókönyvíró: Guy Busick, Ryan Murphy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.08.22. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.07 Majorkas

Nem horror

Horrornak gagyi, tragikomédiának jó.

2019.09.15 Lubi

a nap véleménye

Horror bújócska határok nélkül

Az egyre gyarapodó éves csalódást keltő horrorfilmek táborában üde gyöngyszemnek tűnt az Aki bújt című film. Végre a horrorvígjáték műfaja is képviselteti magát, méghozzá egy ígéretes koncepcióval. Aztán – ahogy az lenni is szokott – szépen a saját ... Teljes kritika

2019.10.03 Puncs

Vérgőzös bújócska

Ha röviden akarnám összefoglalni a filmet, akkor csak annyit írnék, hogy a mocskosul gazdag, pszichopata família mepróbálja kinyírni a család legújabb tagját, Grace-t, a menyasszonyt. Az alapötlet remek, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Sokkal több fekete humort elbírt volna, vannak benne ugyan megmosolyogtató marhaságok, de kevés. A karakterek is lehettek volna kidolgozottabbak, viccesebbek, úgy sokkal nagyobbat üthetett volna. Próbálták szellemesen szerencsétlennek ábrázolni őket, de csak mérsékelten viccesek. A filmben brutálisnak jutott nagyobb szerep, tele van véresebbnél, véresebb kaszabolásokkal, de az amolyan igazi popcorn felborítós ijesztő hiányzik belőle. A másfél órás játékidő viszont pörgős, nincs benne üresjárat. Számomra a mozi legnagyobb pozitívuma a mennyasszonyt megformáló Samara Weaving volt, ő vitte a hátán az egész filmet. Most hallottam róla először, de a filmnek hála megjegyeztem a nevét. Összességében szórakoztató volt, a vége kellően beteg és agyamentre sikeredett. Az alkotók próbálták összemixelni a humort, a borzongással, ami néhol sikerült nekik, néhol pedig nem. Személy szerint sokkal több kretén poént el tudtam volna viselni, nekem ez hiányzott belőle a legjobban.

2019.09.03 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Vérgőzös nászéjszaka

Mikor legelőször láttuk a film előzetesét, azt kérdeztük: mi ez a borzalom? Aztán, amikor időről-időre újra belefutottunk a trailerbe egy-egy filmvetítés előtt, azt vettük észre magunkon, hogy egyre jobban felkelti az érdeklődésünket ez a már-már Tar... Teljes kritika

Egy igazán véres munka,ami egy percre sem hagy nyugodni,és ellustulni.Leköti a figyelmünket,és megmosolyogtat.Humoros,és véres családi öldöklős játék,ami nem megy az idegeinkre.Érdekes mozi,csavarral a végén.Igen,ilyen film is kell a palettára.

A film összbevétele 57 542 759 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 104 442 098 forintot termelt. A hazai mozik összesen 72 832 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Margot Robbie neve is szóba került Grace szerepére.Szerző: elekm90

A film eredeti a FoxSearchlight égisze alatt készült, azonban azzal, hogy a Disney felvásárolta a médiapiaci óriást, ez lesz az Mickey egeres stúdió első R-korhatáros horrorja. Szerző: hp

Az Aki bújt rendezőpárosa, Matt Bettinelli-Olpin és Tyler Gillett olyan horrorokon dolgozott együtt korábban, mit a V/H/S, a Southbound című antológia vagy Az ördög ivadéka. Szerző: hp

A film döntő részét Torontóban forgatták, de a stáb dolgozott a Sunnybrook Parkban található Casa Lomában valamint Oshawában, Ontario államban. Szerző: hp

(2019. 09. 03.)
Megnézni az Aki bújt-ot azért a kétes örömért érdemes, amiért a Ház az utca végén-t vagy a Halloween 6-ot: hogy lássuk a későbbi szupersztárt pályakezdéskor, amikor még nem válogathatott gondosan a filmek között, és rácsodálkozzunk, miből lett az a bizonyos cserebogár. Több

(2019. 08. 22.)
Egy unalmas estét el lehet tölteni az Aki bújt c. filmmel, mert valahol mégse nevezhető tucatdarabnak, sem unalmasnak, csak hát az összes jó poént már lelőtték az előzetesekben, szóval csak nagyon alacsony elvárásokkal érdemes rá jegyet váltani. Több

(2019. 08. 27.)
Remélem a rendezők a későbbiekben hanyagolni fogják az ördöggel kötött alku mindennemű bemutatását, mert ahhoz, hogy ilyen megvalósítás mellett sikeres legyen a művük a saját lelküket is áruba kell majd bocsátaniuk, de nem hiszem, hogy ezek után bárki is megvenné… Több

(2019. 08. 27.)
A Le Domas családtagok szópárbajai szatírába illően okosak, a film dinamikus és kellően véres, a poénok („Mazsolázol”) ülnek, Samara Weaving pedig egy olyan főhős, akiért végig tudunk izgulni. Az Aki bújt az ideális nyáresti mozi. Több

(2019. 09. 10.)
Mindent összevetve egy rémfilmesen izgalmas, és egyben viccesen szórakoztató mozi lett az Aki bújt. A horror-vígjáték legnagyobb kihívását jól veszi, már csupán emiatt is érdemes megtekinteni. Több