Aki bújt (2019)

Ready or Not

Aki bújt

Sabnock Sanatory   2020. 08. 16.

Egy igazán véres munka,ami egy percre sem hagy nyugodni,és ellustulni.Leköti a figyelmünket,és megmosolyogtat.Humoros,és véres családi öldöklős játék,ami nem megy az idegeinkre.Érdekes mozi,csavarral a végén.Igen,ilyen film is kell a palettára.

Lubi   2019. 09. 15.

Horror bújócska határok nélkül

Az egyre gyarapodó éves csalódást keltő horrorfilmek táborában üde gyöngyszemnek tűnt az Aki bújt című film. Végre a horrorvígjáték műfaja is képviselteti magát, méghozzá egy ígéretes koncepcióval. Aztán – ahogy az lenni is szokott – szépen a saját ... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2019. 09. 03.

Vérgőzös nászéjszaka

Mikor legelőször láttuk a film előzetesét, azt kérdeztük: mi ez a borzalom? Aztán, amikor időről-időre újra belefutottunk a trailerbe egy-egy filmvetítés előtt, azt vettük észre magunkon, hogy egyre jobban felkelti az érdeklődésünket ez a már-már Tar... teljes kritika»

Puncs   2019. 10. 03.

Vérgőzös bújócska

Ha röviden akarnám összefoglalni a filmet, akkor csak annyit írnék, hogy a mocskosul gazdag, pszichopata família mepróbálja kinyírni a család legújabb tagját, Grace-t, a menyasszonyt. Az alapötlet remek, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Sokkal több fekete humort elbírt volna, vannak benne ugyan megmosolyogtató marhaságok, de kevés. A karakterek is lehettek volna kidolgozottabbak, viccesebbek, úgy sokkal nagyobbat üthetett volna. Próbálták szellemesen szerencsétlennek ábrázolni őket, de csak mérsékelten viccesek. A filmben brutálisnak jutott nagyobb szerep, tele van véresebbnél, véresebb kaszabolásokkal, de az amolyan igazi popcorn felborítós ijesztő hiányzik belőle. A másfél órás játékidő viszont pörgős, nincs benne üresjárat. Számomra a mozi legnagyobb pozitívuma a mennyasszonyt megformáló Samara Weaving volt, ő vitte a hátán az egész filmet. Most hallottam róla először, de a filmnek hála megjegyeztem a nevét. Összességében szórakoztató volt, a vége kellően beteg és agyamentre sikeredett. Az alkotók próbálták összemixelni a humort, a borzongással, ami néhol sikerült nekik, néhol pedig nem. Személy szerint sokkal több kretén poént el tudtam volna viselni, nekem ez hiányzott belőle a legjobban.

HETEDIK   2019. 09. 05.

Még hogy nem készülnek mostanság egyedi horrorok...igazi bűnös élvezet, rengeteg fekete humor és beteg jelenet, egy igazán különc családdal megspékelve. Ez a rituális bújócska nagy ötlet volt, rengeteg jó jelenetet szül, mint ha egy korhatáros Adams ... több»

NGN   2020. 02. 02.

Kellőképpen brutális és még humoros is tud lenni. Kellemes egyveleg a film a mai tucatmozik közül kiemelkedő darab.

Szilonka   2020. 02. 07.

Számomra középszerű volt a film. Na jó egy kicsivel még rosszabb. A története nekem unalmas volt.

Mark O'Brien
Mark O'Brien
Samara Weaving

A film összbevétele 57 542 759 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 104 442 098 forintot termelt. A hazai mozik összesen 72 832 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti a FoxSearchlight égisze alatt készült, azonban azzal, hogy a Disney felvásárolta a médiapiaci óriást, ez lesz az Mickey egeres stúdió első R-korhatáros horrorja.

Az Aki bújt rendezőpárosa, Matt Bettinelli-Olpin és Tyler Gillett olyan horrorokon dolgozott együtt korábban, mit a V/H/S, a Southbound című antológia vagy Az ördög ivadéka.

A film döntő részét Torontóban forgatták, de a stáb dolgozott a Sunnybrook Parkban található Casa Lomában valamint Oshawában, Ontario államban.

Az Aki bújt forgatása 2017. október 15. és november 19 zajlott, és mindössze 26 napot vett igénybe.

Az Aki bújt világpremierje 2019. július 27-én volt a Fantasia Nemzetközi Filmfesztiválon.

Nem túl friss, de egy egész szórakoztató egynyári horror-vígjáték a mozikban. több»

Egy unalmas estét el lehet tölteni az Aki bújt c. filmmel, mert valahol mégse nevezhető tucatdarabnak, sem unalmasnak, csak hát az összes jó poént már lelőtték az előzetesekben, szóval csak nagyon alacsony elvárásokkal érdemes rá jegyet váltani. több»

Remélem a rendezők a későbbiekben hanyagolni fogják az ördöggel kötött alku mindennemű bemutatását, mert ahhoz, hogy ilyen megvalósítás mellett sikeres legyen a művük a saját lelküket is áruba kell majd bocsátaniuk, de nem hiszem, hogy ezek után bárki is megvenné… több»