Aki bújt

Ready or Not

2024.01.07 Majorkas

Nem horror

Horrornak gagyi, tragikomédiának jó.

2019.09.15 Lubi

a nap véleménye

Horror bújócska határok nélkül

Az egyre gyarapodó éves csalódást keltő horrorfilmek táborában üde gyöngyszemnek tűnt az Aki bújt című film. Végre a horrorvígjáték műfaja is képviselteti magát, méghozzá egy ígéretes koncepcióval. Aztán – ahogy az lenni is szokott – szépen a saját ... Teljes kritika

2019.10.03 Puncs

Vérgőzös bújócska

Ha röviden akarnám összefoglalni a filmet, akkor csak annyit írnék, hogy a mocskosul gazdag, pszichopata família mepróbálja kinyírni a család legújabb tagját, Grace-t, a menyasszonyt. Az alapötlet remek, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Sokkal több fekete humort elbírt volna, vannak benne ugyan megmosolyogtató marhaságok, de kevés. A karakterek is lehettek volna kidolgozottabbak, viccesebbek, úgy sokkal nagyobbat üthetett volna. Próbálták szellemesen szerencsétlennek ábrázolni őket, de csak mérsékelten viccesek. A filmben brutálisnak jutott nagyobb szerep, tele van véresebbnél, véresebb kaszabolásokkal, de az amolyan igazi popcorn felborítós ijesztő hiányzik belőle. A másfél órás játékidő viszont pörgős, nincs benne üresjárat. Számomra a mozi legnagyobb pozitívuma a mennyasszonyt megformáló Samara Weaving volt, ő vitte a hátán az egész filmet. Most hallottam róla először, de a filmnek hála megjegyeztem a nevét. Összességében szórakoztató volt, a vége kellően beteg és agyamentre sikeredett. Az alkotók próbálták összemixelni a humort, a borzongással, ami néhol sikerült nekik, néhol pedig nem. Személy szerint sokkal több kretén poént el tudtam volna viselni, nekem ez hiányzott belőle a legjobban.

2019.09.03 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Vérgőzös nászéjszaka

Mikor legelőször láttuk a film előzetesét, azt kérdeztük: mi ez a borzalom? Aztán, amikor időről-időre újra belefutottunk a trailerbe egy-egy filmvetítés előtt, azt vettük észre magunkon, hogy egyre jobban felkelti az érdeklődésünket ez a már-már Tar... Teljes kritika

Egy igazán véres munka,ami egy percre sem hagy nyugodni,és ellustulni.Leköti a figyelmünket,és megmosolyogtat.Humoros,és véres családi öldöklős játék,ami nem megy az idegeinkre.Érdekes mozi,csavarral a végén.Igen,ilyen film is kell a palettára.

2019.09.05 HE7EDIK

Még hogy nem készülnek mostanság egyedi horrorok...igazi bűnös élvezet, rengeteg fekete humor és beteg jelenet, egy igazán különc családdal megspékelve. Ez a rituális bújócska nagy ötlet volt, rengeteg jó jelenetet szül, mint ha egy korhatáros Adams ... Több

2021.02.06 Eastern79

Bújócska felnőtteknek

Mi történik, ha egy hentelős horrort, némi fekete humort összekeverünk egy csipetnyi misztikummal? Egy szó szerint kegyetlenül abszurd filmet kapunk, amit már csak a főszereplő utolsó mondata miatt is érdemes megnézni, főleg a film végi kis csavar után. Másfél órás véres poén.

2020.02.07 Szilonka

Számomra középszerű volt a film. Na jó egy kicsivel még rosszabb. A története nekem unalmas volt.

2021.01.07 elekm90

Egynek jó volt, másfél óráig lekötött, sőt szórakoztatott, de még egyszer mégse nézném meg. Vannak benne ötletes dolgok, de hasonló kategóriában a You're Next jobban tetszett, számomra az sokkolóbb, hatásosabb volt.

2019.09.25 Ms. Akárki

Ütős kis film volt de inkább thriller vígjátékként, paródiaként jellemezném. Izgalmas volt és alig vártam a végkifejletet. Igazán egyedi történet. Jókat nevettem rajta. Örültem hogy szerepelt a Wynonna Earp-ben szereplő csajszi is, bár én inkább őt láttam volt szívesebben a főszereplő menyasszony szerepében.

2019.10.01 Caravaggio1978 Nézhetetlen

A trailerek elegek lettek volna.....

Egy össze vissza kevert műfaj,nem tudom hogy pontosan milyen műfajt képvisel ,de mindegy is hiszen a moziba szórakozni járna általábban az ember,de ez egy minden cselekményében eltúlzott mű.Mindig valami ütőset újat szeretnének létrehozni de egy csalódás lesz a vége,egy abszolút zavaros ,rossz,filmnek tartom.

2020.05.19 BoBamburg

Jópofa film, de nem szabad túl komolyan venni. Szerencsére a film sem veszi magát túl komolyan, így kellemes kikapcsolódást tud nyújtani, habár eleg sok logikai bukfencet es hibát rejt. Arról nem is beszélve, hogy a megkinzott, meglőtt, megszúrt csaj a legfittebb a történet végén is.

2020.06.30 sptt

Nagyon jól induló horror, ami az idő múlásával egyre inkább ellaposodik és kiszámíthatóvá válik. Nagyon kár érte, mert a kezdet rendkívül biztató volt. Samara Weaving meglepetés, nagyon jól játssza a "tökösödő" áldozatot.

2022.03.16 drg0602

Érdekes egy film. Elképesztő véres jelenetekkel tűzdelve. Egy biztos, hogy nagyon egyedi a horror műfajában. Nekem tetszett. Bár azért van így is még mindig hiányérzetem. 8/10.