Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login
NA

Sikoly 5

Neve Campbell
Courteney Cox

A Sikoly 5 a franchise első filmje, melyet nem Wes Craven rendezett. A direktor 2015. augusztusában hunyt el rákban.

A film munkacíme Parkside Alpha volt.

Bár korábban felmerült a reboot és a remake lehetősége is, a film a 2011-es Sikoly 4. történetének egyenes folytatása.

A film eredetileg a The Weinstein Company égisze alatt készült volna el, azonban Harvey Weinstein szexuális zaklatási botrányai miatt hosszú időre kérdésessé vált a Sikoly 5 sorsa.

Wes Craven 2011-ben elmondta, hogy szerződése van az ötödik és a hatodik Sikoly-film megrendezésére, de a forgatókönyv miatti problémák miatt végül a fiókban kerültek a projektet, a rajongóknak pedig több mint tíz évet kellett várniuk, hogy elkészüljön a folytatás.

A Sikoly széria főbb szereplői közül Courteney Cox, Neve Campbell, Marley Shelton és Roger L. Jackson is visszatér az ötödik részben.

A Sikoly 5 a franchise első részének 25. évfordulóján kerül a mozikba.

Dewey Riley-t a franchise korábbi részeihez hasonlóan ezúttal is David Arquette alakítja.

Az eredeti szereplőgárdából a Sikoly 5-ben Neve Campbell is visszatér, akit ismét Sidney Prescott szerepében láthatunk.

A film forgatásának kezdetét 2020. májusára tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt végül csak szeptember végén kezdődtek meg a munkálatok Wilmingtonban, Észak-Karolinában. A forgatás november 17-én ért véget.